Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Je normální praxe šroubovat zářivky na strop do sádrokartonu bez hmoždinek?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je normální praxe šroubovat zářivky na strop do sádrokartonu bez hmoždinek?  (Přečteno 25410 krát)
Antonín Vaněk
*
Offline Offline




« kdy: 21.02.2009, 00:33 »

Na nové hale nám spadla ze stropu zářivka a zjistili jsme že byla namontovaná jen v sádrokartonu bez hmoždinek. V místě nebyl ani profil. Montážní firma tvrdí že je to běžná praxe, že se to tak dělá. Co vy na to?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Krištof
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 21.02.2009, 20:57 »

Tak takhle určitě ne!
Čtyři hmoždinky(vřetena),  a zářivka drží.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 21.02.2009, 21:02 »

Oni to tak asi normálně dělají ale určitě to není normální postup. Až někomu spadne svítidlo na hlavu tak to bude mazec.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Sebastián Jedlička
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 21.02.2009, 21:28 »

Bohužel to asi téměř běžná praxe je, i když je to špatně. Občas to po někom předělávám právě když se svítidla utrhnou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Klinský
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 21.02.2009, 22:31 »

Také jsem e s tím již setkal - ne jen u zářivkových světel. Samozřejmě to není běžná praxe. I když možná u někoho ano - jak je vidět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize E2/B, montáže
www.klinsky-elektro.cz
www.jardak.cz - moje fotky, ale ne s tematikou elektro
Antonín Vaněk
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 21.02.2009, 23:00 »

Já jsem se s tím také setkal poprvé. A to jsem se po stavbách pohyboval 25 let. Vždy jsme svítidla na sádrokartón montovali pomocí šneků nebo motýlkových hmoždinek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 22.02.2009, 11:57 »

Ono se říká , ,za peníze v Praze dům,, . To je názorná ukázka toho, kam až může zajít konkurenční boj a snaha investora dát zakázku nejlevnější firmě a z ní ještě z principu vyrazit 20% slevu. Nikdo není tak hloupý, aby neovládal malou násobilku a výsledek je jasný.
Netvrdím ovšem, že toto je případ tazatele. I když by mně zajímalo, co montážní firmu vedlo k tomu, aby použila tento postup montáže svítidel.
Rozhodně toto bežná praxe není. Dokonce jsou svítidla, která se nedají ani montovat do těchto šnekových hmoždinek a po předchozí dohodě si raději necháme dát do místa uchycení svítidla vyztužující profil, pak je to tuty.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #7 kdy: 22.02.2009, 12:44 »

No pokud by byl v místě montáže svítidel sádrokartonářs ký profil, tak není co řešit.
Samořezi co používají sáráci, bohatě stačí na upevnění svítidel do těchto profilů. Ovšem upevnit svítidla jenom pouze do sádry  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Janík Pavel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


§8 - 50/1978 Sb.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 22.02.2009, 13:13 »

Upevnit zářivku jenom vrutama do sádrošu je pěkná prasár...  zle. S hodně přivřenejma očima bych možná zkousl nějaké jednoduché a lehké jednožárovkové světlo (i když sklo taky není nejlehčí).
Když jsem si dělal sádrošovej strop, tak jsem předem věděl kde budou světla, takže jsem si natahal káble (a upevnil proti náhodnému prošroubování) a v místě světel jsem dal příčku (profil),  ve které jsou světla přišroubovaný - takže se nic nevytrhně  Mrknutí
Jak se říká i u blbý práce se musí přemejšlet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když to nejde po dobrém, dělej to násilím. Jestli se to ulomí, šlo o vadnou součástku.
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to !
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 22.02.2009, 16:50 »

Také jsem se setkal s upevněním zářivek ale ne šrouby do sádrokartonu ale na normální hmoždinky co jsou do cihel byli dány do sádrokartonu.. ..zářivka držela cca 6 let až při jednom průvanu a bouchnutí dveří celá se utrhla a klesla nad zem, protože kabel ji udržel nad zemí...
Bylo to bohužel v jedné serterně v nemocnici..nik omu se nic nestalo ale stačilo jen kousek.... Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #10 kdy: 22.02.2009, 18:18 »

Určitě to není normální. Ale jak už tady bylo napsáno, bohužel se s tím začínáme potkávat až moc často.
 
Správné je použití hmoždinek do sádrokartonu (třeba vrtulky).

Jednou se mi stalo, to jsem dělal jako subdodavatel, že dodané hmoždinky byly z moc měkého PVC a po zahřátí těles (zářivky) ,  začala padat tělesa. Nakonec pár ušetřenejch peněz stálo firmu ,  která dodávala materiál a mě (a několik dalších OSVč)  další dva dny práce, dopravu a spoustu starostí navíc. Větším škodám zabránily kabely, na kterých tělesa  zůstala zachráněna.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.