Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Proč by se měl spotřebič prověřovat někde, kde pro něj není připojení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč by se měl spotřebič prověřovat někde, kde pro něj není připojení?  (Přečteno 22090 krát)
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 30.06.2020, 21:31 »


Lekce 1

Kontrolní otázka: jaká může být max. hodnota odporu ochranného vodiče?

[/qu :(ote]
Na takto položenou otázku odpovědět nelze, nicméně by naměřená hodnota měla korespondovat s výsledkem vzorečku.(ro jsem zaokrouhlil mírně nahoru, aby zbylo něco málo na přechoďáky....
0,02×l/d
Tohle porovnání považuji za důležitější, než nějaké "setinky" ve sprosté naměřené hodnotě  bez jejího porovnání s fyzikálním ideálem.


Přesně to jsem očekával a Milan Hudec udeřil přímo na hlavičku. Ono totiž kapitola 6.4 moc nerozlišuje fyzikální hodnotu použitého vodiče, to je jeho délku a průřez a k tomu přechodové odpory spojů. Ono to tam je, ale komplikovaně napsáno.

Na příklad pro odpojitelné přívody s délkou 3 m vytvořím tabulku pro běžné průřezy od 0,5 do 2,5 mm2. Ten vzor pro výpočet odporu vodiče se učí v základech elektrotechnik y. Vzpomínaný měrný odpor vodiče o délce 1 metr a průřezu 1 mm2,  kde R je přímo úměrný délce a nepřímo úměrný průřezu.

A norma je hodně tolerantní, když doporučuje mezní hodnotu mezi dvěma body OP PE-PE  až 0,2 ohmů pro standardní délku 3m. Přitom hned doporučuje na každých dalších 3 m délky připočíst 0,1 ohmů ( to je v pořádku, protože zde nejsou žádné přechodové odpory, jen fyzický vodič) . Neboli řečeno jinak, na oba přechodové odpory je max. hodnota 0,1 ohmů.

Poznámka pod 6.4.3 doporučuje právě tyto výpočty.
Norma na tuto otázku odpovídá, že v žádném případě nesmí být překročená hodnota odporu ochranného obvodu 1 ohm. Přitom je to hodnota strašně veliká i pro dlouhou prodlužku. Ale to by mohla být zase další lekce....lekto rů je zde hodně.

PS V tom vzorečku je jen malý překlep, to každý technik pochopí, že tam má být místo d písmenko s. To jen proto, aby z toho zase někdo nedělal velkou vědu
 
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #55 kdy: 01.07.2020, 08:44 »

Pokud je na konci hadice v držadle ovládání, tak je třeba věnovat velkou pozornost nejen nějaké naměřené hodnotě, ale celkovému stavu hadice, zda tam nejsou prošoupaná nebo popraskaná místa, kde už chybí málo k tomu, aby se obnažily živé vodiče
To hej, toto mi je jasné, len ja som nepísal o prehliadke, ale o meraní Rizo na izolačných, umelých, a vlastne na všetkých nevodivých povrchoch
To naozaj máte v českej norme dajaké meranie izolačného stavu s obaľovaním spotrebičov a s originálnou obaľovacou sondou, alebo je to len taká ľudová tvorivosť s alobalom aby revizák vedel viac bo si len dakedy celkom neverí?
Mne sa tomu nechce veriť, bo podľa môjho je meranie na izolácii kus nezmysel. To jak keby som meral izolačný stav v inštalácii prikladaním hrotu na kábel alebo na prívodnú šnúru spotrebiča

Přesně to jsem očekával a Milan Hudec udeřil přímo na hlavičku. Ono totiž kapitola 6.4 moc nerozlišuje fyzikální hodnotu použitého vodiče, to je jeho délku a průřez a k tomu přechodové odpory spojů. Ono to tam je, ale komplikovaně napsáno.

Podľa môjho výrobkové normy pre spotrebiče do 16A o tom dobre vedia, a podľa toho aj robia prívody
A tých 0,3ohm do 5m jak máme my je aj s dostatočnou rezervou i na prechoďáky, bo keď sa toto prekročí tak musí byť celkom jasné že je dakde problém


Keď sa už ale debatuje o odpore PE, tak by ma celkom dosť zaujímalo, že jak overujete chlapi  odpor vodiča PE pri pevne pripojenom spotrebiči, keď nemáte dokumentáciu od tej časti jeho prívodu ktorý je už súčasťou pevnej inštalácie do ktorej sa spotrebič pripája...
A či na toto má alebo nemá vplyv vypínač dakde pri spotrebiči
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 01.07.2020, 08:50 »

Za překlep průměr/průřez se samozřejmě omlouvám.
Dále téma přechoďáky u vodiče PE:
Bez možnosti změřit spojitost 200mA, 10A a znovu 200mA (výsledky stejné, jiné,  o kolik?) se zamyšlením zdali 10A náhodou neprorazil zahnívající spoj......,  je ověření polovičatá práce.

Obecně dle mých praktických zkušeností norma již nerespektuje obrovský nástup dvojek bez kovových částí, kde mimo prohlídky jsou další předepsané činnosti poněkud úsměvné.
Zaznamenáno
Petr Matuška
Neprůstřelná revizní zpráva - nejlepší OOP revizního technika!
*
Offline Offline



Zaměstnanec - konstruktér el. , RT EZ E2A


« Odpověď #57 kdy: 01.07.2020, 10:56 »

Pokud se jedná o nářadí ve tř.II, má smysl obalit alobalem rukojeť z izolantu - drží se to obvykle holou rukou a nějaký ten pot a špína mohou časem zhoršovat izolační stav.
O zdrojích malého napětí SELV, PELV, FELV (pořád tř. II) jsem psal - kontrolu izolace mezi primárem a sekundárem je potřeba provádět pravidelně.  To nemá nic společného se spolehlivostí (spousta těchto zdrojů co jsem revidoval pak odešla věkem a nemocí zvanou souchotě elektrolytů)
U spotřebičů tř. II kde jediná přístupná kovová část je vidlice přívodu je kontrola izolačního stavu diskutabilní, zvlášť, když jsou v prostředí bez nečistot.
Prostě používat hlavu nejenom na nošení klobouku a udržování těla ve vegetativním stavu
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #58 kdy: 01.07.2020, 11:57 »

Pokud se jedná o nářadí ve tř.II, má smysl obalit alobalem rukojeť z izolantu - drží se to obvykle holou rukou a nějaký ten pot a špína mohou časem zhoršovat izolační stav.


Na to je někde opora v normě? Již to zde v jednom příspěvku zaznělo ve smyslu lidové tvořivosti.


O zdrojích malého napětí SELV, PELV, FELV (pořád tř. II) jsem psal - kontrolu izolace mezi primárem a sekundárem je potřeba provádět pravidelně.  To nemá nic společného se spolehlivostí (spousta těchto zdrojů co jsem revidoval pak odešla věkem a nemocí zvanou souchotě elektrolytů)
U spotřebičů tř. II kde jediná přístupná kovová část je vidlice přívodu je kontrola izolačního stavu diskutabilní, zvlášť, když jsou v prostředí bez nečistot.
Prostě používat hlavu nejenom na nošení klobouku a udržování těla ve vegetativním stavu Úsměv ( edit. a právě proto!!)

Pokud hledám oporu v normě, tak 6.5.4 pro spotřebiče třídy II v bodě b) doporučuje měřit Riso mezi živými částmi a přístupnými vodivými částmi.

a ten něšťastný bod e)  mezi živými částmi vstupu  a živými částmi výstupního obvodu u transformátorů .

Jenže mám před sebou desítky adaptorů na mobily, notebooky, čtečky....a nikde nemohu zjistit, zdá se vůbec jedná o transformatory a navíc nikde nemohu najít přístupný výstupní obvod. Konektory USB, mini USB a mnohé další. A proto volím doporučení normy v bodě e) abych to řešil podle bodu b). Nemá to žádnou přístupnou vodivou část. Adaptér má navíc CE a tak končím prohlídkou. Anebo chcete měřit spotřebu naprázdno a při nabíjení?
Postup revize v příloze B je dobrý. Končí u měření dotykového proudu dle 6.7.,  ale jen v případě přístupných vodivých části.


