Má při úrazu elektrickým proudem vliv v jaké fázi sinusovky se dotyčný dotkne?

<< < (3/5) > >>

Petr Doležal:
Citace: Václav 3  05.07.2011, 10:35

. . . nejnebezpečněj ší je, pokud proud prochází mezi oběma rukama, čili dráhou přes srdce. . .

A proto levá ruka v kapse   (whist)

Jiří Schwarz:
Citace: Václav 3  05.07.2011, 10:35

Jednocestně usměrněný střídavý proud 50 Hz bez filtrace kondenzátorem je proud tepavý, který je pro srdce téměř stejně nebezpečný jako proud střídavý. Navíc jeho špičková hodnota je zhruba 160V, nikoliv 110V.

Nesouhlasím!
U jednocestně usměrněného napětí 220V nemůžeme tvrdit, že špičková hodnota je 160V. Cca 160V je efektivní hodnota, špičková hodnota zůstává i po "odříznutí jedné půlvlny" kolem 311V, jen těch špiček "je méně a mají jen jednu polaritu"

Hugo K.:
Velikost špičkového napětí u jednocestně usměrněného průběhu je nejlépe měřit osciloskopem.M ěřáky,alespoň ty  "běžné"  budou ukazovat hausnumera.
Ta levá ruka v kapse se často traduje. Ale když se člověku trochu víc potí nohy,není to nic příjemného ani přes pravou ruku do země. ;D

Zdenek Hejčl:
Boty většinou vyhovují izolačně, tam takový problém nevidím, pokud člověk není bos....
Je tam více vlivů, odpor kůže......
Pokud budu v pohodě vydržím víc.  o:-)

Peter_svk:
Takže pri dotyku s fázou zo zásuvky, čím bude izolácia od zeme lepšia, tým bude následné poškodenie menšie? Podhodím ďalšiu hypotetickú situáciu: Človek sedí na tyči, vo výške dajme tomu 4 metre. Tyčou bude prechádzať klasické striedavé napätie 230V proti zemi. Ak to dokážu vtáky, dokáže to aj človek?

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana