Je vhodné vyvést ze základů společně vývody pro hromosvod a domovní rozvaděč?

<< < (2/3) > >>

Jan P:
Hromosvod jsem chtěl řešit až bude dům hotovej nebo aspoň téměř hotovej, tudíž s oslovením odborné firmy jsem zatím nekvaltoval. Základy budu dělat za 14dní.

Jinak co se týče projektu elektriky, tak když jsme stavěli dům rodičů, tak to elektrikář udělal dle přání (co kde chtěli apod.),  nakreslil plánky, pak jsme pozvali revizáka, který to proběhl, proměřil, vystavil revizi a hotovo. Stejným způsobem jsem to chtěl řešit i u sebe.

Ale když už jsme u toho, v jaké cenové oblasti se pohybuje projekt elektroinstala ce bungalovu se standartní el. výbavou?

Patrik Dedík:
Citace: Jan P  18.05.2016, 21:47

Hromosvod jsem chtěl řešit až bude dům hotovej nebo aspoň téměř hotovej, tudíž s oslovením odborné firmy jsem zatím nekvaltoval. Základy budu dělat za 14dní.

Jinak co se týče projektu elektriky, tak když jsme stavěli dům rodičů, tak to elektrikář udělal dle přání (co kde chtěli apod.),  nakreslil plánky, pak jsme pozvali revizáka, který to proběhl, proměřil, vystavil revizi a hotovo. Stejným způsobem jsem to chtěl řešit i u sebe.

Ale když už jsme u toho, v jaké cenové oblasti se pohybuje projekt elektroinstala ce bungalovu se standartní el. výbavou?




Pozrite velmi peknu animaciu ako ma take uzemnenie vypadat.

http://www.kniska.eu/animace/flv-nove/07.1%20Uzemneni.flv/view

Urcite pozvite odbornika.,  lebo ti dvaja tak nevyzerali.

Fuk Tomáš:
Citace: Jan P  18.05.2016, 21:47

Hromosvod jsem chtěl řešit až bude dům hotovej nebo aspoň téměř hotovej, tudíž s oslovením odborné firmy jsem zatím nekvaltoval. Základy budu dělat za 14dní...
Tož jste na nejlepší cestě něco při vybudování základového zemniče zvrtat.

Jirka Údržbář:
Nastudujte si příručku "Kniska" a "Tipy a triky" na doméně kniska.eu.

Vývody že základového zemniče z nerezi V4A (na přechodu beton/země to značně koroduje, uvnitř betonu stačí obyčejný pásek i nepozinkovaný - beton svým alkalický prostředím pásek chrání, když vám vykoukne z betonu, brzy urezne),  pásek nastojato a minimálně 5 cm v betonu.

Počet vývodů hromosvodu nekomentuji, to je záležitost projektu.

Wolfgang Marks II:
Ach jo, zase ta samá píseň. Respektujte prosím zákony, to je první krok. Stavební zákon a příslušné vyhlášky vám říkají, co musíte a co nesmíte. Nikoliv strejdové a kibicové. Schválně se jich zeptejte při těchto radách na toto : Pamatuješ si nějakou akci, která se Ti nepovedla a musel si ji opravovat/předělávat a pamatuješ si akci, na kterou můžeš být hrdý. Pokud vám někdo řekne, že nikdy nic nezkazil, tak lže. Na druhou otázku už mi obvykle nikdo nechce odpovídat kladně: Můžeš mi to, co mi radíš/tvrdíš dát písemně? A prosím i s odkazem ve které normě je to uvedené? A pokud nechce je to jasné.

A k vašemu dotazu.
Dokumentace uzemnění je součástí dokumentace elektrického zařízení, jak ji předepisuje ČSN 33 2000-1 ed. 2 a další předpisy.
Společné uzemnění je dokonce v normách vyžadováno.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana