Je nutné mít pro připojení v kempu revizi elektroinstalace karavanu?

(1/5) > >>

Milan Vala:
Má provozovatel kempu nějaký zákonný nárok (vyhláška, norma, zákon) na předložení revize při připojení karavanu do el. stojanu pohyblivým přívodem? Typicky tedy přívodním napájecím kabelem do zásuvky zakončeným vidlicí a zásuvkou. Má to někde právní oporu, anebo je to jen "požadavek" provozovatele? Je nějaká norma, která přímo řeší revizi karavanů, respektive je v ní uvedeno za jakých podmínek (proč) musí být revize realizována? A k čemu tato revize slouží.

Jozef BABJAK:
Obávam sa, že ani problém ani riešenie tu nie sú "elektrikárske". Prevádzkovateľ kempu poskytuje nejakú službu za nejakých podmienok. Vy môžete jeho ponuku akceptovať a podmienky dodržať, alebo sa odobrať o kemp ďalej, kde vám podmienky vyhovujú viac.

Milan_Vala:
Děkuji za reakci. Obávám, že jste nepochopil podstatu dotazu. Já neřeším provozovatele, já se ptám na to, zda je to ošetřeno legislativou.

Jan Franěk:
Citace: Milan_Vala  16.10.2023, 19:08

Děkuji za reakci. Obávám, že jste nepochopil podstatu dotazu. Já neřeším provozovatele, já se ptám na to, zda je to ošetřeno legislativou.


Každý uživatel karavanu a podobného prostředku, by si měl přečíst návod. Zde bývají stanoveny podmínky provozu. Nicméně i všeobecná norma na karavany a podobné prostředky říká, že revize každé tři roky, pokud je využívám často, tak revize každoročně.

Navíc každý rozumný člověk se neptá proč by měl pravidelně revidovat zařízení které může ohrozit jeho i rodinu, ale spíš jak často je to potřeba.

Nejen z tohoto pohledu spatřuji požadavek provozovatele nejen za legitimní, ale navíc za velmi rozumný. Například požáry karavanů na podobných místech končí shořením mnoha sousedících karavanů. Tedy jejich uživatel zdaleka neohrožuje pouze sebe.

Tedy ať to shrnu. Osobně nevím o žádném zákonu který by předepisoval provozovatelům, tento dokument po někom požadovat. TO ovšem neznamená že nějaký není, prostě o něm pouze nevím. Nicméně jak už bylo napsáno, provozovatel stání si může určit za jakých podmínek toto místo pronajme a je každého svobodná volba jestli na to přistoupí, nebo pojede o kemp dále. Revize karavanů jsou předepsány a popsány přímo v příslušné normě, které se karavanů týká, viz citace.

A když už dodržujete platné předpisy, protože neznáte jen to na co máte nárok, ale i své povinnosti a platnou pravidelnou revizi karavanu máte, tak přece není takový problém ukázat ji provozovateli kempu a v klidu si užívat dovolené.

František Šohajda:
Co dělám revize, tak půjčovna chce pravidelné revize ,  tuším že i při technické to chtějí....

PS: V poslední době na poutích,akcích ve městech chtějí revize spotebičů, jinak je nepřipojí!!
      Už jsem jich několik v pátek dělal pro sobotní použití-jinak mohli jet domů....
      Něco podobného!!

Elektro předpisy se dostávají do podvědomí stále častěji!

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana