Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Kde hledat normy ČSN na Internetu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde hledat normy ČSN na Internetu?  (Přečteno 8164 krát)
Jiří Rejholec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 12.11.2005, 21:39 »

Poradí mi někdo, kde bych našel na síti normy ČSN?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 13.11.2005, 10:17 »

Oficiálně nejlépe přímo u zdroje: http://domino.cni.cz . Má to drobnou nevýhodu - chce to tučnou peněženku. Jestli je to ke stažení někde na černo od někoho, to nevím.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 13.11.2005, 12:24 »

To Jiří Rejholec:
ČSN na síti nehledejte. Nevím jak je to možné, ale tyto dotazy se stále opakují i přes stále stejnou situaci. Normy ČSN nejsou zákonem 22/97 volně šiřitelné. Kdo to navrhl, kdo to schválil a proč je po hlubším studium této problematiky zřejmé. Pokud existují kopie ke stažení na webu, pak se o tom zřejmě nedočtete v novinách.

  • Pokud neznáte zákon 22/97, koukněte zde....
  • Nějaké přečtené, osahané a použité normy byly nabízeny v bazaru zde
  • Dobrou variantou je také dobrý placený přístup do iiSEL zde.
  • Nebo si vybrat z něco z technické literatury zde.

Ovšem originál je originál. Pokud to není přímo ČSN, pak je to buď  přepis (Iris) nebo jiné texty s doplněním, vysvětlením. A to je již názor konkrétního autora. Tyto zdróje jsou velmi dobré pro pochopení složitější problematiky, ovšem u zkoušek se vás budou ptát na to, co říká norma, nikoliv co si o tom myslí ten, či onen.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 13.11.2005, 13:41 »

A teď jsem z toho jelen! Zákon 22/97 v §4 praví:

(7) Náklady na tvorbu norem hradí ten, kdo požaduje jejich zpracovaní....

Já jsem zpracování určité normy nepožadoval, přesto se jí musím řídit a zaplatit řádově stovky Kč. Proč ne jenom náklad na vytištění a distribuci ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 13.11.2005, 18:34 »

Pre informáciu, s STN je to to isté, ba aj o niečo ešte horšie. Anotáciu noriem STN na WEBe ani nenájdete.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 13.11.2005, 18:41 »

Pane Doležale, nejste asi sám, kdo je z některých vydobytků ranného kapitalismu jelen či jiné zvíře. S povděkem jsem kvitoval plné znění ZÁKONŮ zdarma. To stejné jsem myslel, že bude platit i o normách- neb pokud se mám něčím řídit, mělo by to být pro mne ZADARMO a normálně dostupné.
No teď jsem spustil lavinu, pánové já nic, já nic.... Měl bych pouze přání aby ......
No jsem "blásen a patším do chlece!" Hezký večer.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 13.11.2005, 18:54 »

Že by se opět rozjížděla obsáhlá diskuse na téma cen ČSN? Pak by ji bylo třeba směrovat k tomu, jak docílit uzákonění financování činnosti ČNI ze státní kasy nebo ji finančně pokrýt nějakým jiným, pro nás méně bolestným způsobem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #7 kdy: 13.11.2005, 22:50 »

Ale trestně (?) odpovědný, je ten kdo je poskytuje ke kopírování. Nějaké se na netu sehnat nechají, ale ne ty důležité.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Rejholec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 14.11.2005, 15:42 »

Je to velmi smutné a připadá mi to nefér ke všem, kteří chtějí ctít nějaké pravidla a musí za to platit. Každopádně všem děkuji za reakci na můj dotaz.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.029 sekund, 21 dotazů.