Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  AMPER 2018 – Svět nejmodernější elektrotechniky
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: AMPER 2018 – Svět nejmodernější elektrotechniky  (Přečteno 13543 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 23.03.2018, 14:24 »

Trochu mě zklamalo, jak málo jsem toho našel co se týká kabelů, vývodek,...
Trochu mě překvapilo jak tam bylo relativně málo "moderních světel"...
Potěšilo mě jak popovídání u některých stánků, tak setkání s některými lidmi
Ale celkově souhlasím s těmi, co to vnímají jako pokles, zhoršení, útlum. Snad jen ta elektromobilit a tam byla na vzestupu
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #19 kdy: 24.03.2018, 12:15 »

Tak já byl v Brně na Aperu poprvé a zcela určitě naposled. Ta cesta mi za těch pár vystavovatelů opravu nestojí.
Ještě, že jsem se tam potkal se spoustou kamarádů a kolegů. To byla velká náplast na velké zklamání.
V rámci výstavy a mého dvoudenního pobytu jsem se prošel po Brně. Nepěkné město.
Mé hodnocení výstavy 4
Město 4-
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 24.03.2018, 12:41 »

Souhlasím s tím,  že Amper je slabý. Příští rok určitě nepojedu, ale až trochu zapomenu, tak to možná zase zkusím.
S hodnocením města ale úplně nesouhlasím, mám Brno docela rád a občas se tam rád podívám. Mám pár pěkných vzpomínek, které si rád připomenu.  Úsměv
Taky beru jako bonus vytržení ze stereotypu a mírný odpočinek, prostě trochu přijdu na jiné myšlenky.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jiří Macháček
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 24.03.2018, 15:15 »


Byl jsem tam ve středu na otočku Rittalu, Wagu a vypadalo to stále stejně. A co na to říká Mirek a Alena? Byli jste tam všechny dny?
Zaznamenáno

Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #22 kdy: 24.03.2018, 20:24 »


My tam byli tradičně všechny dny, ale s mikrofonem a kamerou jsme šli prakticky z reportáže na reportáž.
A tak opakuji znovu, že my nemáme co vystavovat.
Hledíme své práce.
A navíc veletrh není pro nás dobrým místem na pokec.
Letmo se s někým pozdravit, tedy v běhu od někud někam (viz kamarádi Hudec, Schwarz, Červený, Horský, Révus, Sklenář, a mnoho jiných, které jsem nechtěně zazdil). 
Myslím, že nikdo od nás to nikdy nemohl hodnotit, protože jsme nikdynestihli vše co jsme stihnout chtěli.

Jediné pauzy byly když jsem venčil čtyřnohou reportérku Gilly!


* 29472443_10211990636982143_6007694790722846720_n.jpg (65.41 KB, 960x720 - prohlédnuto 205 krát.)
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #23 kdy: 24.03.2018, 22:25 »

Domnívám se že s nástupem internetu začal pozvolna klesat význam podobných výstav v původním formátu. Jinak řečeno, že pro mne jsou podobné akce spíš společenskou událostí, kde se potkávám s kolegy, obchoďáky, kamarády a kde si novinky poznané na webových stránkách mohu i osahat, případně se o nich dozvědět něco víc.

Tedy jako z celku jsem zklamán nebyl. Potkal jsem pár kamarádů a pár novinek viděl. Setkal se s mnohými z mnoha firem a potvrdil si tak některé z vazeb.
S nostalgií ovšem vzpomínám na dobu, kdy jsme se scházeli na stánku Elektrika.tv . Ještě více na pravidelná setkání před školením ....

Samozřejmě návštěva ve Frankfurtu není na jedno dopoledne, ale na 2-3 dny, na rozdíl od Brna. Přesto se zase do Brna rád podívám.

Malé shrnutí za mě.

Řekl bych že drtivá většina vystavovatelů stále ještě nepochopila jak se doba změnila a jejich způsoby prezentace jsou stejné pomalu 30 let. Není na čase to změnit? Zkusit zaujmout nějak interaktivněji? Více propojit návštěvníky se svými produkty?
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 24.03.2018, 22:56 »

Takové hody bez muziky tanecek
Zaznamenáno
Jiří Macháček
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 25.03.2018, 11:17 »

Takové hody bez muziky tanecek
Hezky řečeno.
Něco tomu možná opravdu chybělo, ale byl jsem tam jen jedno odpoledne.
Zaznamenáno

Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 25.03.2018, 22:24 »

Letos mi to nevyšlo. doufal jsem čtvrtek, ale stačilo zdržení v Praze.
Při rozhodování nehoda na D1 odpoledne, tak jsem vzdal.
Podle reakcí kolegů asi výstava nic moc...
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #27 kdy: 25.03.2018, 23:14 »


Náhodou v pavilonu F byla elektromobilit a velice pěkná!
Máme odtud i pěknou reportáž s Petrem Jahodou!
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 25.03.2018, 23:54 »

Pokud bych měl Ampér2018 hodnotit jako víno, pak bych použil větu "Nemá to jiskru a je to cítit myšinou".

Tohle mě začalo rezonovat hlavou hned poté, co jsem překonal šok ze slovíčka "chytrý". Po prvních půlhodině návštěvy výstaviště jsem dostal akutní záchvat méněcennosti - prostě jeden obyčejný Liškař se mezi tou spoustou chytrých svorek, chytrých šroubů, chytrých motorů, chytrých vypínačů a chytrého nářadí dokonale ztratil. Pevnou půdu pod nohama jsem získal až u jednoho chytrého rozvaděče, který na moji otázku ",  kde tu najdu automat na kafe?" nejenže nedokázal odpovědět, ale dokonce neodpověděl ani na ten pozdrav! Takže bych tímto rád vzkázal vystavovatelům: Dokud ty vaše "chytré" bazmeky nebudou i "zdvořilé",  tak se nechytáte.

Ostatně těch slovíček, ze kterých mě prýštila voda ze zubů pod tlakem, bylo víc. Kromě znaků "4.0",  spojených snad se vším myslitelným, se svatým grálem vystavovatelů pro letošek stalo slovíčko "cloud",  tentokrát spojené i s nemyslitelným. Například jsem docela dost dlouho stál před jedním exponátem ostrovní výrobny elektrické energie a přemýšlel, proč v jeho názvu to slovíčko "cloud" vlastně je. Jsa tvor zvídavý, optal jsem se, odpověď mě smysl nedávala. Podotýkám pro úplnost, že má otázka "proč se váš produkt jmenuje takto",  zaskočila nejednoho výstavce, který projevil zájem o návštěvníka.

Ten zájem o návštěvníka byl pravda různý. Přístup "táhni odsud" mě nepřekvapil u velkých expozic typu ABB, Kopos apod.,  nepříjemně překvapil u menších stánků (například Teco) a dost překvapil u malých vystavovatelů. Na opačném pólu zájmu byl přístup "hrr na něj",  kdy bylo o strach kolem takového stánku vůbec projít. Bohužel ale musím konstatovat, že nezájem dominoval a onu výstavně-prodejní show tam zvládal málokdo. Zvláště pak získávání relevantních informací se stalo utrpením, kdy sdělení "podívejte se na náš web, máme to tam" dominovalo.

Pro mě osobně Ampér2018 ztráta nebyla - potkal jsem známé lidičky, získal několik aktivních spoluprací a můj kluk se (na pár minut) stal odborným konzultantem pro DEHN+SÖHNE  Mrknutí  Pravda je, že mám výstaviště za rohem a že ve světle dvoudenního výletu bych to do ztráty taktéž zařadil...

Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #29 kdy: 26.03.2018, 05:50 »

Tak to jsem byl asi na jiném Ampéru. Na většině "stánků" jsem byl velmi srdečně přivítán a mé dotazy byly většinou diskutovány s nějakým technikem. Prakticky všude jsem byl zván k malému občerstvení a tak jsem nakonec uhasil žízeň u Dehnu a nechal se přemluvit na preso od baristy na ploše Koposu.

Jinak jsem se venku nechal zlákat klobásou a kouskem masa z pštrosa a musím říci, že nešlo o vyhozené peníze. Jen škoda že mi nezůstalo místo i na pštrosí guláš. Možná příště. Naopak sladká tečka v podobě koulí v čokoládě ruzných příchutí mě zklamala chutí a nemile překvapila nesmyslnou cenou.

Jak jsem psal. I díky setkání s mnoha kolegy  (bohužel jen krátké) a lidmi z mnoha firem se kterými komunikuji (otravuji celý rok  tech. dotazy) to neberu jako ztrátu času. Kdybych to tak viděl, prostě tam nejedu. Osobní vazby je potřeba stále udržovat.
Jinými slovy. Pokud bych čekal spoustu novinek, velká a zajímavá show, nebo podepsání kontraktů na celý rok, byl bych také zklamán.
ALe se zájmem jsem si prohlédl elektromobilit u jako Mirek Minařík, se synem studujícím automatizaci prošel vystavené zajímavé stroje a pak stánky týkající se mého oboru a zaměření o kterých už jsem psal. Pozvání do výroby "na čumendu" bylo už jen třešínkou na konec.

Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #30 kdy: 26.03.2018, 09:20 »

Za sebe musím konstatovat, že letošní Amper byl pro mne dost náročný, na stánku někdo neustále byl a hodně známých jsem nestačil více než krátce pozdravit.
Naše vnímání výstavy zhoršuje, že i když je poloprázdno, tak u nás moc ne.

První co mne zaujalo, bylo oplocení ca 10%plochy, kde nic nebylo. Uličky širší a nové uličky v místech, kde dříve nebyly.
Úterní odpoledne bylo viditelně slabší než loni a naopak čtvrtek o dost silnější.
Letos jsem si výstavu prošel jen v pondělí večer a pak v pátek po obědě.

Osobně považuji za značně neprofesionáln í, když vystavovatel má v pátek po obědě vyklizený stánek, nebo dokonce bourá před koncem veletrhu.


* AMPER 2018 DEHN.jpg (121.07 KB, 1024x768 - prohlédnuto 274 krát.)
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 26.03.2018, 11:09 »

...
Osobně považuji za značně neprofesionáln í, když vystavovatel má v pátek po obědě vyklizený stánek, nebo dokonce bourá před koncem veletrhu.
Jako v minulých létech, i letos jsem zaznamenal stánek(y),  kde visela nějaká reklama, buď tam nebyl nikdo, nebo si tam hrála s mobilem paní, která nevěděla vůbec nic... :-)

Náhodou v pavilonu F byla elektromobilit a velice pěkná!
...
Bylo co obdivovat, bylo by z čeho vybírat...
Ale asi by bylo hezké, kdyby bylo víc ukázek jízdy nebo nějaké videoukázky co některá speciální vozidla dovedou...
Reklama je kolem nás všude a nejednou obsahuje od ne úplně seriozních informací až po "těžko napadnutelné" lži
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 21 dotazů.