Proč montovat dilatační vsuvky i do svodů hromosvodu?

<< < (3/4) > >>

Jan Hájek:
Podle textu připravované 62305-3 Ed.3 to moc na zmizení nevypadá, pouze se upřesňuje jejich vzhled:


8.1 Protection measures against touch voltages
When under normal conditions people are present in the vicinity of the down-conductors of an LPS, there may be a hazard to life even if the LPS has been designed and constructed according to the above-mentioned requirements.
The hazard is reduced to a tolerable level if one of the following conditions is fulfilled:
If none of these conditions is fulfilled, protection measures shall be adopted against injury to human beings due to touch voltages as follows:
insulation of the exposed down-conductor is provided giving a 100 kV, 1,2/50 μs impulse withstand voltage, e.g. at least 3 mm cross-linked polyethylene; the withstand voltage should be considered in wet conditions;– physical restrictions and/or warning notices to minimize the probability of down-conductors being touched.
Signage shall conform to the relevant standards (see ISO 3864-1).

..ale mluvit o tom, co bude v odhlasované verzi je rozhodně předčasné.

Kvita Ladislav:
Citace: Jan Hájek  23.06.2021, 11:25

Podle textu připravované 62305-3 Ed.3


Připravovaná ed.3? Uff. Ještěže jsou už 62305 sponzorované a volně přístupné, jímá mě děs s představou dalšího nekřesťansky drahého tisku nové edice. Takhle si to vytisknu jen za náklady na papír a toner, ale i tak je to celé nesmyslné, kdyby nebyly ČSN (alespoň ty sponzorované) uzamknuté pro editaci a dalo se v nich zvýrazňovat a přidávat vlastní komentáře, nemuselo by se tisknout vůbec.

Miroslav Revús:
Filozofia a myšlienkové pochody niektorých úradníkov sú pre mňa nepochopiteľné .

S tým vasim problémom sa dá vybehnúť, ale nie je to legál kóšer, ani one click solution. Preto sa s tým nik nezaťažuje.

Kvita Ladislav:
Citace: Kvita Ladislav  23.06.2021, 12:59

Takhle si to vytisknu jen za náklady na papír a toner


Teď na to hledím, že si vytisknu leda tak kulový. Tisk je zablokovaný taky. Dokonce i to deklarované povolené kopírování obsahu mi nefunguje. Tak to je teda drsný.

Kvita Ladislav:
Citace: Miroslav Revús  24.06.2021, 07:24

S tým vasim problémom sa dá vybehnúť, ale nie je to legál kóšer, ani one click solution. Preto sa s tým nik nezaťažuje.


Asi vím, co máte na mysli, používám to taky, když si to zorganizuju, vyjde to rozhodně levněji. Jen doufám, že na to IT borci z Času nepřijdou nebo že to neumí vyřešit, to by pak bylo úplně v háji. Každopádně ta omezení u sponzorovaných ČSN mi hlava nebere.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana