Proč mi nová mikrovlnka vyhazuje jistič 16A?

<< < (5/7) > >>

Martin Kurka:
Citace: Josef Jandera  25.05.2016, 17:06

Já stále píšu,  že mikrovlnka neběží, pouze chci si ohřát jídlo tak otevřu dvířka a vtom to vyrazí jistič. Zdůrazňuji je v klidu

Vždyť vám na to kolega Schwatz již odpověděl.
Pokud zablbne (zpozdí se) horní, nebo dolní dveřní spínač, mezitím bezpečnostní spínač udělá zkrat přívodu, který vyrazí pojistku trouby.
(Viz schemata v příloze - interlock switch, nebo monitr switch)
Někteří výrobci jej mají přes malý odpor, jiní na tvrdý zkrat. Po jeho sepnutí už nejsou už nejméně 2 mikrospínače spolehlivé a provozuschopné, nejen že je vypadlá pojistka trouby.
A samozřejmě, že zkratování nezávisí a nesmí záviset na spuštění trouby časovačem (když se díváte na schema je to jasné).Jakmile sepne zkratovací spínač jsou všechny 3 mikrospínače zralé na výměnu.
Jestli je trouba nová, nevím, proč to řešíte, to je závada v záruce.


Že do mikrovlnky lezete, to jste značně odvážný. Jestli nemáte měřák nebo detektor na únik mikrovln, pak nemůžete zkontrolovat po sobě práci a ohrožujete okolí i sebe.

Josef Jandera:
Citace: Martin Kurka Přesně tak jsem to  myslel.  (poklona)  25.05.2016, 18:29

Vždyť vám na to kolega Schwatz již odpověděl.
Pokud zablbne (zpozdí se) horní, nebo dolní dveřní spínač, mezitím bezpečnostní spínač udělá zkrat přívodu, který vyrazí pojistku trouby.
(Viz schemata v příloze - interlock switch, nebo monitr switch)
Někteří výrobci jej mají přes malý odpor, jiní na tvrdý zkrat. Po jeho sepnutí už nejsou už nejméně 2 mikrospínače spolehlivé a provozuschopné, nejen že je vypadlá pojistka trouby.
A samozřejmě, že zkratování nezávisí a nesmí záviset na spuštění trouby časovačem (když se díváte na schema je to jasné).Jakmile sepne zkratovací spínač jsou všechny 3 mikrospínače zralé na výměnu.
Jestli je trouba nová, nevím, proč to řešíte, to je závada v záruce.


Že do mikrovlnky lezete, to jste značně odvážný. Jestli nemáte měřák nebo detektor na únik mikrovln, pak nemůžete zkontrolovat po sobě práci a ohrožujete okolí i sebe.


Ivo Ondra:
Co zkrat na osvětlení mikrovlnk
y?

Josef Jandera:
Citace: Ivo Ondra  26.05.2016, 13:36

Co zkrat na osvětlení mikrovlnk
y?

Žárovka  svítí i po zkratu

Fuk Tomáš:
Citace: Josef Jandera  26.05.2016, 16:15

Žárovka  svítí i po zkratu

Já vidím jen tři možnosti:
a) chování mikrovlnky vám vyhovuje, historky z natáčení tu uvádíte jen pro pobavení publika
b) rozhodl jste se vykašlat na záruku, posbírat nápady a pokusit se o kandidaturu na Darwinovu cenu
c) popadnete konečně ten krám a půjdete ho vyreklamovat.
Co je správně?

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana