Jaké přizemnění zvolit souběžně s přívodním kabelem? CYA nebo Fe Zn pásek?

(1/5) > >>

Jiří Černých:
Případ-kabel od elektroměru do domovního rozvaděče v domě. Kabel CYKY 4x10 mm2 (klasický kabel  s vodičem PEN, hnědá,  černá,  šedá)
Jaký druh přizemnění byste zvolili ,    co by vedlo souběžně s přívodním kabelem ve stejném výkopu?

Ve výkopu
1)přívodní kabel
2)zemnění
3)HDO kabel
4)pohon vrat
5)UTP pro domovní telefon k brance

všechny body kromě bodu 2 jsou jasné,  zemění od elektroměrové skříně do domovního rozvaděče byste zvolili jaké? CYA 10mm2 nebo FeZn pásek 30mmx4mm ? Nebo něco jinýho?

Václav Třetí:
Přizemnění izolovaným vodičem těžko uděláte, to může fungovat pouze jako posílení vodiče PEN. CYA je licna, ta v zemi brzy odejde.

František Šohajda:
FeZn 10mm2...... O0

PS: Pokud je výkop, dal bych tam trubku PVC pro případ??  To už není taková cena, jako za výkop znovu! (dance)

Václav Třetí:
Citace: František Šohajda  08.01.2024, 06:29

FeZn 10mm2 O0


Tazatel píše:
CYA 10mm2 nebo FeZn 30x4mm

Pavel Horský:
Pokud nejde o agresivní zeminu, pak FeZn (jinak nerez). Zda 10 nebo 30x4 by mělo být uvedeno projektantem v PD. Ten na řešení přijde na základě výpočtu z údaje zemního odporu (vodivost zeminy),  délky zemniče a jeho uložení. Může se stát, že bude potřeba zemnič doplnit zemnícími tyčemi. Vodič zemniče pak bude ukončen ve vhodné krabici v blízkosti rozvaděče, kde bude instalována svorkovnice MET. A pak....atd. atd. atd... veškerá řešení musí být součástí projektové dokumentace.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana