Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Který z našich časopisů se dá označit jako investigativní médium?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Který z našich časopisů se dá označit jako investigativní médium?  (Přečteno 8853 krát)
Jiří Špelec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 15.06.2005, 12:18 »

Dělám si cvičně diplomku na téma odborná žurnalistika a moje zamyšlení skončilo u otázky, který z našich elektrotechnic kých časopisů se chová opravdu investigativně? Mám před sebou hromady čísel a přemýšlím nad prací redaktorů a šéfredaktorů. Myslím tím náplň časopisů.  Toto je patrně nejefektivnějš í cesta jak to zjistit. Doufám, že to nebude odporovat mravům tohoto portálu a nebudu "vyleštěn". :-)))
Dejte mi své tipy, kdo z našich měsíčníků a dvouměsíčníků je vlastně ten novinář a kdo jen sběrač inzerce. Diky Jura.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Kosina
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 16.06.2005, 08:02 »

Pokud to nebude reklama,tak jako dobře investigativní se mi jeví Elektro instalatér.Z jeho každého obsahu je vidět,že příslušní redaktoři neustále pátrají po všech nových výrobcích,technologiích ap.
Není zde ani zanedbáno hledání a následné uvádění poznatků z praxe ve všech oblastech elektrotechnik y,přímé reklamy opravdu poskrovnu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vilém Gracias
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 20.06.2005, 20:44 »

Příteli Špelče,
tak tomuto říkám nářez! Tento Jiří Kohutka
velice elegantním způsobem kritizuje Amper, tedy naprosto oprávněně, i
přes to, že nebudou pořadatelé rádi. Takovou odvahu jsem tedy neviděl v
jiném časopise a od jiného autora, než je tento Jiří Kohutka.



http://www.elektrika.cz/data/clanky/clanek.2005-06-15.8711609791



To Kosina:

Docela bych si přečetl něco z časopisu Elektroinstala tér, tedy co vystihuje označení investigativní . Možná mám zcela jinou představu o tomto termínu. Můžete prosím uvést jako nějaký příklad stranu/číslo/rok?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Viliam Procházka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.06.2005, 21:52 »

Pán Špelec,
ja odoberám český časopis Elektortechnic ký magazín, v ktorom nájdem vždy to, čo ma, ako revíznho technika, zaujíma. Teší ma, že redakcia dáva priestor aj autorom zo Slovenska. Veľmi oceňujem rubriku "nad dotazy",  kde sú vybrané odpovede na otázky z neverejného systému iiSEL. Primerane je venovaný priestor projektantom, revíznym technikom, novinkám v programovaní, legislatíve,meracím prístrojom atď. a samozrejme reklame. Doplnil by som - praktickej reklame - ale to celkom chápem, pretože bez reklamy by dnes asi žiadny časopis nemohol vychádzať.
Záverom - nech je Vaša "cvičná diplomka" úspešná.
S pozdravom
Vilo Procházka, Trnava, Slovensko

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Kosina
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.06.2005, 06:36 »

Pane Guru Gracias,
možná jsme u onoho úhlu osobního pohledu na význam slova investigativní .Slovník cizích slov uvádí-investigace=uřední vyšetřování,pátrání.Anglické slovníky dávají větší možnost výběru,jako prohledat,zkoumat aj.Jeden z amerických také uvedl-být v obraze,což by byl asi nevhodnější pojem k danému.Pokud je z vašeho pohledu význam slova uváděn jako ostrá a odvážná kritika,jak uvádíte odkazem na kritiku PVA od pana Kohutka,tak se omlouvám že jsem myšlenku tazatele nepochopil.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Špelec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 21.06.2005, 06:43 »

Princip financování časopisu chápu, proti firemním článkům
nic nemám. Jen by tu a tam mohl být vidět článek jiný než
inzerát.  Trošku vlastního osobního názoru toho, co sedí nezávisle
nad těmi všemi zprávami.


To: Guru

Máte pravdu, to je tedy pecka!  Možná, že bude za takový skvělý investigativní výkon po zásluze potrestán! :-)


To: Procházka

Několik čísel slovenského ETM mám také. Rozhodně je v něm co číst, to
bezesporu ano.  Ale teď bych připomněl můj dotaz v této diskuzi.

Ptal jsem se na investigativní způsob. Tím jsem myslel nikoliv pouze oznamování primárních, zcela viditelných informací a faktů. Kdo další (kromě zmiňovaného Jiřího Kohutky) z redakce časopisu pátrá po skrytých souvislostech a svůj názor podobně zveřejní? Neměl jsem na mysli konstatování skutečnosti ve smyslu výkladu normy.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.