Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Prosím, neměli byste tip na ucelenou knihu (učebnici) o elektrice?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Prosím, neměli byste tip na ucelenou knihu (učebnici) o elektrice?  (Přečteno 2055 krát)
Kocurstvo
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 31.05.2020, 03:12 »

  pánové, v poslední době mě začala zajímat elektřina. Školu už jsem absolvoval z jiného oboru, proto se budu muset spolehnout na literaturu. Chci se vás zeptat, zda existuje nějaká ucelená publikace, kde je elektro pojato od základu, až po řekněme instalace a bastl. Takový učňák v kostce. Zkrátka aby člověk pak chápal elektřinu dejme tomu na úrovni servisáka, který umí zapojit rozvaděč, chápe, co je na tišťáku a proč atd. Nějaký silnoproud, nebo elektro úrovně VŠ mě nezajímá. Chtěl bych zkrátka získat znalosti, abych si mohl leccos udělat svépomocí a nemusel se idiotsky vyptávat na fórech na banality. Koukal jsem do "učebnice" elektroinstala ce krok za krokem a takovou humpoláckou a povrchní úroveň zrovna nehledám. Věřím, že hobby braků bude dost a právě proto vás prosím o radu a tip na něco kvalitního.
P.S.: Prosím, vyvarujte se nějakých siláckých řečí a pokud nemáte smysluplný tip, tak, žádám, ani neodpovídejte. Moc díky za pochopení a ještě více za tipy
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 01.06.2020, 08:04 »

vyvarujte se nějakých siláckých řečí
Dovolím si prozradit sladké tajemství.
Žádná taková jedna kniha neexistuje.

https://zdroje.elektrika.cz/?q=nap%C4%9Bt%C3%AD&rok_od=&rok_do=&facet=U%C4%8Debnice

Učebnic existuje pár, nejvíce získáte z norem.
Ale jinak děkujeme za dobrý podnět na článek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.022 sekund, 21 dotazů.