Proč mi nová mikrovlnka vyhazuje jistič 16A?
Martin Kurka:
Citace: Josef Jandera 25.05.2016, 17:06
Já stále píšu, že mikrovlnka neběží, pouze chci si ohřát jídlo tak otevřu dvířka a vtom to vyrazí jistič. Zdůrazňuji je v klidu
Vždyť vám na to kolega Schwatz již odpověděl.
Pokud zablbne (zpozdí se) horní, nebo dolní dveřní spínač, mezitím bezpečnostní spínač udělá zkrat přívodu, který vyrazí pojistku trouby.
(Viz schemata v příloze - interlock switch, nebo monitr switch)
Někteří výrobci jej mají přes malý odpor, jiní na tvrdý zkrat. Po jeho sepnutí už nejsou už nejméně 2 mikrospínače spolehlivé a provozuschopné, nejen že je vypadlá pojistka trouby.
A samozřejmě, že zkratování nezávisí a nesmí záviset na spuštění trouby časovačem (když se díváte na schema je to jasné).Jakmile sepne zkratovací spínač jsou všechny 3 mikrospínače zralé na výměnu.
Jestli je trouba nová, nevím, proč to řešíte, to je závada v záruce.
Že do mikrovlnky lezete, to jste značně odvážný. Jestli nemáte měřák nebo detektor na únik mikrovln, pak nemůžete zkontrolovat po sobě práci a ohrožujete okolí i sebe.
Josef Jandera:
Citace: Martin Kurka Přesně tak jsem to myslel. (poklona) 25.05.2016, 18:29
Vždyť vám na to kolega Schwatz již odpověděl.
Pokud zablbne (zpozdí se) horní, nebo dolní dveřní spínač, mezitím bezpečnostní spínač udělá zkrat přívodu, který vyrazí pojistku trouby.
(Viz schemata v příloze - interlock switch, nebo monitr switch)
Někteří výrobci jej mají přes malý odpor, jiní na tvrdý zkrat. Po jeho sepnutí už nejsou už nejméně 2 mikrospínače spolehlivé a provozuschopné, nejen že je vypadlá pojistka trouby.
A samozřejmě, že zkratování nezávisí a nesmí záviset na spuštění trouby časovačem (když se díváte na schema je to jasné).Jakmile sepne zkratovací spínač jsou všechny 3 mikrospínače zralé na výměnu.
Jestli je trouba nová, nevím, proč to řešíte, to je závada v záruce.
Že do mikrovlnky lezete, to jste značně odvážný. Jestli nemáte měřák nebo detektor na únik mikrovln, pak nemůžete zkontrolovat po sobě práci a ohrožujete okolí i sebe.
Ivo Ondra:
Co zkrat na osvětlení mikrovlnk
y?
Josef Jandera:
Citace: Ivo Ondra 26.05.2016, 13:36
Co zkrat na osvětlení mikrovlnk
y?
Žárovka svítí i po zkratu
Fuk Tomáš:
Citace: Josef Jandera 26.05.2016, 16:15
Žárovka svítí i po zkratu
Já vidím jen tři možnosti:
a) chování mikrovlnky vám vyhovuje, historky z natáčení tu uvádíte jen pro pobavení publika
b) rozhodl jste se vykašlat na záruku, posbírat nápady a pokusit se o kandidaturu na Darwinovu cenu
c) popadnete konečně ten krám a půjdete ho vyreklamovat.
Co je správně?
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana