Jaké doklady jsou potřebné pro revizi přípojky po navýšení hodnoty jističe?

(1/4) > >>

Petr_MO:
Jaké doklady jsou potřeba doložit reviznímu technikovi pro revizi Přípojky elektro v případě navýšení hodnoty jističe před EM?

David Hruda:
Smlouvu o trvalém přípojení s hodnotou navýšeného jističe. Když vám bude věřit, že ji máte, tak stačí sdělit ean, hodnotu hlavního jističe, sazbu a číslo smlouvy.

Jiří_Hrubý:
RT nepotřebuje nic. Stačímu vaše sdělení, že má spáchat revizi OM z důvodu změny rezervovaného příkonu a hodnotu nového jističe, který je v době revize beztak namontován, protože tomu předcházelo podání žádosti o změnu rezervovaného příkonu a doplatek. K této žádosti se obvykle dokládá RZ k OM, kde je důležité zohlednit, zda vyhovuje průřezově HDV a zda rozvaděč a výzbroj splňuje aktuální PP, protože při navýšení se očekává uvedení OM do odpovídajícího stavu.
Výhoda je v tomto případě rozvaděč fabrický výroby. Párkrát už jsem viděl nezaplombovaný rozvaděč, protože proud na štítku byl menší, než hodnota jističe, tak na to taky pozor.

Jan Bocek:
Citace: David Hruda  26.02.2023, 20:35

Smlouvu o trvalém přípojení s hodnotou navýšeného jističe. Když vám bude věřit, .....


Při jedné revizi, kdy se měnil vadný hlavní jistič, jsem se nepodíval do faktury. Starý 17 A a nový 20 A. Poslal jsem RZ a hned druhý den mi volá paní z EONu, že je chyba a nemůže vyslat montéra k zablombování. Bud smlouva na navyšení, anebo zabudovat jistč 16A a novou RZ.

A nepodíval jsem se ani na starý jistič......je n jsem věřil. A poučilo mne to. Běžně jsem takové revize nedělal. Nevím jak dnes, ale před deseti léty stačily tři takové puntíky a dostal se RT na černou listinu. To znamená jako kdyby oprávnění k revizím neměl.

Jaké doklady?
1) starou poslední fakturu za elektriku
2) smlouvu o navýšení, kterou je dobré přiložit k RZ

Nevím jak je to s platbou předem za ampéry navíc.....ale to bude v PP

David Hruda:
Citace: Jiří_Hrubý  26.02.2023, 20:58

RT nepotřebuje nic.

Ale bez EAN (případně čísla místa spotřeby) mu (aspoň u EG.D/ EO.N) nedokáže vyplnit Výpis z revize ke smlouvě, případně Zprávu o revizi.

Citace: Jan Bocek  26.02.2023, 21:28

Jaké doklady?
1) starou poslední fakturu za elektriku
2) smlouvu o navýšení, kterou je dobré přiložit k RZ

Nevím jak je to s platbou předem za ampéry navíc.....ale to bude v PP

Když se žádá o odplombování (telefonicky nebo přes web),  vždy se navzájem kontroluje hodnota hlavního jističe ve smlouvě a fyzicky, při nesouladu nepovolí odplovmbování do vyřešení. To samé u smlouvy a platby, pokud není smlouva zaevidovaná a zaplacený rezervační poplatek, odplombovat nelze.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana