Je rozdělení PEN na obrázku provedeno správně?

<< < (4/7) > >>

kaja novak:


Pokud má rozvaděč centrální chránič (nechápu z jakého důvodu u nedřevěných staveb, ale budiž),  pak je hlavní vypínač zbytečný, protože k témuž účelu dobře poslouží chránič.
[/quote]
nevím jestli se posuzuje podkroví jako dřevostavba ale zde je do prvního patra vytažen jeden světelný a jeden zásuvkový obvod a první ( a poslední  ;D ) patro je takové to "snížené podkroví" nebo jak se to spávně nazývá.a přívod 10kku má čez v připojovacíh podmínkách,v tom taky problem nevidim,holt je ten drátek trochu méně poddajný  o:-)

Citace: Milan Hudec  20.10.2012, 21:13

Netvrdím, že to nemůže nikdy dobře dopadnout, nicméně tvarovat CY16, tak aby dobře držela v můstku atd. není nic moc, spíše bych se poohlídl po vodiči slaněném.


Tento vodič vede do krabice na venkovní zdi domu,v ní je spojen s (asi) hromosvodovým drátem průměr 8mm který vede do země takže tvarování celkem v pohodě  (dance)

Jiří Schwarz:
Pokud je to podkroví a budou tam rozvody na "dřevěném podkladu",  osobně bych byl pro centrální chránič 300mA, který bych bral i jako hlavní vypínač, dál bych nechal světla, případně nějaký zásuvkový vývod pro EPS nebo EZS, chladničku,... bez chrániče a jen na "normální zásuvky" bych dal chránič 30mA.
Ale to se zase vracím k tomu, co už jsem jednou napsal - někdo by to měl nahrhnout do projektu.
Navíc je tu problém, že u podkrovních prostorů se velmi často přehlíží vzdálenosti a souběhy s hromosvodovou soustavou. To máte v projektu řešené?

Daniel Hudzík:
Citace: Štefan Beláň  20.10.2012, 18:37

Dobře?  ::)
Dobře, znamená instalovat tři sběrnice PEN, PE a N.



Ako by ste postupoval v pripade, ked je bod rozdelenia v RISke, kde nie je mozne instalovat ziadnu dalsiu zbernicu? PEN je tam samozrejme prizemneny.

Jiří Buben:
Citace: kaja novak  20.10.2012, 21:05

na možnost vypínání chráničem jsme se ptali ale bylo nám řečeno že na vypínání je vypínač  (norm)


Tak se nato podívejte selským rozumem. Vypínač musí vydržet po mechanické stránce určitý počet cyklů vypnutí a zapnutí bez narušení funkce. To musí vydržet i chránič. Netvrdím, že jsou počty cyklů u obou přístrojů shodné. V případě poruchy izolace instalace nebo spotřebiče chránič musí spolehlivě odpojit vadné zařízení i při jmenovitém proudu. Vypínač také musí spolehlivě odpojit obvody i pod zatížením. To samé platí o jmenovité zapínací a vypínací schopnosti. Takže oba přístroje mají jisté možnosti vypínání a zapínání poruchových proudů. Tudíž z hlediska použití proudových chráničů jako hlavních vypínačů nevidím problém a ani rozdíl oproti vypínačům. ;) Samozřejmě za podmínek dodržení předřazeného jištění atd..  (norm)
Jiná věc je používání centrálních proudových chráničů. K tomu se tu již vyjádřili kolegové.

Petr Doležal:
Citace: Jiří Buben  21.10.2012, 09:15

Tak se nato podívejte selským rozumem.

Správně, položme si otázku: Kolikrát za rok se taková rozvodnice (rozvaděč) úmyslně vypíná?

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana