Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14 ... 18 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...  (Přečteno 67212 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #180 kdy: 18.03.2020, 14:47 »

IP007# Jan Hájek popisuje stav omezení v českém zastoupení DEHN
    IP007# (KORONAVIRUS) - Jan Hájek popisuje stav omezení v českém zastoupení DEHN. Zjišťujeme stav, jak se výrobní firmy vypořádávají s mimořádným stavem. Nyní na telefonu Jan Hájek za společnost DEHN. Jaké změny zavládly ve společnosti? Jak je na tom příjem objednávek a dodávání materiálu? S jakými omezeními se musí ...
    Zdroj: zde...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #181 kdy: 18.03.2020, 15:02 »

IP007# Jiří Vavrouch o opatření proti viru v KOPOSe Kolín
    IP007# (KORONAVIRUS) - Jiří Vavrouch o opatření proti viru v KOPOSe Kolín. Jak řeší boj s Koronavirem v kolínském KOPOSu? Voláme Jiřímu Vavrouchovi, generálnímu řediteli akciové společnosti. Výrobní závod v Kolíně je český tradiční dodavatel elektroinstala čního materiálu, který je v českých ...
    Zdroj: zde...


    
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #182 kdy: 18.03.2020, 20:10 »


Když tak poslouchám uzavírání automobilek, nemá to na někoho z elektrikářů zásadní dopad? Nemyslím zrovna někoho na lince ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #183 kdy: 18.03.2020, 20:18 »

Záleží, jak s tím automobilky a obecně automotive naloží. Kolik mají naplánováno údržby a investic, jestli něco dokážou přesunout na teď do odstávky výroby místo obvyklých celozávodek v létě. Nejvíc by mohli vědět Jirka Buben, Olda Morávek a Laďa Chytil
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Lukáš Láryš
*
Offline Offline



« Odpověď #184 kdy: 18.03.2020, 22:09 »

Koronavirus má pro mne zatím nečekané důsledky, začíná mi volat stále více lidí, kteří by chtěli koupit nějaký ten elektromateriá l, který si teď nemůžou normálně koupit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #185 kdy: 19.03.2020, 17:47 »

Oldřich Morávek zrušené zakázky nahrazuje menšími instalacemi ...
    IP007# (KORONAVIRUS) - Oldřich Morávek zrušené zakázky nahrazuje menšími instalacemi ... Spojili jsme se s Oldřichem Morávkem ze severních Čech. Jak pandemie omezuje pracovní nasazení v těchto dnech. Co nákup materiálu na montáže? Předpokládáme že neprobíhá standardně. A co montáže ...
    Zdroj: zde...


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #186 kdy: 19.03.2020, 20:24 »


Dnes se tu objeví ještě Radek Červený, který popisuje situaci jeho elektromontážn í firmy. Pokoušíme se volat do všech krajů a ptáme se na to, sčím dříve, či později musí počítat všichni ti, co se nemohou skrýt v svém home office!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #187 kdy: 19.03.2020, 20:32 »

IP007# Radek Červený počítá s delším výpadkem, než pouze několik týdnů ...
    IP007# (KORONAVIRUS) - Radek Červený počítá s delším výpadkem, než pouze několik týdnů ... Právě teď na telefonu Radek Červený, jednatel společnosti ELEBRO. Jak pandemie omezuje pracovní nasazení v těchto dnech? Chápu to tak, že tedy v nějaké omezené míře se montuje i v těchto dnech. Ochranné pomůcky, nyní již ...
    Zdroj: zde...


    
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #188 kdy: 20.03.2020, 16:46 »

Záleží, jak s tím automobilky a obecně automotive naloží. Kolik mají naplánováno údržby a investic, jestli něco dokážou přesunout na teď do odstávky výroby místo obvyklých celozávodek v létě. Nejvíc by mohli vědět Jirka Buben, Olda Morávek a Laďa Chytil

Tak u nás se narychlo naplánovaly práce které se dají dělat jen o odstávce, přesunuli jsme práce co byly plánované na velikonoce ale jsme omezeni stupněm vyprázdnění linek a přípravou na opětovné najetí výroby. Takže se bude také dělat preventivní údržba, což v 18 směnném provozu trochu vázne a částečně tuto odstávku vítáme, tedy z pohledu údržby. To jaké to bude mít dopady později na ekonomiku uvidíme.
Jinak z důvodu opatření proti šíření nemoci fungujeme ve velice omezeném režimu (snížený počet lidí na měně =  jen nejnutnější osazenstvo pro udržování).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #189 kdy: 20.03.2020, 18:32 »

IP007# EATON se dočasně přesunul do on-line světa, říká Jan Hrůza ...
    IP007# (KORONAVIRUS) - EATON se dočasně přesunul do on-line světa, říká Jan Hrůza ... Voláme Janu Hrůzovi, generálnímu řediteli EATON Česká republika. Ptáme se na aktuální stav provozu v souvislosti s virovými omezeními. Koncern EATON je podobně jako jiné nadnárodní výrobní podniky jiných odvětví vzájemně provázán s různými ...
    Zdroj: zde...


    
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #190 kdy: 20.03.2020, 21:59 »

Co se týče germicidních zářivek, podařilo se mi je objednat, nicméně nemám potvrzený termín dodání. Tak uvidíme.

Situace na stavbách v Kvasinské Škodovce je momentálně taková, že je vše zastavené a jsou přerušené práce. Nikdo ze stavby nemá povolený vstup. Nicméně situace se mění každým okamžikem a průběžně se vyřizují povolení vstupu pro jednotlivé firmy na dokončení konkrétních prací.
Předpokládá se odstávka do 4.4.. Zatím.
Můj odhad je, že to bude minimálně o 2 týdny déle, i s ohledem na avizovaný zpřísněný režim pohybu přes hranice ze strany ČR pro zahraniční pracovníky.
Co vymyslí poláci těžko odhadnout, ale zatím si střeží hranice přísněji než mi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #191 kdy: 21.03.2020, 10:31 »

V některých  firmách se ještě skupina elektro dělí na polovic, aby se celá skupina neskončila kvůli karanténě doma..jedna polovina je doma a druhá dělá a za 2-3dny zase naopak...to by byl konec zejména distribuce, nemocnice a podobné -pro uchování spolehlivého chodu!!

V pátek jsem volal na finanční úřad a také dělají na polovic -1/2 doma 1/2práce a naopak...
Nevím co tam by nešlo, ale budiž, daně jsou asi také důležité.. Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #192 kdy: 22.03.2020, 12:48 »

Jak píšou, ze staveb odchází Ukrajinci a ostatní cizí pracovníci domů...
Stavby bez těchto pracovníků budou mít obrovské problémy.
Jak se zastaví stavby, zastaví se i elektroinstala ce....A to bude asi ten velmi špatný scénář!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #193 kdy: 22.03.2020, 19:15 »


Toto zatmění světa bude mít při delším průběhu zajímavé následky. Nemohu napsat nečekané, pokud se zamyslíme nad souvislostmi a závislostmi. Pokud pominu umělé zadržení ceny, pak to bude asi zcela jiné cenové zvlnění stávajících produktů a služeb.

K čemu bude nízká cena zboží, když ji nebude mít kdo namontovat? Nižší cena paliva, když není kam jezdit? Doufám, že se hladina brzy uklidní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #194 kdy: 23.03.2020, 11:06 »

Zítra jsem měl jet (dohodnuto 19.3.) do mladoboleslavs ké Škodovky obhlídnout započaté práce na stavbě, (teď po zahájení stavby zjistili, že je špatný projekt LPS a potažmo elektroinstala ce a chtějí to upravit, aby to v rámci možností bylo funkční). Teď mi volal stavbyvedoucí, že mě tam nikdo nepustí a pokud tam pustí jeho, budeme to řešit aktuální fotodokumentac í a konzultací přes WhatsApp.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #195 kdy: 23.03.2020, 11:25 »

Podľa môjho tak jak bude klesať nárast nakazených v čase, tak bude primerane stúpať tlak na otvorenie prevádzok a odvaha ísť do práce
Som presvedčený že zisk a peniaze sú veľkí páni, a nenechajú sa dlho utláčať
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #196 kdy: 23.03.2020, 11:45 »

Toto zatmění světa bude mít při delším průběhu zajímavé následky. Nemohu napsat nečekané, pokud se zamyslíme nad souvislostmi a závislostmi.

Pro generaci která to nyní prožívá, nebude už svět nikdy stejný. Stále zůstane v paměti malé varovné světlo a vytratí se až s dorůstáním nové generace. TO samé se stalo po válce. Válečná generace si dodnes váží toho co máme, nová generace mnohdy ani neví že nějaká válka byla a co se tam dělo.

Možná není úplně na škodu to malé zastavení, i když to bude jistě bolet nás všechny. Taky prmýšlím, tedy když mám trochu času, jak to asi ovlivní mou budoucnost a budoucnost mé rodiny.

Za chvilku jedu na servis EZS. Proti předchozím časům to plánuji cca 30 minut po 14h, kdy končí výroba a v budově bude přítomno už jen pár lidí. Někdo z té firmy to musí "odnést" a vydržet tam se mnou, klidně až do večera. Přes den tam nepojedu, kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. Bohužel to vzdáleně nejde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #197 kdy: 23.03.2020, 11:46 »

Zítra jsem měl jet (dohodnuto 19.3.) do mladoboleslavs ké Škodovky obhlídnout započaté práce na stavbě, (teď po zahájení stavby zjistili, že je špatný projekt LPS a potažmo elektroinstala ce a chtějí to upravit, aby to v rámci možností bylo funkční). Teď mi volal stavbyvedoucí, že mě tam nikdo nepustí a pokud tam pustí jeho, budeme to řešit aktuální fotodokumentac í a konzultací přes WhatsApp.

Jj, Zdenku, také mě oslovili a já je odmítl.
Moc práce, která je již nasmlouvaná a také moje nynější neochota kamkoli cestovat a s kýmkoli se setkávat. Držím palce. Prostudoval jsem si zaslané podklady a nic moc. Nedivím se, že byla PD rozporována.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14 ... 18 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 23 dotazů.