Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Musí mít nezisková organizace ode mne něco povinně zdarma?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí mít nezisková organizace ode mne něco povinně zdarma?  (Přečteno 4543 krát)
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« kdy: 19.10.2013, 22:07 »


Musím se s vámi podělit o situaci s kterou nemohu nějak vnitřně souhlasit a proto se ptám veřejnosti.
V pátek jsem se setkal s jedním starším brněnským cechmistrem, který si stěžoval, že některé organizace (např. ÚNMZ nebo Obchodní komora ČR) vyžaduje finanční poplatky od cechu, což je nezisková organizace, stejně jako od komerčního subjektu.

Bylo mě trapné ho označovat za "člověka mimo realitu". Je ovšem docela možné, že jsem mimo realitu sám. V takovém případě mi prosím někdo vysvětlete proč si mám platit třeba ČSN online, když bych měl možnost jako člen brněnského cechu, si stahovat a tisknout vše v rámci ročního cechovního poplatku a to zdarma?

Z toho nabývám dojmu, že cech chce něco jako neziskovka zdarma aby to pak mohla přidávat jako přidanou hodnotu svým platícím členům.
Zdá se vám to OK? Nebo se někdo .... v kině?
Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.10.2013, 22:47 »

"Cechy" si rozšiřují členkou základnu zprostředkován ím slev u dodavatelů svých členů. Dodavatelé služeb/zboží za to na oplátku získáním většího množství zákazníků  (větší odbyt) získají náskok před svou konkurencí.

Organizace, které konkurenci nemají (Hospodářská komora, UNMZ...) samozřejmě nějaké zvýhodnění svých služeb nějakým skupinám nepotřebují: Kdo chce koupí u nás, kdo nechce jinde nesežene.

Pokud výše uvedené ... tvrdí někdo z nějakého cechu, tak se snaží kopírovat něco co do historicky cechovní činnosti nepatří a k tomu ještě blbě, protože ten princip "něco za něco" ani nechápe.

Blbost2
Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 20.10.2013, 08:06 »

Např. ÚNMZ má tolik peněz z našich placených norem, že je může cechům rozdávat ! tanecek

Na normách, jak se tady dočítám (na Elektrice) pracuje řada lidí zadarmo !!Tak tomu nerozumím, že chtějí ještě nějaké peníze ? zle
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 20.10.2013, 08:42 »

Např. ÚNMZ má tolik peněz z našich placených norem, že je může cechům rozdávat ! tanecek

Na normách, jak se tady dočítám (na Elektrice) pracuje řada lidí zadarmo !!Tak tomu nerozumím, že chtějí ještě nějaké peníze ? zle
Toto je téma o tom, proč cech chce něco zdarma aby to pak mohl prodávat svým členům formou členského zápisného. Notabene, já to musím zaplatit, protože se sdružovat nechci.

Znamená to, že cech je spolek nějakých sociálních bezdomovců? Nebo sdružení úspěšně podnikajících odborníků?
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 20.10.2013, 08:56 »

Trochu ovládám italštinu, takže ve volném překladu 'je to naše věc'
Zaznamenáno
raj
« Odpověď #5 kdy: 20.10.2013, 09:36 »

Neziskové organizace jsou ty organizace, které nejsou založeny s cílem vytvořit a rozdělit zisk.
To je někdy průser, protože organizace si nemůže během několika let "našetřit" např. na nějakou větší investici  a musí to vždy řešit úvěrem.
V daném případě by to znamenalo, že cech vybere peníze od svých oveček a za to koupí normy, které ovečkám předá.
Jedinou odměnou jim bude slušné poděkování.

PS: (velká) Blbost co ?
Zaznamenáno
Jakub Drbohlav
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 20.10.2013, 10:55 »

Neziskovka je firma jako každá jiná, pouze nesmí zůstat po uzávěrce v zisku. Idea je samozřejmě zřejmá (např. různé "obecně prospěšné" společnosti založené pro tvorbu obecného či cíleného blaha, nikoliv zisku jako primárního výsledku fungování),  ale praxe je jiná...
Fůra individuí toho zneužívá a magickou formulku "my jsme neziskovka" používají místo "já to chci zadarmo"...
Zaznamenáno

Obyčejnej elektrikář, §6, §7, §8, §10 se zaměřením na záložní zdroje a požárně bezpečnostní zařízení.
OZO v požární ochraně dle zák. 133/1985Sb.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.016 sekund, 21 dotazů.