Spotřebiče tř.II

Napájecí adaptéry s dvouvodičovým přívodem :  Izolační odpor + unikající proud náhradní metodou mezi spojenými vodiči L, N a vodiči na "sekundární" straně


Je to krásná teorie a zbožné přání. Za prvé ve většině případu neproveditelná a za druhé k čemu to bude dobré? Adaptér bud funguje nebo nefunguje. Ale že by při poruše byl nebezpečný? Ještě jsem se v praxi s tím nesetkal od roku 1994, kdy se narodilo toto akademické šílenství 33 1600



Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #59 kdy: 01.07.2020, 12:18 »

Obecně dle mých praktických zkušeností norma již nerespektuje obrovský nástup dvojek bez kovových částí, kde mimo prohlídky jsou další předepsané činnosti poněkud úsměvné.

Ano, velice úsměvné, až trapné. Revize spotřebičů se povýšily nad ostatní revize elektrického zařízení. A tak jsme svědky paradoxu, kdy se revize spotřebičů dělají každé dva roky a u prodlužek dokonce každý rok a na druhé straně revize elektrického zařízení se nedělá vůbec, anebo v nesmyslně dlouhých lhůtách.

Dovolím si tvrdit, že revize EZ na strojním zařízení dělá v republice tak 50% firem.
Na druhé straně revize spotřebičů cca 90% firem. Ve stejném poměru jsou pak RT pro spotřebiče a pro to ostatní. Snad nový zákon o bezpečnosti VETZ to upraví, kež by.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #60 kdy: 01.07.2020, 12:35 »

Je měření a měření...... tanecek
Na hrot patřičně nepřitlačíte a hodnoty jsou úplně jiné...! Šok
Má na mysli "nějaký" alobal, který má každý jinou míru vodivosti....
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Petr Matuška
Neprůstřelná revizní zpráva - nejlepší OOP revizního technika!
*
Offline Offline



Zaměstnanec - konstruktér el. , RT EZ E2A


« Odpověď #61 kdy: 01.07.2020, 12:39 »

Je to krásná teorie a zbožné přání. Za prvé ve většině případu neproveditelná a za druhé k čemu to bude dobré? Adaptér bud funguje nebo nefunguje. Ale že by při poruše byl nebezpečný? Ještě jsem se v praxi s tím nesetkal od roku 1994, kdy se narodilo toto akademické šílenství 33 1600

Já taky ne, ale čert nikdy nespí. Idea je taková, že by se neměla během času výrazně zvětšovat hodnota unikajícího proudu. Ale jinak máte pravdu, že je to jako dávat prezervativ na svíčku - co kdyby .. ?  Tzv. princip předběžné opatrnosti, na základě kterého je celá 331600 ed. 2 a legislativa, která ji vyžaduje plnit
Zaznamenáno
Petr Matuška
Neprůstřelná revizní zpráva - nejlepší OOP revizního technika!
*
Offline Offline



Zaměstnanec - konstruktér el. , RT EZ E2A


« Odpověď #62 kdy: 01.07.2020, 12:46 »

Je měření a měření...... tanecek
 
Má na mysli "nějaký" alobal, který má každý jinou míru vodivosti....

Máte pravdu. je potřeba se vyjadřovat přesně.
 Měl jsem napsat, že se rukojeť obaluje alobalem při měření izolačního odporu a unikajícího proudu. 
Při měření izolačního odporu a unikajícího proudu jsou kiloohmy zanedbatelně malé. takže mě je jedno, jestli ten alobal má přechodový odpor 10 nebo 100  nebo 1000 ohmů. Rozlišení je na rozsahu 100MOhm velikosti 10kOhm, chyba měření je nějaký 3% z měřené hodnoty + pár digitů => pro 10MOhm hodnota 0,3MOhmu.
Zaznamenáno
Lada Fartak
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #63 kdy: 29.07.2021, 09:42 »

... teď jsme tady dlouho rozjímaly, jak udělat měření na adaptéru od iphonu a jelikož kolega je zdatný elektronik, tak jsme přišli na to, že nijak.... bez toho, aby se to odpalilo... tam prostě prohlídka je jediná logická volba... Riso proti třeba 5V výstupu z USB nabíječky je smrtelná záležitost... unikající proud Isub pokud tedy zapíchnu trn opět na vodič z výstupu je také riziko... a hlavně spínaný zdroj bude velmi ovlivňovat hodnotu... takže... pokud je to celé v plastu a je to spínaný zdroj, tak není co měřit...
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #64 kdy: 29.07.2021, 10:54 »

... teď jsme tady dlouho rozjímaly...

No jo, mezi námi děvčaty...
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #65 kdy: 29.07.2021, 12:46 »

Jak ty veličiny měříte (kam přiložíte hroty?,    obalíte zdroj alobalem......)

Co takhle ho ponořit do rtuti ?  Úsměv Úsměv - No vidíme, že je to blbost.

Ale speciálně u zdroje (teda pokud je SELV) by se to dalo asi měřit vstup - výstup. Nebo ne ?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS.: Teď koukám, že už se to tady rozebírá.
Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #66 kdy: 29.07.2021, 12:50 »

No jo, mezi námi děvčaty...

Také nevycházím z údivu, jak na sociálních sítích dostává pravopis na frak. Ale snažím se přehlížet to s nadhledem. Stejně tak, jak to bývá zpravidla přehlíženo u stálých a verifikovaných diskutujících zde v diskuzi Elektriky.cz. Proto mi docela vadí, pokud jsou pravopisné úlety vytýkány tomu, kdo se zde objeví jen občas nebo tomu, kdo nepatří k místní komunitě odborníků.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #67 kdy: 29.07.2021, 13:00 »

Vezmu zdroj, zapojím do zásuvky, výstup malého napětí si pomocí nějakého protikusu konektoru připojím k měřáku a změřím dotykový proud.
Opravdu má někdo strach, že při tom "odprásknu"zdroj?
Tak to já bych zase měl strach něco takového použít...  Protože co tam může, být čemu by mohlo vadit spojení na PE (zem) přes odpor 2 kiloOhmy? Nějaké napětí proti zemi? Pak by to nebylo SELV, a protože ty zdroje zpravidla nemají PE přívod, nemohlo by to být ani PELV, takže jedině FELV, ale to bych si neuměl představit bezpečnostní opatření aby to někoho nezabilo při připojování, kdy je možné se na nějakou kovovou část sáhnout!
 
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #68 kdy: 29.07.2021, 23:53 »

Také nevycházím z údivu, jak na sociálních sítích dostává pravopis na frak. Ale snažím se přehlížet to s nadhledem. Stejně tak, jak to bývá zpravidla přehlíženo u stálých a verifikovaných diskutujících zde v diskuzi Elektriky.cz. Proto mi docela vadí, pokud jsou pravopisné úlety vytýkány tomu, kdo se zde objeví jen občas nebo tomu, kdo nepatří k místní komunitě odborníků.

Obvykle to také neřeším, i když to vidím, my jsme měli ještě kantory, kteří češtinu uměli a také jí učili. A to se nezapomíná. Když jsem si přečetl první větu příspěvku, tak jsem měl před očima dvě děvčata ,  jak mudrují nad adaptérem od mobilu. Tak mi to nedalo.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Lada Fartak
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #69 kdy: 03.08.2021, 13:19 »

Moderátor: Držte se prosím pravidel a piště příspěvky dle nich. Morseovka sem fakt nepatří.

Opravdu se omlouvam za pravopisnou chybu... Úsměv bohuzel moje materstina je mizerna... a uz jsem starej na to to vylepsit,snad umi manglickou gramatiku lepe... Iphone je klasicka SELV usb nabijecka, celoplastova.. . neni tam tedy kolik... pokud se podivam na mereni pres 2kohmy odpor - tak schema v norme je klasika - usmernovac... a hrotem u meho revex profi bodam do bakelitu... pak udelam reverzi L a N a bodam dal... muzu bodnout do USB oplechovani - to je jedina vodiva cast na tom adapteru... U usb je vystup +5V a zem a veprostred jsou data... Prikladate hrot i na tyto 4ri kontakty ? pokud si sezenu nakou vhodnou snuru asi by to slo... jsem zacinajici revizak... na bakelitu to samo nenameri nic...
Zaznamenáno
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #70 kdy: 05.04.2023, 16:58 »

Dovolím si trochu oprášit toto staré téma a poprosím o názory praktiky, kteří provádí revize spotřebičů. Protože nemám zájem ty revize šidit.
Okolnostmi jsem byl donucen začít dělat revize spotřebičů - jako "bonus" ke své normální pracovní náplni ve firmě. Respektuji to, mám měřicí přístroje, dá se to v menším měřítku dělat. Nyní se mi jedná o tyto 2 případy a jak se k nim postavit prakticky:
1) revize vestavné myčky nádobí
Abych korektně změřil unikající proud, bylo by třeba myčku odpojit od kovové hadice přívodu vody. Abych mohl korektně provést prohlídku, musel bych jí z linky vysunout/demontovat. Děláte to tak? Pokud jsem někdy byl přítomen revizi vestavné myčky, vždy proběhla za minutu-dvě (revize externí firmou typu "25 Kč za spotřebič").
2) revize rychlovarné konvice viz příloha
Konvice je zánovní (v záruce),  celá kovová. Unikající proud vodičem PE vyhovuje, unikající proud z povrchu konvice vyhovuje, izolační odpor vyhovuje, odpor ochranného vodiče v podstavci konvice vyhovuje. Nicméně odpor PE na samotném povrchu konvice nevyhovuje.
Je to logické, otočný kontakt v základně je, jaký je a je mírně opotřebovaný (viz obrázek).
Jaký by měl být závěr? Spotřebič vyhovuje/nevyhovuje? Nemám informaci, zda má být samotné kovové tělo konvice spojeno s PE.
Budu rád za poznámky z praxe.






* k.jpg (160.23 KB, 661x805 - prohlédnuto 58 krát.)
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #71 kdy: 05.04.2023, 18:00 »

ad 1
Má myčka pevném připojení nebo přes zásuvku?
Ono asi není úplně košer se chlubit že mám krátký prodlužovací kabel, kde je veden mezi vidlicí a zásuvkou PE vodič samostatně, takže není problém klapnout kleště Eurotestu jen na ten ochranný vodič a měřit při různých provozních režimech proud ochranným vodičem, nebo tam, kde tento proud může být ovlivněn jiným "spojením na zem",  klapnout kleště na kabel s N a L vodičem a měřit rozdílový proud

ad 2
Pokud kovový předmět má přívod napájení a nenajdu na něm jakékoliv označení dvojité izolace, chci aby ta kovová část byla spojena dostatečně kvalitně s ochranným vodičem.
A když je to konvice se skleněnou nádobou, která má jen kovové dno, i tam chci dobře vodivé spojení

Jednou se tomu jeden uživatel divil proč tak přísný pohled, tak jsem začal rozvíjet teorii o tom, jak někdo během ohřevu vody bude dolévat vodu kovovým hrnkem...
Paní asistentka se usmála a pravila:"...tak si to přece už udělal..."
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: 1 2 3 [4] 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Revize a kontroly spotřebičů - PC, tiskáren, varných konvic apod
 Poradi nekdo jak získat certif E4 revize spotřebičů nářadí?
 Vtipné přezkoušeni revize E4A (ruční nářadí a spotřebiče) znění dle ITI Praha
 Které spotřebiče lze revidovat s osvědčením E4/A?
 Jak provádíte měření spotřebičů?
 Jaká je nutná praxe pro revizní technik elektrických zařízení kategorie E4?
 Mohu s osv. E4/A provádět revize nepřenosných a připevněných spotřebičů?
 Poradíte mi kde najdu začátky kurzu RT E4?
 Jaký § je potřeba pro revize a kontrolu el. ručního nářadí a spotřebičů ?
 Poradíte s výběrem měřícího přístroje pro revize a kontrolu el. ručního nářadí?
 Může provést el. revizi boileru revizní technik skupiny E4/A?
 Může revizák E2 revidovat trafostanici?
 Postačí na revizi spotřebičů protokol?
 Podle čeho se rozdělují spotřebiče a stroje v závislosti vykonání revize?
 Co vše mohu revidovat s osvědčením E4/A-nářadí a spotřebiče?
 Může revizní technik E4/A zrevidovat nástěnný plynový kotel?
 Mohu provádět revize spotřebičů pouze s §6?
 Mám oprávnění měřit prodlužovací kabely + ruční nářadí?
 Jak revidovat vlastní spotřebiče při zahraniční montáži v Anglii?
 Mohl by RT E4A dělat revize průmyslových šicích strojů?
 Mohu s osmičkou provádět revize na ručním nářadí?
 Když mám notebook v záruce musí projít revizní kontrola?
 Kdo platí za revize soukromých elektrospotřebičů v sociálních zařízeních?
 Kdo může revidovat el. spotřebiče v ordinaci doktora?
 Jak se dělá, (pokud vůbec), revize radia ?
 Jsou stolní dvoukotoučové brusky stroj, nebo spotřebič?
 Může RT s E4/A revidovat strojní stojanové vrtačky na 400V?
 Jakou skupinu mají spotřebiče v pronajímaných pokojích?
 Proč je osvědčení revizních techniků E4X?
 Jak správně označit spotřebič po revizi?
 Je zářivka s flexi šňůrou z pohledu normy spotřebič?
 Opravdu musí půjčovna nářadí revidovat každou vrtačku hned po vrácení?
 Jakou máte zkušenost s kontrolami a revizemi elektrického zařízení typu UPS?
 Mohu provádět revize malých elektro spotřebičů s §6 ?
 Jak se reviduje nabíječka na mobil ?
 Musí se u nových el. spotřebičů a nářadí provádět revize?
 Kdy se revidují a kontrolují spotřebiče
 Může RT E4A revidovat elektrický průmyslový spotřebič?
 Kdo má oprávnění k provádění kontrol a revizí elektrických spotřebičů
 ČSN platné pro ověřování bezpečnosti elektrických spotřebičů
 Do jaké skupiny používání byste zařadili laboratorní přístroje?
 Jak měříte proud protékající ochranným vodičem vy?
 Může revizní technik E4A provést revizi odběrného místa?
 Jak se provádí prohlídka spotřebiče při revizi
 Jak se provádí měření při revizi spotřebiče
 Kontrola a revize elektrického spotřebiče
 Jaký je rozdíl mezi el. ručním nářadím a el. spotřebiči drženými v ruce?
 Mohu jako elektronik dělat revizní zprávy spotřebičů a nářadí?
 Musí být na spotřebičích označen rok poslední revize?
 Provádí se kontrola vstrikovacího lisu nebo revize?
 Re: Máte otázku k problematice revizí spotřebičů? Přidejte ji sem!
 Jak často provádět revizi varné konve?
 Jaký je rozdíl v postupu u kontroly el.bezpečnosti u ZP tř.ochrany I a II?
 Podle jaké normy posuzovat přenosné rozvaděče?
 Kdy je zařízení - spotřebič z hlediska prohlídky při revizi vyhovující?
 Kdy je zkrácená lhůta revize spotřebičů opodstatněná?
 Kdo může provádět revize el. spotřebičů ?
 Z čeho se učit ke zkouškám na RT E4/A?
 Revidují se elektrospotřebiče v ubytovacích zařízeních?
 Co mohu revidovat jako RT s rozsahem E4A ?
 Jaké jsou požadavky na provádění revizí spotřebičů v nemocnici?
 Bude zrušen RT E4A?
 Co měřit u spotřebičů I. nebo II. třídy, které nemají přístupné vodivé části?
 Podle čeho se rozlišuje připevněný a nepřipevněný spotřebič dle 33 1600 ed. 2?
 Platí revize spotřebiče provedené v CR také za zahranici?
 Jak kontrolovat vrácené elektrické spotřebiče koupené přes e-shop?
 Je kompresor spotřebič nebo strojní zařízení?
 Musí se měřit u spotřebiče třídy I unikající proudy PE i izolační odpor?
 UČEBNICE EVP#5: Nářadí a spotřebiče
 Nač vše myslet u prohlídek elektrických zařízení?
 Jak vyrobit elektromagnetický zkoušeč pro test rotorů ručního nářadí?
 Dle jaké normy DNES revidovat spotřebiče?
 Budou se od července ještě revidovat elektrické spotřebiče?
 Kdo může po po 1.7.2022 provádět revize spotřebičů?
 Pokud spotřebiče nejsou VTZ, tak jejich ověřování budete provádět dle zákona o VTZ?
 Co je vše nutné znát o spotřebičích?
 Odborná způsobilost u NTEZ v knize o nové padesátce

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.