Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Chyba HARDDISKU
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Chyba HARDDISKU  (Přečteno 23272 krát)
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #18 kdy: 21.03.2008, 16:41 »

Jako HDD dat do mražaku? Mam tady na stole 3 a pokud je to probudi budu ščastný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 21.03.2008, 17:16 »

Jako HDD dat do mražaku? Mam tady na stole 3 a pokud je to probudi budu ščastný

Vlastně je to přesně tak. Disk se podchladí a při snížené teplotě jsou i vlastnosti ploten jiné a někdy se povede disk ještě přečíst, ovšem když jsou utržené hlavičky tak nepomůže ani svěcená voda  Škleb. Jo a taky bych nedal disk do mražáku a nenechal bych ho tam týden, to není to pravé ořechové. Mě se osvědčilo ho přivést na teplotu těsně okolo nuly a pak se to povedlo. Kamarád to dělal už vícekrát a je to dle jeho zkušeností tak půl na půl ovšem může se tím taky dodělat úplně. Na důležitá data je třeba hodně peněz a speciální zařízení. Ještě se stává že odejde elektronika. U starých disků šla celkem bez problémů prohodit ovšem u nových to prý zas až tak nejde protože v ní jsou uschovány informace právě z přemapování vadných míst, ale to mám jen z doslechu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
peter--
« Odpověď #20 kdy: 22.03.2008, 10:30 »

V podstate su mozne dve varianty:

1, Na HDD nie je poskodeny povrch, len je necitatelna prave oblast HDD, kde je zapisana FAT tabulka (FAT16),  v tom pripade to nie je az taky problem a zvladne to aj skusenejsi PC Technik, staci pripojit nefunkcni HDD k druhemu PC a spustit niektorý s programov na obnovu dát. Sucastne programy uz pracuju v zasade automaticky a obnova udajov nevyzaduje neja extra hlboke znalosti (napr. Recover my files a pod.) tabulka FAT je v podstate jednoduchá, hlavna zasada znie na HDD v ziadnom pripade nic
NEZAPISOVAT,  data sa daju obnovit aj ked by bol HDD naformatovany, ale pravdepodobne uz nie vsetky.

2, Ak HDD vydáva podivné ZVUKY,  ani sa ho nepokusajte pripajat k inemu PC, alebo zapinat inkriminovane PC, ak tam mate naozaj cenne udaje bude potrebne dat ho specializovane j firme, ktora cely HDD rozoberie a data vam precita, ale nikto vam negarantuje ze sa podari obnovit vsetky data.
Za tieto sluzby si firmy aj nechávajú dobre zaplatiť, rátajte zo sumou cca. od 5000.

Do buducnosti jedna dobra rada zálohovať, zálohovať, ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kbulda
« Odpověď #21 kdy: 22.03.2008, 11:07 »

Zálohovat, zálohovat !!
Proto jsem si včera udělal radost a koupil si nový externí USB disk.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
KORTALL
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 15.06.2008, 08:26 »

Ano dát disk do mrazáku doopravdy někdy pomůže ale v tomto případě nevím tomu snad pomůže jenom svěcená voda  Zlej tekutrý dusýk Zlej a je hotovo disk se jenom trošku zkroutí a je po práci !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
habin
« Odpověď #23 kdy: 19.10.2008, 21:33 »

,
v práci má kolega na psaní jednoduchých textů vysloužilé PC s typem proc. 286.
Odhadované stáří PC je 20let ( kolega je pracující důchodce (68let) a nový nechtěl - tolik na vysvětlenou, proč používá tuto relikvii).
Běhá to pod DOSem s uživ. nástavbou NC.Používá jen T602 a nějaké jednoduchý prográmek ve foxce pro výkaz zmetkových hlášenek.
Minulý týden si mašinka postavila hlavu a když po zapnutí najel systém a měl se načíst HDD tak pouze "vyprodukoval" chybové hlášení:
HARD DISK FAT ERROR. Insert reboot diskette into drive "A" and press any key to continue (Abort, Retry, Fail...).
Mé znalosti angličtiny s přehledem stačí na přeložení,ale v oblasti PC jsem pouhý uživatel. Od vedoucího střediska mám nicméně za úkol pokusit se nějakým způsobem stáhnout ty textové soubory (nezálohované!!) na disketu. Jsou to záznamy o prototypových zkouškách rozvaděčů nn a životnostních zkouškách rotačních zdrojových soustrojí Jsem v rozpacích
Takže konečně dotaz:
Ví, prosím, někdo z vás co by měla obsahovat ta rebootovací disketa? Předpokládám, že musí souviset s tou FAT (tabulka rozdělení disku?!).

Díky za radu.     K.


Dejte na radu Martina Nováka.Já jsem v PC trochu znalej,ale pro laika - běžnýho uživatele to není.Taky s mi stalo že mi jednou odešel HDD a bylo po datech.Vůbec nešli zachránit.V servisu je ta šance,ale je moc malá,já to tam měl.Nechápu ale že sem dete do fóra který se týká elektřiny.Ta s tím nemá nic společnýho.HHD prostě odejde
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.