Jak složitá bude náhrada starých porcelánových pojistek za nožové?

(1/5) > >>

Sokrates1985:
Situace: Od antoníčku (distributor) vedou vodiče na fasádu domu, kde jsou ve staré plechové skříňce ukryty klasické staré pojistky keramické. Odtud zdí domu vedou AL vodiče k elektroměru (TN-C). Plocha vodičů je 16mm2. Elektroměr je tedy v domě, v rozvodnové sříni. Za elektroměrem je pak nová TN-S síť v mědi, která byla provedena a revidována v roce 2021. Jedná se tedy o síť TN-C-S. Hlavní jistič je 3x25A.
Otázka:
Ve zmíněné pojistkové skříni na fasádě jsou nyní porcelánové staré pojistky. Přijde mi toto řešení zastaralé a do budoucna chybové. Lze tyto pojistky nahradit moderní (nevím, zda to budu definovat správně) nůžkovou variantou? Co toto vylepšení bude vyžadovat?

František Šohajda:
Citace

Ve zmíněné pojistkové skříni na fasádě jsou nyní porcelánové staré pojistky. Přijde mi toto řešení zastaralé a do budoucna chybové. Lze tyto pojistky nahradit moderní (nevím, zda to budu definovat správně) nůžkovou variantou? Co toto vylepšení bude vyžadovat?


Dát žádost na distributora ,    on vyměmí ,zaplatí..... (dance) (dance)
Vidíte? A že dnes není nic zadarmo!! ;)

Václav Třetí:
Kdyby pán používal správné pojmenování, dalo by se mu odpovědět také správně. On má nejspíš nožové pojistky v "antoníčku" v plotě.

Staré pojistky ve fasádě domu měly být odstraněny při předělávce vrchního vedení na přívod zemí a nahrazeny svorovnicí, nebo měl  být dotažen nový kabel až do elměrného  rozvaděče v domě. To zřejmě tazatel nechtěl, takže nyní je tato část vedení se starou skříní již v jeho majetku a je také na něm, jak se k opravě - úpravě postaví a bude ji též platit. Poslední majetek distributora je skříň a nožové pojistky v plotě.

Jiří_Hrubý:
Citace: Václav Třetí  17.01.2022, 18:22

Kdyby pán používal správné pojmenování, dalo by se mu odpovědět také správně. On má nejspíš nožové pojistky v "antoníčku" v plotě.

Staré pojistky ve fasádě domu měly být odstraněny při předělávce vrchního vedení na přívod zemí a nahrazeny svorovnicí, nebo měl  být dotažen nový kabel až do elměrného  rozvaděče v domě....Posled ní majetek distributora je skříň a nožové pojistky v plotě.

Tady právě záleží na skutečném provedení, ono totiž v některých případech (a proto jsem se ptal v jiném vláknu tazatele) může to, čemu antoníček být buď HDS, ale taky RIS, přičemž ta HDS na objektu bude nadále funkčním zařízením v majetku distributora, s tím, že od RIS do HDS to bude přípojka.
Ovšem taky může přejít do vlastnictví majitele objektu, pokud tento např. odmítne jakýkoliv zásah do objektu, nebo nikoho nepustí na svůj pozemek. Ale to je všechno individuální, pak mu může zůstat na krku třeba vzdušná přípojka, ze které se stane HDV, protože nechtěl kopat přes pozemek.
V případě, že se provádí napojení se zrušením funkčnosti původní HDS, provede se naspojkování vodičů lisovací spojkou, což podle tazatele pravděpodobně není, protože píše o pojistkách.

Václav Třetí:
Ono záleží, kdy byla rušena ona původní část vrchního vedení. Dlouhá léta, se nechávaly pojistky, pak se začaly používat různé svorky a až v poslední době se lisuje.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana