Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Nemáte publikaci k provádění domovní elektroinstalace z 1. republiky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nemáte publikaci k provádění domovní elektroinstalace z 1. republiky?  (Přečteno 7289 krát)
Ondřej Sladký
*
Offline Offline



« kdy: 20.08.2018, 23:58 »

Setkal se někdo s příručkou pro elektromontéry vydanou mezi světovými válkami v Československu, která se zabývá pravidly a předpisy při domovní elektroinstala ci? Hledal jsem v Národní knihovně a v díle prof. Vladimíra Lista, ale na klasickou příručku typu "Domovní elektrické instalace" z roku 1958 a pod. jsem zatím nenarazil.

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 21.08.2018, 09:31 »

Setkal se někdo s příručkou pro elektromontéry vydanou mezi světovými válkami v Československu, která se zabývá pravidly a předpisy při domovní elektroinstala ci? Hledal jsem v Národní knihovně a v díle prof. Vladimíra Lista, ale na klasickou příručku typu "Domovní elektrické instalace" z roku 1958 a pod. jsem zatím nenarazil.

 

Ledacos se najde.
Nejvíce se tomu podobá toto ...
https://zdroje.elektrika.cz/book/elektrotechnika-prirucka-pro-elektromontery-1913/page/1


* 101898.jpg (1111.36 KB, 1600x2371 - prohlédnuto 435 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 21.08.2018, 21:50 »

  Nádhera!  Mohu se zeptat, který je to rok vydání? Podle nakladatele to vypadá na začátek I. rep.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #3 kdy: 21.08.2018, 22:01 »

 Nádhera!  Mohu se zeptat, který je to rok vydání? Podle nakladatele to vypadá na začátek I. rep.

Díl I. Elektrické stroje a přístroje (1913). Roku 1910 zřídila Elektrotechnic ká akciová společnost dříve Kolben & Spol. v Praze-V ysočanech za účelem vychování zdatných elektromontérů, kteří by nejen prakticky, alei teoreticky ovládali svůj obor, soukromý kurs elektromontérs ký. Kurs ten byl r. 1911 spojen s místní odbornou školou strojnickou a osnovy příslušného ...
Vydal: I.L. Kober knihkupectví v Praze Autor: Václav Machytka
Strana 1 z 120
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.08.2018, 23:52 »

Takže jsem se o kousek netrefil,  ještě z c.k. mocnářství, takových kousků už se moc nenajde. Je to bohužel velká škoda, že mnoho starých materiálů tohoto typu skončilo ve šmelcu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 22.08.2018, 11:19 »

Patrně by pro vás byl nejzajímavější Díl II. Nauka instalační

Pokud vše dobře dopadne, tak bych to měl mít do příštího týdně doma. (A také Díl III. Stavba rozvaděčů) Zkusím naskenovat a pošlu p. Minaříkovi pro zařazení do knihovny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 22.08.2018, 13:22 »

Patrně by pro vás byl nejzajímavější Díl II. Nauka instalační

Pokud vše dobře dopadne, tak bych to měl mít do příštího týdně doma. (A také Díl III. Stavba rozvaděčů) Zkusím naskenovat a pošlu p. Minaříkovi pro zařazení do knihovny.

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!),  skeny prosím 150dpi, ale večer kouknu, zda náhodou ty další díly nemáte také. Nestíháme totiž skenovat, čistit a převádět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 23.08.2018, 15:01 »

První předpisy a normálie které vydal ESČ byly z roku 1920. Mám druhé vydání.
O historii Elektrotechnic kého Svazu Československé ho pojednávala první příručka ESČ z roku 1926,
ta by asi měla být na Elektrice.


* ESČ 1920.jpg (281.01 KB, 1332x2092 - prohlédnuto 317 krát.)

* ESČ 1920 předmluva.jpg (295.52 KB, 1277x997 - prohlédnuto 274 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 23.08.2018, 15:08 »

První předpisy a normálie které vydal ESČ byly z roku 1920. Mám druhé vydání.
O historii Elektrotechnic kého Svazu Československé ho pojednávala první příručka ESČ z roku 1926,
ta by asi měla být na Elektrice.


Druhé vydání z roku 1923 je zde
https://zdroje.elektrika.cz/book/esc-predpisy-normalie-1923/


Obzvlášť se mi líbí tato stránka!  tanecek


* rozvadec.jpg (1280.91 KB, 1600x2397 - prohlédnuto 425 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 23.08.2018, 20:10 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!),  skeny prosím 150dpi, ale večer kouknu, zda náhodou ty další díly nemáte také. Nestíháme totiž skenovat, čistit a převádět.

Tak mám nakonec všechny 4 díly. Dejte vědět, nerad bych se s tím trápil zbytečně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #10 kdy: 23.08.2018, 22:32 »

Tak mám nakonec všechny 4 díly. Dejte vědět, nerad bych se s tím trápil zbytečně.
zkontrolovano! vschny 4 dily v jednom svazku, resp. jedne knize
ve zdrojich mame zatim jen dil 1.
zbytek sice naskenovano ale jeste vycistit, srovnat, orezat, prohnat ocr a prevest

1. elektricke stroje a pristroje
2. nauka instalacni
3. stavbarozvadec u, montaz a zkouseni elektrickych stroju a transformatoru
4. elektricke osvetleni, elektromotoric ke pohony, elektricke drahy
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 23.08.2018, 22:54 »

Ano, to souhlasí. Děkuji za informaci, trochu se mi ulevilo. Díky tužší vazbě by se to skenovalo docela těžko.  Úsměv

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondřej Sladký
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 25.08.2018, 22:15 »

V knihovně jsem si prezenčně půjčil právě druhý díl: Nauka instalační. Je to paráda. Pokud zde budou digitalizované všechny díly tak palec nahoru !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #13 kdy: 26.08.2018, 08:54 »

V knihovně jsem si prezenčně půjčil právě druhý díl: Nauka instalační. Je to paráda. Pokud zde budou digitalizované všechny díly tak palec nahoru !
Budou, ale to se dělá ve volném čase. A také ta rychlost podle toho vypadá  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.