Je vám jasná "ochrana v síti TN"?
Marek Laube:
Když bych to trochu shrnul, případně mne opravte, tak: základní ochrana neživých částí před NDN při poruše je automatické odpojení od zdroje. Jelikož je to ZÁKLADNÍ ochrana, tak impedance ochr. smyčky by měla být VŽDY "v pořádku". Doplňující pospojování v případě "špatné" impedance smyčky je asi takový "útěk" před problémem. Článek 415.2 poznámka 1 ...4-41 ed.2 říká, že dopl. pospojování je doplnění ochrany při poruše. A článek 415.2.1 zase, že pospojování musí zahrnovat všechny neživé části přístupné dotyku.
Tudíž tak jako tak, MUSÍ být všechny neživé části pospojeny a v případě "špatné" imp. ochr. smyčky hledat problém jinde.
Milan Hudec:
Máte v tom kolego trochu zmatek:
Máme ochranné opatření s názvem „automatické odpojení od zdroje“, které se skládá z ochrany základní (např. základní izolace) a z ochrany při poruše (ochranné pospojování – „neplést s doplňujícím pospojováním“ a vlastním včasným zapůsobením ochranného prvku).
Pokud není možno zajistit ono včasné působení, nastupuje ochrana doplňková ve formě doplňujícího ochranného pospojení.
Pro určité obvody je navíc předepsána ochrana doplňková ve formě použití PCH 30mA.
V mých předešlých příspěvcích se asi nebudete zatím orientovat, jsou to takové vypíchlé špeky pro zamyšlení.
Radim Strycharski:
Citace: Milan Hudec 06.04.2014, 11:12
neberme nyní v potaz ochranu pospojením, ona zařízení jsou v prostoru, kde není dovoleno spojovat vše ze vším, uf. už je moje myšlenka pochopitelná?
To jsme však v pasti, protože si nemůžeme pomoci ani chráničem, ani pospojováním. Pokud nejde TN, nemůže jít ani TT, když má náročnější požadavky. Pak nezbývá než ochrana elektrickým oddělením nebo použití sítě IT (někdo to rozlišuje :) ).
Jinak ale ztuplování různých PE přece nemění charakter sítě TN. Pořád se poruchový proud šíří záměrně vytvořenou celokovovou trasou.
Lubomír Jindra:
Dimenzoval bych přívodní vodiče tak, jak jak se dimenzovat mají a pak není třeba vymýšlet "tuplovací" harakiri se spojováním PE dvou různých obvodů (zle) To není využití pospojení ale zneužití.
Milan Hudec:
Radime přestavník a závorník jsou vodivě spojeny?
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana