Jak funguje měnič napětí ve fotovoltaické elektrárně?
Miroš Jan:
Citace: Zdenek Hejčl 22.04.2011, 20:23
Ono to tak asi většinou jede naplno, aby narvali nějaký výkon do sítě, fakticky vytváří umělé přepětí v distribuční síti. Při maximálním zatížení střídače, pracujícím na hranici svých možností se ani nedivím. A při použití levnějších měničů .....
Kolego já žiji v domnění že výraz „měnič“, si spojuji s frekvenčním měničem, který osazuji na strojní aplikace pro řízení otáček pohonů, a né do FVE. ??
Jirka Š. Svejkovský:
Citace: Miroš Jan 22.04.2011, 20:59
Kolego já žiji v domnění že výraz „měnič“, si spojuji s frekvenčním měničem, který osazuji na strojní aplikace pro řízení otáček pohonů, a né do FVE. ?
Střídač = část frekvenčního měniče za DC meziobvodem. Jedná se o velmi podobné zařízení.
Miroš Jan:
Ale u FVE jsou přeci střídače, a né frekvenční měniče
Petr Doležal:
Citace: Miroš Jan 22.04.2011, 21:12
Ale u FVE jsou přeci střídače, a né frekvenční měniče
To je pravda, ale střídač je specifický případ měniče, podobně např. akustický měnič je reproduktor, napěťový měnič se říká přístrojovému transformátoru napětí, podobně i proudový měnič. Příkladů by se našlo habaděj.
Akorát se pro frekvenční měnič ještě nenašlo nějaké výstižné pojmenování, třeba frekvenčič
Jirka Š. Svejkovský:
Léta jsem pracoval s frekvenčními měniči, tak občas nazvu střídač měničem. Nic se neděje, je to měnič, mezi frekvenčákem a FV střídačem v principu velký rozdíl není.
Co se týče požáru kiosku, chybí informace. Vznikl od FVE technologie, nebo závady instalace kiosku a nebo někdo z "ekologických" aktivistů škrtnul sirkou?
Důvod, že hodně svítilo sluníčko je komický. Tomu snad nikdo neuvěří.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana