Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Musí být místo rozdělení na TN-C-S pod kontrolou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí být místo rozdělení na TN-C-S pod kontrolou?  (Přečteno 15252 krát)
Velký Bobeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 31.05.2020, 11:42 »


... funkce paralerního vodiče  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #37 kdy: 31.05.2020, 22:56 »

Dobrá za sebe:
Nevydal bych zprávu žádnou do napravení zapojení, ....

Aha, tak jestli to správně chápu, ty nevydáš revizi dokud nejsou odstraněny závady. A tomu mám věřit?  Šok

Žádná situace není černobílá, o tom žádná. Nicméně výsledné hodnocení v revizní zprávě musí znít jasně a stručně. Není nic mezi. Rozhodnutí ja na každém RT, který se důkladně seeznámí se stavem instalace a pokud na to nemá koule, neměl by to dělat. To nemyslím směrem k tobě, i když nejsi schopen jasně říci - plácáš kravinu, je to tak a tak a dle čsn......  to takto je OK, já bych na to vystavil kladnou RZ, nebo OK máš pravdu taky pro mne by to byl důvod na negativní RZ.  Jsme chlapi a děláme okolo toho tanečky jak ženský.
Už mě to fakt přestává bavit. Mám rád diskuse, ale ne v duchu podobných tanečků. Domutil jsi mne to vzdát. Pokládám krále a jdu se věnovat jiným věcem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #38 kdy: 31.05.2020, 23:31 »

...
Toto je svorkovnice v měřené části elektroměrovéh o rozvaděče v bytovém domě. PEN je 10mm2 a fázové vodiče 6mm2 (přes elektroměr). Zapojení pod plombami jsem neukoumal. Měl jsem za úkol jen provizorně napojit jeden z bytů pod svorky, ze kterých je napojen staveništní rozvaděč, aby bylo možné oživit tento byt.
...
Nechápu.  Nerozhodný  Zrevidovat lze všechno. Jediný rozdíl pak může být ve výsledném hodnocení. Kdyby tato revize byla na mě, nebyla by kladná. Viz všechny moje příspěvky, kde jsem popisoval stav.
...
Vámi provedená revize toho rozvaděče by nebyla kladná, tj. není z hlediska bezpečnosti schopný provozu. Napojil jste ten byt?
Chápete na co se vás ptám?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 01.06.2020, 07:58 »

Aha, tak jestli to správně chápu, ty nevydáš revizi dokud nejsou odstraněny závady. A tomu mám věřit?  Šok

Žádná situace není černobílá, o tom žádná. Nicméně výsledné hodnocení v revizní zprávě musí znít jasně a stručně. Není nic mezi. Rozhodnutí ja na každém RT, který se důkladně seeznámí se stavem instalace a pokud na to nemá koule, neměl by to dělat. To nemyslím směrem k tobě, i když nejsi schopen jasně říci - plácáš kravinu, je to tak a tak a dle čsn......  to takto je OK, já bych na to vystavil kladnou RZ, nebo OK máš pravdu taky pro mne by to byl důvod na negativní RZ.  Jsme chlapi a děláme okolo toho tanečky jak ženský.
Už mě to fakt přestává bavit. Mám rád diskuse, ale ne v duchu podobných tanečků. Domutil jsi mne to vzdát. Pokládám krále a jdu se věnovat jiným věcem.


Tak se optám jinak.
Pokud budeš revidovat rekonstruovaný byt někde v horním patře paneláku, tak ze svodiče připojíš vodič, který má jít na MET kam?
Samozřejmě se nabízí jeho uložení do stoupačky (zde zas narazíš na požární požadavky),  a jeho připojení ve sklepech, ale zas k čemu? Nijaká "tvrdá přípojnice" tam není.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #40 kdy: 01.06.2020, 09:26 »

Tak se optám jinak.
Pokud budeš revidovat rekonstruovaný byt někde v horním patře paneláku, tak ze svodiče připojíš vodič, který má jít na MET kam?
Samozřejmě se nabízí jeho uložení do stoupačky (zde zas narazíš na požární požadavky),  a jeho připojení ve sklepech, ale zas k čemu? Nijaká "tvrdá přípojnice" tam není.



U nás ve stoupačce v koupelně máme instalované lano, které je napojeno na přizemněný PEN v přípojkové skříni na patě paneláku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 01.06.2020, 11:29 »

U nás ve stoupačce v koupelně máme instalované lano, které je napojeno na přizemněný PEN v přípojkové skříni na patě paneláku.
Ano, to je ten lepší případ, někdy realizovaný po výměně kovových rozvodů vody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 01.06.2020, 14:05 »

Žádná situace není černobílá, o tom žádná. Nicméně výsledné hodnocení v revizní zprávě musí znít jasně a stručně. Není nic mezi.
Je i nie je, kedy jak...
On ten postoj RT ku nedostatkom je celkom zaujímavá oblasť na debatu
Pri hocijakých nedostatkoch je totižto furt najdôležitejši e mať na zreteli základné pravidlo, a to že jakej revízie sa týkajú
A že východiskovej sa netýkajú nijaké nedostatky, tak to sa predsa vie

Vidieť ja toto zapojenie pri východiskovej revízii, tak ten zbytočný drôt navyše čo ste popísal sa v takom zapojení do prevádzky nedostane
Revidovať toto ale pri pravidelnej revízii, tak ten drôt sám o sebe nijak nebezpečný nevidím, zato bez upozornenia a návrhu opatrení Úsměv pre prevádzkovateľ a by sa to istože nezaobišlo



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #43 kdy: 01.06.2020, 15:53 »

...
Chápete na co se vás ptám?
Nejste takový kretén ... téma pro vás skončilo.

Rozumím
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #44 kdy: 01.06.2020, 16:51 »

Vámi provedená revize toho rozvaděče by nebyla kladná, tj. není z hlediska bezpečnosti schopný provozu. Napojil jste ten byt?
Chápete na co se vás ptám?


Mám rád diskuse, ale ne v duchu podobných tanečků. Domutil jsi mne to vzdát. Pokládám krále a jdu se věnovat jiným věcem.



Nejste takový kretén ... téma pro vás skončilo.

Rozumím

Velká škoda, těšil jsem se na další podivuhodný právní rozbor s dramatickým závěrem.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #45 kdy: 01.06.2020, 21:33 »

Záměrně jste zmanipuloval citace, aby jste mě očernil, ale pošpinil jste jen sám sebe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #46 kdy: 01.06.2020, 22:17 »

Až zase obnoví Ampér, můžete si tam domluvit schůzku a tam si navzájem roztrhat padesátku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 01.06.2020, 22:55 »

K věci.
Zběžně jsem prohlédl návody na zapojení svodičů kvalitních výrobců, všichni uvádějí připojení z jedné svorky přímo k MET.
Takže co dělat v případě, rekonstrukce bytu viz výše, kdy prostě taková svorkovnice není k dispozici?
1.vytvořit ji a vést desítky m vodiče stupačkou - v praxi neprojde finančně.
2.použít top výrobce, ale porušit návod
3.použít hnusovýrobek, který toto v návodu neřeší
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 02.06.2020, 06:09 »


Takže co dělat v případě, rekonstrukce bytu viz výše, kdy prostě taková svorkovnice není k dispozici?

Profi riešenia sa robia jak celok, a tu sa mi vidí že sa začalo dakde v strede

Projektant by mal pri návrhu SPD pre byt v prvom rade vedieť aspoň toľko, že jaké sú reálne riziká pre ten byt pri priamom zásahu blesku do obytného domu
Takže podľa môjho by mal začať s tým, že zbehne na prízemie, a zistí si aspoň to, že jaký je vzťah medzi uzemnením bleskozvodu a uzemnením distribučky
Keď ale projektant ani len netuší že s jakými účinkami blesku na vstupe do bytu má tu česť, tak neprojektuje ale tipuje, no a v podobnom duchu sa potom i tu debatuje

Ono kebyže sa už mali veci robiť správne, tak v bytovom dome nemá METka v byte čo hľadať, maximálne ešte tak dajaká miestna svorkovnica pre SPD2 na rozhraní zón pre spoločné priestory a byt
A to by tiež bolo dobré vedieť že kde je hranica jednotlivých zón, inakšie sa aj v tomto bude viac tipovať jak projektovať či seriózne debatovať

Si len myslím, že nato, aby sa dalo aspoň kus odborne podebatovať o situácii čo tu nadhodil pan Franek, tak sa toho vie veľmi málo o tom že jak to tam naozaj vyzerá, a dá sa len domýšľať si
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Marek Laube
*
Offline Offline



elmara@atlas.cz


« Odpověď #49 kdy: 02.06.2020, 18:36 »

U nás ve stoupačce v koupelně máme instalované lano, které je napojeno na přizemněný PEN v přípojkové skříni na patě paneláku.

Taky už jsem takové lano viděl v jednom paneláku. Jen by mě zajímalo, jak je vedená spojka z přízemního bytu a jeho šachty pro spojení s MET paneláku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bašta Roman
*
Offline Offline


R-EZ-E1A


« Odpověď #50 kdy: 03.06.2020, 05:52 »

Vrátím se k původnímu dotazu. Nezaznělo tu, u kterého distributora je zmiňované  připojení.
Ačkoliv byc předpokládal, že v tomto se lišit nebudou.
Citace
E.ON Připojovací podmínky 2017
6. Vybavení elektroměrovýc h rozvaděčů
6.1 V ER ....povoleno umístit pouze přístroje....
Přístroje, které hradí odběratel a jsou jeho majetkem:
• svorkovnice vodičů PEN (pro síť TN),  samostatné svorkovnice vodičů PE a N (pro síť TT),
8.3. Zapojení elektroměrovéh o rozvaděče
Při použití jističe se vodič PEN nerozděluje v elektroměrovém rozvaděči v části měření. Rozdělení
na ochranný (PE) a nulový (N) vodič se provede až v podružném rozvaděči.

(V aktuálních podmínkách je jiné číslování článků)
Požadavek vychází z čl. NA.19.2 b) normy 33 2000-5-54 ed.3

Na to případně navazuje:
Snížení průřezu vodiče PEN u neměřených částí instalace dle čl. NA.19.2 a) normy 33 2000-5-54 ed.3, na 6mm2 Cu/10mm2 Al až do místa jeho rozdělení na PE a N v nejbližším vhodném místě za elektroměrem (v bytové rozvodnici),  pokud tento vodič se sníženým průřezem není delší než 15m. Při dodržení ČSN 33 2130 čl. 7.5.2  a přílohy D (platí pro byty kategorie A s příkonem do 7 kW)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 V kterém rozvaděči přizemnit bod rozdělení?
 Je v případě rozdělení PEN opravdu nutné řešit dodatečné zemnění?
 Kam přizemnit bod rozdělení PEN pokud chybí MET?
 Jak se správně provedené rozdělení TN-C a TN-C-S ?
 Je z hlediska rozdělení TNC vhodnější přívod z ER do HDR 4x10 nebo 5x6 CYKY?
 Mohu provést bod rozdělení u sporáku ještě před svorkovnicí?
 Mohu z TN-C-S udělat přívod jako TN-C, uzemnit a znovu rozdělit?
 Jak v praxi vypadá přizemnění bodu rozdělení?
 Jak přizemnit bod rozdělení TN-C pokud dům nemá zemnič?
 Lze v novostavbě odůvodnit jednu PEN lištu místo dvou PE a N?
 Jak nejlépe v zemní svorkovnici typu HLAK rozdělit vodič PEN?
 Vytvoří bod rozdělení PEN vodiče síť TN-C-S?
 Kde a jakým způsobem smí být v paneláku převeden TN-C na TN-C-S?
 Lze bod rozdělení PEN uzemnit na zemnění hromosvodu v domě?
 Můžeme ve staré instalaci vytvořit síť TN-C spolu TN-C-S?
 Bod rozdělení PEN v RE?
 Musí být domovní rozvaděč v místě rozdělení TN-C-S přizemněn a odkud?
 Má smysl předělat obvod TN-C na TN-S bez přizemnění bodu rozdělení?
 Jak uzemnit bod rozdělení ve 2. patře cihlového bytového domu?
 Kde provézt bod rozdělení?
 Kde má být u mobilního domu proveden bod rozdělení PEN?
 Jak se řeší rozdělení/zapojení PEN v TN-C-S?
 Jak pomoci svorkovnice typu cokolada prakticky splnit PE-PEN a PE-N?
 Mám propojit můstky PE+N, když už jsou taženy od elektroměru každý zvlášť?
 Lze se dívat na přívod do rozvaděče TN-C jako na sdružený obvod?
 Jak reálně tečou paralelní proudy přes N a PE?
 Jak pochopit přizemnění bodu rozdělení, MET a doplňkovou ochranu pospojováním?
 Lze napojit bod rozděleni na svod hromosvodu?
 Je k doplnění přizemnění k bodu rozdělení vhodná zemnící tyč?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 23 dotazů.