Jak měřit průtok vzduchu?

(1/4) > >>

Pavel Bartoň:
Jde mi o měření průtoku vzduchu v množství řádově 30000 m3/h - před  kotlem (opravdu velkým). Jak?

Jiří Špelec:
Tedy to je dobrá otázka. Jediný přístroj který jsem viděl, měřil vzduch, respektive rychlost větru, tedy anenometr na letišti. Ve všech případech, kdy šlo o konkrétní průtok vzduchu se použilo poze matematického výpočtu.

Otakar Dosbaba:
Napadá mě metoda využití změny tlaku, přesněji řečeno podtlaku při kapilárním proudění. (Anemoš by asi při tomhle proudění ulít, ty pro běžné meteorologické stanice mají rozsah asi tak do 150km/h, nebo častěji do 30m/s ... :-)) Na tu rouru kolmo přivařit trubičku s tlakovou sondou - nevím ale už, kde jsem ten integráč s hadičkou viděl. Hodnotu napětí pak převést (přepočítat) na průtok. Myslím ale, že k tomuto účelu musí něco existovat.

Ivar Majda:
Na toto se používá tzv Schmidtovo (teď nevím přesně jak se to píše) měřidlo.Jde v podstatě o diferenční způsob měření průtoku.V potrubí je vložena jakási clona a vyhodnocuje se rozdíl tlaku před a za clonou.Používá me v práci pro měření množství vzduchu pro kotel 1600 t/h.

Martin Novák:
Pro tyto prutoky bude asi opravdu jedinym resenim mereni tlakove diference na clone a z toho nasledny propocet (ten je ale dost nepresny) nebo vortexovy princip vyuzivany v malem u tzv "vahy vzduchu" u japonskych dieselu a nebo mereni rychlosti proudeni ultrazvukem. Osobne mam v tomto ohledu vyborne zkusenosti s firmou Krohne, s kterou jsem resil jeden projekt pred par lety.

Kontakt na Ceske zastoupeni firmy najdete zde

http://www.krohne-mar.com/index.php?id=6634

a nekolik informaci o merici ktery by se pro vasi potrebu mohl hodit najdete zde

http://www.krohne-mar.com/index.php?id=4612

Jinak jsou tam pomerne rozumni lide a radi poradi s vytipovanim nejvhodnejsiho modelu a modifikace

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana