Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Firemní podpora
| | |-+  TECO - Foxtrot chytré instalace. ODBORNÍCI radí spotřebitelům!
| | | |-+  Technická podpora výrobce TECO Kolín radí odborníkům
| | | | |-+  Jak vynutit obnovení DNS záznamů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak vynutit obnovení DNS záznamů?  (Přečteno 4723 krát)
Ondřej Va
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



WWW
« kdy: 02.03.2018, 09:33 »

Aplikační program v Tecomatu odesílá aktuální nasnímané veličiny na webovou službu v Microsoft Azure. Službu jsem přemístil do jiného datového centra, při zachování doménového jména.
Z 18-ti stanice došlo k obnovení komunikace u tří. A to u těch, které prošly restartem napájení.

Je možno vzdáleně vynutit obnovení DNS záznamů? Bez toho, aniž by došlo k výpadku řízení technologie.
Stanice jsou také dostupné prostřednictví m služby TecoRoute.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 02.03.2018, 10:12 »

Požádejte o nápravu správce datového centra
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondřej Va
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



WWW
« Odpověď #2 kdy: 02.03.2018, 10:32 »

Vzhledem k tomu, že tři Tecomaty komunikují a zároveň z webového prohlížeče na PC, se připojím na webové rozhraní služby, tak usuzuji že se nové IP adresy zpropagovaly na DNS systémy v internetu.

Dělá to dojem, že Tecomaty si udržují původní záznamy doménové jméno - IP adresa??
A nedošlo k dotazu na DNS server ze strany Tecomatu??
Situace trvá již třetí den.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ondřej Va
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



WWW
« Odpověď #3 kdy: 02.03.2018, 14:01 »

Prohlížím vstupní buffer na UNI režimu. Vypisuje se text v HTML formátu, kde se mimo jiné píše, že mám na PC použít příkaz: ipconfig /flushdns.
Tak přesně tuto operaci bych potřeboval provést na Tecomatu.

Z předchozího usuzuji, že DNS záznam v Tecomatu směřuje do původního datového centra, kde se ale již nenajde stránka se službou. Ta je již v jiném datovém centru.
Z toho také usuzuje, že Tecomat nedetekuji výpadek komunikace, neb původní IP adresa je stále dostupná. HTTP požadavek vrátí kód 404.

Situaci jsem provizorně řešil tak, že jsem se postupně připojil ke všem stanicím pomocí TecoRoute.
Pro komunikace používám funkční bloky "fbNsLookUpEx" a "fbHttpRequestL 2". Připojovací parametry ke službě nejsou napevno součástí programu, ale jsou v parametrech. Změnil jsem parametr, že položka HOST není doménové jméno ale přímo IP adresa. Tím se přeskočí volání "fbNsLookUpEx". Do položky HOST jsem vyplnil přímo IP adresu služby.
VŠECHNY STANICE ZAČALY KOMUNIKOVAT.
Je to ale dočasné řešení, neb služba běží v Azure ve třech kopích a může být kdykoliv automaticky přemístěna na jiné železo s jinou IP adresou. Garantováno  je pouze doménové jméno....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 23 dotazů.