Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Provádíte výpočty denního osvětlení dle ČSN 73 0580 nebo EN 17037?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Provádíte výpočty denního osvětlení dle ČSN 73 0580 nebo EN 17037?  (Přečteno 3435 krát)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« kdy: 21.04.2020, 12:47 »

Vážení kolegové, kdo z vás projektantů provádí výpočty denního osvětlení? Dnes jsem měl tel. rozhovor s Ing. Staňkem z ASTRA MS Software s.r.o a jen jsem žasnul. Vše bylo v pohodě dle souboru ČSN 73 0580 a pak buch ho, máme tu ČSN EN 17037, která nám to vše řádně zamotala.
Jaké s tím máte nyní zkušenosti?
Slyšel jsem, že některé "hygieny" jedou dle 73 0580 a některé zase striktně vyžadují 17037 i když se vyhláška 361/2007 Sb. odvolává na 73 0580.
Něco údajně lze počítat dle 73 0580, něco se už musí počítat podle přísnější EN 17037.  Ta Evropa nás jednou zabije :-(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 22.04.2020, 09:47 »

Krásný počin v předvečer velkého Dne u Pavla.
Pavle veřejně Ti chci popřát vše nej a Nejlepší k narozeninám.

Před léty jsem něco musel projektovat okolo osvětlení pro velkou tiskárnu.
A pěkně jsem se zapotil, aby mne tiskaři neumlátili. Tam je to náročné....
dodnes se dívám na tlustý šanón Osvětlení, nouzové osvětlení. Když jsem pracoval
po průmyslovce v projekci, tak jsme tam měli k osvětlení tlustý vlastní Manuál.
A přiložené všechny normy a odkazy na již hotové projekty ve velké fabrice. Projekt na Osvětlení vždy dostali čerství absolventi školy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jakub Drbohlav
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 22.04.2020, 10:36 »

Já osobně tedy výpočty denního osvětlení nedělám, moje specializace je malinko jinde Úsměv.
Ale pro konzultace ohledně této problematiky volám vždy Tomáše Sousedíka z Metroluxu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Obyčejnej elektrikář, §6, §7, §8, §10 se zaměřením na záložní zdroje a požárně bezpečnostní zařízení.
OZO v požární ochraně dle zák. 133/1985Sb.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 22.04.2020, 10:50 »

Umím, používám stejně jako na výpočty umělého osvětlení RELUX, ale nedělám to s nějakou láskou. S EN jsem se ještě nepotkal, poslední výpočet jsem dělal tak před rokem, přístavbu ZŠ a MŠ u nás, hygiena s tím problém neměla.  Úsměv

Ale pro konzultace ohledně této problematiky volám vždy Tomáše Sousedíka z Metroluxu.
Já ho používám na západ od Jihlavy na měření a docela jsem se těšil na jeho přednášku v rámci letošních Schrack Info dnů. Tak si budu muset počkat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jakub Drbohlav
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 22.04.2020, 12:05 »

Já ho používám na západ od Jihlavy na měření a docela jsem se těšil na jeho přednášku v rámci letošních Schrack Info dnů. Tak si budu muset počkat.

Však budou, jenom jsme je odložili Úsměv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Obyčejnej elektrikář, §6, §7, §8, §10 se zaměřením na záložní zdroje a požárně bezpečnostní zařízení.
OZO v požární ochraně dle zák. 133/1985Sb.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.