Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak upevnit instalační krabici do polystyrenu zatepleného domu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak upevnit instalační krabici do polystyrenu zatepleného domu?  (Přečteno 11285 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 04.08.2022, 07:54 »

Tak to je paráda!!
Ale aby nebyla krabice 3x dražší jak namontovaný přístroj? Kroutím očima
S vrtákem 300-,  bez vrtáku 200-,  pro vypínač cenu nerespektuji, pro zásuvku se skřípěním zubů asi ano.
Někomu se to bude zdát třebas naopak levné.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 04.08.2022, 12:50 »

Ta cena je relativní pojem...
Pro "kutila" je to něco v řádu stokorun a to ho zamrzí...

Ale když by měl "profík" něco opravovat a dodělávat to pořádně, tak ta cena bude nižší, než na kolik si bude cenit čas strávený prací

A obecně nejdražší bývá na něčem ušetřit a pak to předělávat
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #20 kdy: 04.08.2022, 18:13 »

Když vezmu v potaz rychlost montáže, profi řešení a to, že bez pakárny a tepelného mostu mám rychle vyřešeno, tak mi osobně přijde cena adekvátní a nemám s ní problém.  Nebo máš Milane nějaké jiné řešení, které by stálo polovic, nezabralo více času a dosahovalo podobných vlastností?

Fakt nemám rád podobné zoufání nad cenou (opravdu je 200 kč tak moc  Nerozhodný  nechápu ) když na tom řešení vidím především mnohá pozitiva? Jen půlhodinka práce montážníka navíc, je dražší než toto řešení. Fakt nechápu Nerozhodný Neřeknu Šok
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 05.08.2022, 07:24 »

V případě vypínače, tj bez buhvijakých nároků na pevnost, krabička 10kč+trochu byť drahého lepidla 20kč+práce, která bude někde na 2/3 času potřebného pro kefz (nakreslit na polyš kolečko a vyříznout nožem).
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 05.08.2022, 09:19 »



Fakt nemám rád podobné zoufání nad cenou (opravdu je 200 kč tak moc  Nerozhodný  nechápu ) když na tom řešení vidím především mnohá pozitiva? Jen půlhodinka práce montážníka navíc, je dražší než toto řešení. Fakt nechápu Nerozhodný Neřeknu Šok
Nad cenou nikdy nezoufám, prostě ji jen nerespektuji, což je moje plné právo, stejně tak jako právo výrobce chtít za krabičku jakoukoli cenu.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 05.08.2022, 15:03 »

Když vezmu v potaz rychlost montáže, profi řešení a to, že bez pakárny a tepelného mostu mám rychle vyřešeno, tak mi osobně přijde cena adekvátní a nemám s ní problém.  Nebo máš Milane nějaké jiné řešení, které by stálo polovic, nezabralo více času a dosahovalo podobných vlastností?


Ještě přidám řešení opět za pár kaček, a nenáročné na čas už vůbec, kdy krabici vloženou do otvoru zakotvíš jednoduše dvěma vruty do polystyrenu (speciál pvc bez tep.mostů) vrtanými šikmo, tuto sestavičku už lze vyrvat opravdu špatně.
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 05.08.2022, 20:03 »

V případě vypínače, tj bez buhvijakých nároků na pevnost, krabička 10kč+trochu byť drahého lepidla 20kč+práce, která bude někde na 2/3 času potřebného pro kefz (nakreslit na polyš kolečko a vyříznout nožem).

?   Nerozhodný Nechápu. Když budeš chtít dát do polystyrénu krabici na lepidlo, musíš to kolečko nakreslit a vyříznout taky. Ale použitím toho vrtáku ti ten čas pak velmi ušetří a snadné "zavrtání" krabice jistě také. Oproti patlání lepidla a čekání na zatuhnutí, můžeš zapojovat vypínač ihned. Nebo se pletu?  Nebo to děláš pro mne neznámým způsobem?
OK. Krabice 10Kč a trochu lepidla, nebo pár vrutů. TO bude jistě levnější materiál, než zmiňovaná krabice v příspěvku. Osobně bych si přesto vybral řemeslníka který by použil tuto krabici, i kdyby to bylo ve finále o ty 200Kč dražší. Je to prostě profi řešení a pořád jsem přesvědčen o tom, že o něco kvalitnější. Ostatně sám jsi to potvrdil v jednom ze svých příspěvků, po vyzkoušení tohoto řešení.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 06.08.2022, 12:10 »

