Je nutno při aplikaci vyhlášky 137/1998 Sb. aplikovat ČSN EN 62305-1 až 4 ?
Miroslav Macek:
Citace: Kamil Novák 02.04.2009, 23:43
Než zase příště začnete tvrdit nepravdy, což takhle nejdříve si svá tvrzení ověřit ? ??
např. :
Definice bytových prostor dle zákona č.235/2004 Sb. § 48:
- Bytovým domem je stavba pro bydlení, v níž z úhrnu podlahových ploch všech jejích místností a prostorů připadá víc než polovina na byty.
- Rodinný dům je stavba pro bydlení, v níž je více než polovina podlahové plochy místností a prostorů určena pro bydlení. Rodinný dům může mít nejvýše tři samostatné byty, nejvýše dvě nadzemní podlaží a jedno podzemní podlaží a podkroví.
- Bytem je místnost nebo soubor místností, které jsou podle rozhodnutí stavebního úřadu určeny k bydlení, včetně podílu na společných částech domu podle zvláštního právního předpisu.“
(poklona) za pomoc.
Pojem "bytový dům" z vyhlášky č. 137/1998Sb. je tedy definován v zákoně o DPH 235/2004Sb. vydaném o 6 let později.
Pokud si však myslíte, že podle Vámi zmíněné pasáže zákona lze jednoznačně dovodit, že rodinný domek není bytový dům, pak se mýlíte. To z textu, a zejména z praktického způsobu používání zmíněného zákona (stejná sazba DPH) nevyplývá.
Nikde není stanoveno, že jedna a tatáž stavba nemůže být současně bytovým domem i rodinným domkem, takže moje původní intuice byla s vysokou pravděpodobnos tí správná.
Rozmahel Vladimír:
Myslím, že už tady bylo řečeno hodně, ale jen pro zajímavost ve vztahu s těmi budovami, bych tady uvedl ČSN z ranku " Požární bezpečnosti staveb ". Ono to vlastně s tou el.instalací taky souvisí. Je to " ČSN 73 0833 Budovy pro bydlení a ubytování ", kde v kap.2 je provedeno rozdělení do skupin a tam je rozlišován bytový a rodinný dům, atd, atd, atd...
Vidíte, a pak se spolehni na pravděpodobnos t, např. při stanovení zda udeří či nikoliv. o:-)
Miroslav Macek:
Vážení přátelé,
domnívám se, že žádný příbal, ochodní leták, ani text na internetové stránce prodejce norem nelze považovat za součást normy.
Soustava standardů ČSN EN byla v České republice převzata překladem, takže je nepochybné, že její součástí vámi zmíněné dokumenty nejsou.
Kdyby tomu tak bylo, pak by musel s normou dostat stený příbal každý, kdo si ji koupil, tedy např. pan Novák i pan Doležal, a tak tomu pravděpodobně není.
A navíc by oni i všichni ostatní museli obdržet všechny příbaly a obchodní letáky ze všech zemí EU, kde norma platí.
Petr Doležal:
Pane Macku,
asi si nerozumíme. Já to slovo příbal použil ve smyslu přibaleného, přilepeného, připojeného či přiloženého souboru (v mém případě to byl obrázek sejmutý z displeje PC) k textu příspěvku, podobně jak přibalujete soubory k emailu. Nikoliv jako příbalový leták, který dostanete uvnitř nějaké tiskoviny.
S pozdravem "Do smrti dobrý a chvalmež bohatost jazyka českého" Doležal
Miroslav Macek:
Citace: Kamil Novák 02.04.2009, 23:43
.. Kdybyste si prostudoval, jak zde doporučoval již kol. Hájek, legislativní hierarchii, tak byste hned zkraje narazil na část ústavního pořádkou, nazvanou Listina základních práv a svobod.
A zde byste se již v čl.2 dočetl, jak hluboce se pletete. (no)
Listinu lidských práv a svobod jsem dosud ve své praxi nikdy nepotřeboval, ani neuplatnil - takže se přiznám, že ji vůbec neznám.
Co tam je v článku 2. napsáno ? Že mám projektovat hromosvod podle ČSN EN 62305 a jít na školení ?
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana