Je k něčemu analýza rizika u běžných RD?

(1/8) > >>

Eneo:
Je k něčemu analýza rizika (EN 62305-2) u běžných RD? Není lepší říct: rodinný dům patří do kategorie LPZ III. A hotovo Nemusí se nic počítat. A výsledek bude stejný.

#105#

Jaroslav Ratiborský:
váš návrh je smysluplný a pro mnohé projektanty akceptovatelný .
Jiný názor na váš návrh mohou mít tvůrci různých programů na výpočet hodnoty dle,které je daný objekt zařazení do příslušné třídy I-IV.

Jan Hájek:
Pokud určíte riziko odhadem, přebíráte zodpovědnost. V případě RD se LPL sice bude pohybovat opravdu do III ve většině případů, ale pokud provedete výpočet, je to u RD otázka cca 10-20 min za pomoci SW a budete mít pro své rozhodnutí oporu v normě. SW zdarma na www.kniSka.eu/software

I když se domluvíte se stavebníkem, toto rozhodnutí může napadnout třeba stavební úřad (pokud bude kontrolovat předané podklady),  revizní technik, montážní firma, nebo i pojišťovna. Analýza rizika tedy porovnání rizika pro nechráněný a chráněný objekt by mělo být součástí projektové dokumentace. V případě neochoty vyplatit pojistné plnění se hodí cokoliv.

Eneo:
Citace: Jan Hájek  30.11.2009, 08:56

napište si o něj na kniSka@elektrika.cz a my vám ho rádi zdarma zašleme


To posíláte poštou jako CD nebo emailem?

Jan Hájek:
Mailem obdržíte link na stažení a heslo na dekomprimaci. Registrace mailu je z důvodu zasílání informací o upgrade nebo chybách. Do  1 měsíce bude k dispozici verze s integrovanou nápovědou. Velikost souboru je necelé 2,5 MB. Vzhledem k tomu, že je SW zdarma, lze se s Milanem Kauckým domluvit na placených konzultacích po telefonu.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana