Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Můžete mi pomoci s projekten indikátoru vybuzení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Můžete mi pomoci s projekten indikátoru vybuzení?  (Přečteno 5125 krát)
Ondra Jelen
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 09.01.2013, 19:08 »

Moderátor: Odkazy nejsou povoleny. Uploadněte schéme do přílohy. Viz pravidla.



Rozjel sem si plošný spoj z dané stránky:  
a nejsem si zcela jist jak to zapojit na reproduktor a jak zapojit diody které sem si vyvedl mimo desticku aby to fungovalo . Zatím mi přístroj doma sedí a nemůžu se hnout z místa.



MODERÁTOR: Nevím, který z kolegů moderátorů pustil tento příspěvek, ale jistě neudělal dobře.
                      Elektronika a její bastlení se probírá na jiných portálech.

                      Proto téma uzamykám a děkuji za pochopení.
Zaznamenáno
Ondra Jelen
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 09.01.2013, 22:24 »

prilohy tady


* muj_tistak_osazovaci.gif (63.58 KB, 1470x656 - prohlédnuto 737 krát.)

* hu5b.jpg (98.88 KB, 800x600 - prohlédnuto 543 krát.)

* hu7b.jpg (144.87 KB, 800x600 - prohlédnuto 434 krát.)
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 09.01.2013, 22:40 »

Schéma by nebylo?
Podle použitého IO A277 to není barevná hudba v pravém provedení, ale spíše něco jako indikátor vybuzení.
Připojení na reproduktor možné je, ale je třeba počítat s tím, že to bude "svítit" podle nastavené hlasitosti.
Zapojení diod - asi to bude znít hloupě, ale já bych to zapojil "podle schéma".
Jestli vám jde o to který z vývodů diody je K a která A, tak "zpravidla" taková větší elektroda bývala K a ta"menší s drátkem" A, ale už jsem se setkal s diodami, které byly obráceně.
LED dioda má běžně závěrné napětí několik V, takže není problém ji přes odpor řádově 200 Ohmů na napětí 3V a zkusit při jaké polaritě bude svítit.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 09.01.2013, 22:41 »

prilohy tady
To ale není barevná hudba, to je jen indikátor vybuzení. Vyžaduje napájení DC 12V.
Diody mají společnou anodu.
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 09.01.2013, 23:03 »

Jéje, A277! Vzpomínám na otáčkoměry, indikátory vybuzení... Ale jsem překvapený, že to ještě někdo používá, myslel jsem, že už je to dávno pryč.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Ondra Jelen
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 09.01.2013, 23:35 »

podle schéma to taky mám v plánu akorát nevím jak to přesně udělat pošlu obrázek a rád bych aby mi to někdo objasnil Úsměv


* tistak.jpg (30.04 KB, 925x257 - prohlédnuto 389 krát.)
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 09.01.2013, 23:46 »

Nevím, co je vám nejasné. Jestli připojení diod, tak všechny anody diod spojit s bodem označeným +. Na katody přiletovat jednotlivé vývody.

 MODERÁTOR: Nevím, který z kolegů moderátorů pustil tento příspěvek, ale jistě neudělal dobře.
                      Elektronika a její bastlení se probírá na jiných portálech.
          Proto téma uzamykám a děkuji za pochopení.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.