Ano, i bagr lze využít pro vytvoření řádků pro ředkvičky....
Zapoměl jsem ještě na praktickou zkušenost s krabičkou, a to raději nejprve nožem zaříznout kolečko přes perlinku, vrták by ji mohl strhnout po větší ploše než potřebujem.
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 06.08.2022, 12:19 »


Zapoměl jsem ještě na praktickou zkušenost s krabičkou, a to raději nejprve nožem zaříznout kolečko přes perlinku, vrták by ji mohl strhnout po větší ploše než potřebujem.

Velice dobrá poznámka, perlinka je potvora a ještě se to pak špatně opravuje, stále lezou nějaké chlupy ven, kde je nechceme.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #27 kdy: 06.08.2022, 21:35 »

Domnívám se, že je to i tak i v doporučeném postupu. Zástupce výrobce mě na to na Ampéru také upozorňoval. Bylo podle toho co říkal vidět, že to zkoušeli mnohokrát i prakticky a tímto si u mě vždy získávají důvěru. Prostě KOPOS
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 07.08.2022, 13:30 »

Domnívám se, že je to i tak i v doporučeném postupu. Zástupce výrobce mě na to na Ampéru také upozorňoval. Bylo podle toho co říkal vidět, že to zkoušeli mnohokrát i prakticky a tímto si u mě vždy získávají důvěru. Prostě KOPOS
Když už budu mít v ruce nožík, tak říznu do polyše o 3cm hlouběji, nežli jen na prořez perlinky, a mám otvor i bez práce s vrtákem, a to rychleji, pokud tedy půjde o čas.
Jak jsem psal, proti krabici vůbec nic nemám, pracuje se s ní skvěle, perfektně vše funguje, ale pro "můj" vypínač je zbytečně dokonalá.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možné vést bleskosvod v zateplovacím systému?
 Poradíte mi s návrhem hlavního jističe pro nízkoenergetický dům?
 Jak schovat svod hromosvodu při zateplování?
 Mohou být vodiče pod zateplením zakryty přímo polystyrenem?
 Jak srovnat zateplení domku s rozvaděčem?
 Je normální hromosvod skrytý v zateplení budovy?
 Patri bleskozvod pod alebo nad zateplení?
 Jak připevnit venkovní světlo na zeď před zateplováním?
 Jaká použít světla v zatepleném stropě polystyrenem?
 Co s krátkými vodiči krabice v polystyrénu?
 Děláte často svody pod polystyrenem?
 Líbí se vám řešení krabic KOPOS do zateplení?
 Z jaké normy vycházet po zateplení paneláku a opětovné instalaci bleskosvodu?
 Jak udělat prostup CYKY 4J*16 od AZKYz 4B*16 skrz zateplení objektu?
 KOPOS line#4: KEZ 3 krabice do zateplení
 KOPOS line#5: Montážní deska do zateplení
 KOPOS line#6: Krabice KEZ do zateplení
 Kde vidíte využití nových univerzálních krabic KUZ do zateplení?
 Jak vyřešit další dveře HDS během zateplení fasády?
 Jaké máte zkušenosti se zateplováním elektroinstalace vy?
 Ako u zateplovania dodržiavať bezpečnú vzdialenosť od lišty od bleskozvodu?
 KOPOS představil novou montážní deskou do zateplení
 Jak se vám pracuje s koposáckou obří montážní deskou do zateplení?
 KOPOS představí delší tubus do zateplení fasád
 Videonávod montážní desky do zateplení MDZ
 Jak řešit délku přívodu venkovní zásuvky s možným zateplením v budoucnu?
 Máte tip na rozvaděč do zateplení s možností natažení fasádní stěrky na dvířka?
 Jak realizovat pojistkovou skříň v úrovni fasády při zateplení?
 Jak namontovat zásuvku 230 V do zvukové izolace?
 Jak prodloužit kabely CYKY pro zásuvky a vypínače při zateplování polystyrenem?
 Jak se vám pracuje se systémy do zateplení od KOPOS KOLÍN?
 Jak veřejně odčinit křivé nařčení funkce výrobku?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.