Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!

+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -A- Nově přidané příspěvky ke kontrole moderátory
| | |-+  Co je špatně na PCB desce indukčního vařiče a jak to zjistit a opravit?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co je špatně na PCB desce indukčního vařiče a jak to zjistit a opravit?  (Přečteno 1088 krát)
Zóna A - zde na příspěvky nelze odpovídat. Vyčkejte na přesunutí moderátory do zóny B
Adam Hrubý
Neverifikovaný uživatel @1

« kdy: 10.02.2024, 17:17 »

Máme neznačkovou indukční desku se čtyřmi ploténkami. Hlásila poruchu tak, že po zapnutí všechna čísla začala blikat a deska nepřestávala pípat. Žádné schéma nemám k dispozici. Zapojení je na dva nezávislé bloky. V kuchyni máme ale jen jednu fázi takže oba jsou na ní.

Odpojil jsem jeden vadný blok a indukce funguje na dvě ploténky. Nyní je otázka co je špatně na PCB desce druhého bloku.

Na desce jsem si všimnul poškozeného vinutí jedné součástky. Můžete mi prosím říct co to je a kde to mohu objednat, viz foto?

Ještě se chci zeptat, jak mohu s pomocí multimetru proměřit můstky a IGBTC tranzistory? A jestli to spolehlivě jde i bez jejich odpájení z desky. Jsou totiž připájené k desce a přišroubované zespodu k chladícím blokům, viz foto, které nejde sundat bez odpájení všech těchto součástek.

Moderator - toto tema je opravdu mimo zamereni tohoto portalu!

* pcbDeska.jpg (1248.77 KB, 1417x1839 - prohlédnuto 119 krát.)

* soucastka01.jpg (214.55 KB, 1413x1193 - prohlédnuto 115 krát.)

* soucastka02.jpg (336.18 KB, 1903x1490 - prohlédnuto 110 krát.)
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.011 sekund, 21 dotazů.