Proč teče po plynové trubce proud?

<< < (5/9) > >>

Petr Doležal:
Citace: František Šohajda  06.11.2012, 16:59

Zase neželeznou hadici na sporák, tam zase zaútočí plynaři ! >:D :(   Bezpečnost!

Ten pancíř je tam pro mechanickou pevnost hadice a nebo pro zavlékání proudů do plynového potrubí?
Nejsem samozřejmě plynař, ale na připojeném obrázku by byla konstrukce hadice nevhodná?

Rozmahel Vladimír:
To je asi hadice na švajc. Hadice s opletem dělá AZ Pokorny, pokud bývala gumová s potahem, vnitřkem se táhl pásek pospojování, takže byla vodivá. Dnes z nerezu vrapovaná. Je třeba jít na přívod do domu a změřit přívod. Impedance měřená někde nahoře může být zkreslena různým pospojováním a přívod může mít poruchu. Aby se takové proudy vracely potrubím není normální.

Oldřich Morávek:
Myslm si, že bych radši měl vodivou hadici na plyn, která bude vyrovnávat potenciál, než izolovanou, která bude hromadit náboj a za čas dojde k zajiskření.

Nejsem tyaky plynař. Zkusím to zjistit.

Mirek Čech:
Ptal jsem se plynaře a ten mi potvrdil že pancéř na hadici je proti mechanickému poškození a dává to i smysl.V autě jsou taky panceřované hadice kvůli zamezení poškození a ne proto abych měl dokonalý záporný pól.
Co si pamatuju tak při rekonstrukci kuchyně nám ke sporáku šel zeleno/žlutý drát někam  do stoupaček

Rozmahel Vladimír:
Starší sítě plynu jsou z trubek ze železa, dokonale izolované od země. V zásadě je to vodič zavedený do každého domu v celé vesnici nebo městské části. V různých odběrných místech je to všelijak pospojováno, nepospojováno, přizemněno, atd... Na takové trubce se pak může v extremu při vzdálené poruše objevit nebezpečné napětí, aniž by kdo tušil, co se děje. Proto je dle mého soudu lepší mít vše vodivě propojeno. Z tohoto důvodu je vyžadována klema na plynoměru. Při demontáži by mohlo dojít k zajiskření, výbuchu nebo i úrazu el.proudem...
U sítí s plastovými rozvody už to není tak horké.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana