Jak odstranit kondenzaci vlhkosti v plombovaném krytu jističů?
Jiří_Hrubý:
Citace: pegas100 30.01.2017, 07:08
Vyvrtat odvětrávací dírky.
To už tu bylo, v licáku kondenzovala voda, experti napálili 3x 10mm odvětrání na protilehlých stranách. Výměna pojistek skončila pro montéra na pohotovosti, protože po takovém počtu žihadel to chtělo kalciovku.
A navíc běžný pilíř není hermetický. Jsou verze s gumovým lemem. Když už bych radil odvětrání, pak průchodku s membránou, ale ta v tomto případě, kdy nebyl dodržen prvotně správný montážní postup, nic nevyřeší.
Ta kondenzace se ale může ojediněle objevit i nějakou dobu po namontování, když byl použit hodně vlhký písek, ale je to jev pouze dočasný.
IM:
Na tom videu je poučná i výslovnost slova rozvaděč. Nedá se svévolně upravovat jak v psaném textu (např. zde). (!)
Miroš Jan:
Tazatel nic?
Nejspíš není provedení práce dle návodu. :D
František Kabát:
V konkrétním případě je vrtání dírek blbost. Stal se mi však případ, kdy byl elektroměrový rozvaděč zabudován do kamenné zdi síly cca 1metr, zezadu pod úrovní země (ohrazení kostela). Když na zeď zasvítilo slunce srazila se uvnitř rozvaděče vlhkost ze zdi až do té míry, že občas vypadl jistič. Pomohlo až vyvrtání dvou otvorů do dveří rozvaděče a osazení mřížek. Přemístění rozvaděče nepřicházelo v úvahu.
Pavel Horský:
Tak hlavně pozor na borce, co propagují perpetum mobile pod názvem OsmoDry. Ti se toho mohou chytit a slibovat rychlý odvod vlhka. >:( >:( >:(
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana