Jak je to s bleskem, je opravdu hromosvod ochrana?
Fuk Tomáš:
Citace: J.Patúc 18.07.2009, 06:37
Co sa tyka bleskov z "jasneho neba", tak posudte nasledujuci obrazok.
http://diskuse.elektrika.cz/index.php?action=dlattach;topic=13093.0;attach=6320
Nějak mi uniká souvislost toho obrázku s bleskem z čistého nebe. Bouřkových mraků je tam požehnaně...
J.Patúc:
Citace: Fuk Tomáš 18.07.2009, 15:09
Nějak mi uniká souvislost toho obrázku s bleskem z čistého nebe. Bouřkových mraků je tam požehnaně...
Viete o tom, ze by blesk v prirode vznikol bez burkoveho mraku? Ak ano, mate vysvetlenie?
Kamil Novák:
Citace: Miroslav Macek 18.07.2009, 11:41
Já bych se jen nechtěl dožít toho, až se budou stavět vysoké železné stožáry s logem renomovaných firem vedle památných staletých líp a dubů.
vám ty oddálené jímače ale leží v žaludku, že ? (zle)
Jestliže nějaké pomazané hlavy usoudí, že je nutné zachovat lípu či doubek nám i budoucím, tak proč ne? Bylo by to pořád smysluplnější než financování různých kyvadel, Entrop a podobných nesmyslů.
A jestliže by to logo mělo ušetřit část pořizovacích nákladů a nemělo by zrovna podobu svítícího srdce, tak taky proč ne ? (beach)
Jan Alin:
Citace: Kamil Novák 18.07.2009, 17:55
A jestliže by to logo mělo ušetřit část pořizovacích nákladů a nemělo by zrovna podobu svítícího srdce, tak taky proč ne ? (beach)
Proč ne srdce? Znám horší loga :D.
Jan Hájek:
Citace: Hugo K. 17.07.2009, 11:17
A co blesk z čistého nebe?
Je to velice zajímavý úkaz.
Bývá vysvětlován vytvořením vodivého kanálu od mraku zpoza horizontu.
Taky jsem jeden zažil a naštěstí jsme ho viděli dva, nebyl doprovázen žádným zvukem, pokud si vzpomínám.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana