Jak zapojit 3 fázový espresso kávovar na 1fázi 230V?
Serzh:
Já dostal informaci, že se to přepojuje běžně. Jak to tedy dotyční dělají? Resp. co by se mohlo stát v případě zapojení, které jsem popsal výše?
Serzh:
Citace: Jirka Š. Svejkovský 05.07.2016, 22:58
To nedáte. Kafáč při tomto napětí bude mít třetinový výkon, takže ani to expresso z něj nebude mít tu "chuť".
Jinými slovy: nedodržíte specifikaci výrobce, nebude kafe podle jejich parametrů.
Podobnou odrbávku si můžete dovolit třeba u sporáku (bude delší dobu trvat, než se ohřeje polívka). Zkusil jste věc konzultovat s dovozcem/výrobcem?
Pokud by to ztratilo výkon, tak si myslim, že by to bylo ok. Jen by kávovaru trvalo déle, než by se dostal na svojí teplotu. Tam jde víceméně taktéž o ohřívání vody a udržování její teploty. Ale to bych musel vyzkoušet. Já bych ale hlavně potřeboval, vědět, jestli to zapojení neublíží ani mně a ani kávovaru.
Mirek Čech:
Tak jsem podíval na net a doporučují min na 2 fáze ne tedy přímo pro tento model zřejmě ale tak se to asi lišit nebude
Viz: http://www.mrcappuccino.com/bulletin/bulletin.htm
Václav Kalina DC:
Pokud se tu někdo ptá na takovou věc, je jasné, že nemá Elektro vzdělání. Radit v tomto případě je téměř napomáhani k trestnímu činu. Obraťte se na někoho s patřičným vzděláním, jež dokáže posoudit stav vedení a přípojky. Zřejmě se jedná o provozovnu a provozovatel má povinnost mít revizní zprávu. Pokud nevíte co děláte, může se stát, že to pak budete řešit s Hasicema.
Serzh:
Citace: Václav Kalina DC 06.07.2016, 09:38
Pokud se tu někdo ptá na takovou věc, je jasné, že nemá Elektro vzdělání. Radit v tomto případě je téměř napomáhani k trestnímu činu. Obraťte se na někoho s patřičným vzděláním, jež dokáže posoudit stav vedení a přípojky. Zřejmě se jedná o provozovnu a provozovatel má povinnost mít revizní zprávu. Pokud nevíte co děláte, může se stát, že to pak budete řešit s Hasicema.
To právě dělám, ptám se lidí s patřičným vzděláním pane Kalino. Považuji tohle fórum za velice seriózní a podle toho, co jsem si tu doposud přečetl, je zřejmé, že právě sem jich chodí opravdu hodně. Každopádně (poklona) za upozornění.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana