Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Není nová verze Sichr 12.00 pomalejší?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Není nová verze Sichr 12.00 pomalejší?  (Přečteno 4758 krát)
Václav Iljaševič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 08.03.2012, 21:31 »

Moderátor: Přečtěte si prosím pravidla diskusí ještě jednou a pozorněji. Děkuji



Po otevření programu Sichr ještě verze 11.02 mi program nabídl novější verzi Sichr 12.00, po úspěšné instalaci, tedy aktualizaci programu
se mi vše jevilo v pořádku.

Ale zdá se mi pomalejší a např. tabulky pro výběr zdrojů bliká, asi chyba v grafice.

Nemá někdo podobný problém který už úspěšně vyřešil, nebo je to jen v mém počítači?

Na domovských stránkách o tomhle problému nic nepíšou ...
Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 08.03.2012, 21:45 »

Mám stejný problém, zatím neřešený
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #2 kdy: 08.03.2012, 21:49 »

Já, tam žádný problém nevidím. Mrknutí
Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 09.03.2012, 07:59 »

Sichr je amatérský soft na úrovni toho nejobyčejnější ho freeware. Už jen to že se žádná verze neumí vypořádat s obyčejnou změnou DPI obrazovky Windows ... polovina textu je pak neviditelně mimo okno, které se nedá zvětšit  zle
Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 09.03.2012, 10:46 »

Sichr je amatérský soft na úrovni toho nejobyčejnější ho freeware. Už jen to že se žádná verze neumí vypořádat s obyčejnou změnou DPI obrazovky Windows ... polovina textu je pak neviditelně mimo okno, které se nedá zvětšit  zle
Nepozoruji na verzi 12 žádné zhoršení.Tento prográmek používám již od doby kdy je Letohrad nabídl.Pro orientaci je víc než dobrý.Ne nadarmo se říká, darovanému koni na zuby nekoukej.Komu nevyhovuje, ať si pořídí za ty peníze nějaký lepší. Úsměv
Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 09.03.2012, 11:00 »

...Ale zdá se mi pomalejší...
To je poměrně obvyklá vlastnost nových verzí SW.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 09.03.2012, 11:13 »

No, Sichr je pravděpodobně napsaný v Delphi. Možná by stálo za to, ho přepsat do něčeho modernějšího, podporujícího platformu .NET. Není to složité a vyhnuli by se různým chybám.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 09.03.2012, 16:45 »

...vyhnuli by se různým chybám.

váš mladistvý optimismus vám nahlas závidím.
Vyhnuli by se starým chybám a zanesli by tam nové, mnohem rafinovanější a záludnější  Smích
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 09.03.2012, 16:58 »

To bych netvrdil. Delphi, C++ a podobné jazyky v podstatě stojí a hlavně padají na ukazatelích. Ty jsou v .NET plně pod kontrolou systému. Nepoužít destruktor na instanci znamená v Delphi možný problém, v .NET se destruktor nevyžaduje (od toho je tam GC). Programátor se tak může soustředit na vlastní program a nemusí hlídat systémové chyby.

Mě trvalo přepsání asi 10000 řádků kódu v Delphi do C# několik dní. Výsledek je lepší než jsem čekal.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #9 kdy: 09.03.2012, 17:04 »

Zatím jsem nic na nové verzi nepozoroval.
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Vašek Iljaševič
« Odpověď #10 kdy: 09.03.2012, 18:47 »

Aha a já už se lek že to je jen v mém počítači,
no snad to opraví.
a pro pana Janečka: já samosdřejmě proti tomuto prográmku nic nemám je to vynikající věc,
né vždy jsou takové sw dostupné...

dále ještě prosím někoho kdo na tomto portálu umí ,
já nemůžu odpovědět nebo přidat příspěvek na toto téma i přesto že jsem ho založil
poraďte mi prosím ...
nectěl jsem kvůli toho zakládat nové téma a na tomto portálu ještě moc neumím...
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #11 kdy: 09.03.2012, 20:03 »

Je to program "zadarmo"....
Na to že ho používají lidi ke své obživě a výdělku....cel kem dobrý !

Nedávno jsem mluvil s jeho tvůrcem od OEZ ....zdá se mě program schopný.... Mrknutí
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 11.03.2012, 17:20 »

Bezpochyby má své kvality Úsměv jen je škoda že pro majitele větších monitrů, kteří nechtějí koukat na "poštovní známku" (když to trošku přeženu) uprostřed obrazovky, je nepoužitelný. O funkci změny DPI monitoru ve Windows ví málokdo, zřejmě o ní nevědí ani někteří programátoři  Nerozhodný
Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 21 dotazů.