Jak zábránit kolísání napětí v chatě?

(1/5) > >>

René Likavčan:
Naše chata je připojena na jedné fázi k rozvaděči podvojné soustavy, (1x230V/ 25A) jen s jedním nulovým vodičem bez zemnění. Další dvě fáze používají soused 1 (230V/10A) a soused 2 (230V/10A) také s absencí zemnění. Ten první dále přeprodává třem dalším přes svoje odečtové hodiny a druhý přeprodává také jednomu dalšímu.
(Vedeno 3,5CYKY bez chráničky v zemi desítky metrů!)

Na mé instalaci dochází k velkému kolísání napětí a odcházejí spotřebiče jako kávovar, mikrovlnka, nabíječky a tv to čeká asi taky. Mám přepěťovou ochranu svedenou do zemnících tyčí, nadproudovou ochranu,  ale stelně to není dobré! Zřejmě se vrací přes nulu z rozvaděče?

Prosím o radu co dělat, popřípadě jestli se mám obrátit na PRE distribuci. Ale to by byl konec sousedských vsztahů?

Jiří Schwarz:
Sorry, ale nerozumím výrazu podvojná síť
Ono to podle popisu vypadá spíše jako nějaká "podvodná"

Bez měření se toho na dálku moc nezjistí.
Minimum je změřit impedanci sítě a napětí naprázdno a pak při různém zatížení u vás ale i u ostatních odběratelů.

Jan Yossarian:
Vidím to jako klasický chatařský bastl. A ten přeprodej, to je fakt dobrý vtip! :-) Nadproudová ochrana je asi jistič i když někde tím myslí chránič. CYKY 3,5 neexistuje, myslel asi 2,5mm2. A popisem vedení tomu dal jasný punc. Tam musí někdo rozumný přijít, vytrhat to a udělat správně. Takový slepenec jsem viděl ... ale to sem nepatří.

K čemu sousedské vztahy, když jde o život?

Peter Munka:
Podla vsetkeho je to katastrofalne sprasene a kdesi vam plave PEN voci skutocnej zemi, co sposobuje prepatia. Energetika v tom bude nevinne a neodporucam ju volat, ked zistia ten "preprodej",  nadseni nebudu.
Ako presne je to sprasene sa z vasho chaotickeho popisu zistit neda, pre pobavenie mozete nafotit odkrytovane rozvadzace.

Václav Třetí:
Po dobrých sousedských vztazích bude hned po té, co někomu z nich shoří chata.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana