Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Učebnice TIČR, učebnice nad zlato!
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Učebnice TIČR, učebnice nad zlato!  (Přečteno 12225 krát)
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 09.07.2019, 08:34 »

Souhlasím.
Související otázka do pranice: "Kolik přezkušovaných dle vyhlášky 50/78Sb. si platí pšístup ČSN online?". Uděláme hlasování? A já pak udělám skutečný průzkum.

Ovšem i tak je na zvážení, zda je konec papírových knih, podobně jako ČSN.

No, v současné době přístup do ČSN online nemám, protože jim to nefunguje. Prostě nereaguje tlačítko "Prodloužit službu". Vyzkoušeno v IE, EDGE, CHROME. Což mě dost s..e. Provozovatele ČSN online jsem už kontaktoval.
Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #19 kdy: 09.07.2019, 09:09 »

Zmiňované hlasování o tom, kdo má/nemá svůj placený přístup k ČSNonline by nebyl relevantní. Chyběli by tu totiž elektrikáři, kteří mají internet na prohlížení jiných, než odborných informací.

A pak je tu ještě jedna skutečnost, která zabraňuje šíření informací. A to jsou poplatky. nemyslím konkrétně normy, ale všechny ty ostatní. Ten, kdo si hlídá pravidelná předplatné všech služeb, pak ví, o čem píšu.
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #20 kdy: 09.07.2019, 11:11 »

No, v současné době přístup do ČSN online nemám, protože jim to nefunguje. Prostě nereaguje tlačítko "Prodloužit službu". Vyzkoušeno v IE, EDGE, CHROME. Což mě dost s..e. Provozovatele ČSN online jsem už kontaktoval.

Já jsem to také prodlužoval a tlačítko funguje dobře.... podivej
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 09.07.2019, 11:39 »

Už se mi to povedlo, musel jsem totiž akci po objednávce z nějakého důvodu přerušit a potom už nešlo objednávku zopakovat. V historii!! objednávek jsem měl už funkční tlačítko "zaplatit". Díky pomoci helpdesku CSN online, jsem to zvládl, ale tomu, kdo tu aplikaci takto navrhl, bych s chutí jednu plácl.
Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 09.07.2019, 12:02 »

Já zaplacené normy mám a nedokážu si představit fungovat bez nich (a bez kontaktu v telefonu na zkušenější kolegy  Smích)
Těch situací které dokáží překvapit je strašně moc.
Zaznamenáno
Vladimír Coufal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 09.07.2019, 12:33 »

... "učební texty" jsem si nedávno pořídil. Učebnice to asi úplně není. Jsou to vzaté otázky pro RT a k nim doplněné citace norem jako odpověď.

V zásadě moje práce s ní je čtení od začátku do konce a zvýrazňovač pro označní odpovědi na otázku.

Z mého pohledu na přípravu pro zkoušky RT jako podpůrný materiál dobré. Pro obecné rozšíření znalostí bych asi volil jinou formu.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #24 kdy: 09.07.2019, 12:57 »

Pro obecné rozšíření znalostí bych asi volil jinou formu.
Určitě je to tak. František Kosmák stále připomíná, že normase studuje. Proto je pro někoho uvedená odpověď opáčko, tedy připomenutí. Pokud zjistím, že odpověď nedokážu svými slovy obhájit, zahájím studijní proces obnovy mrtvých mozkových buněk ponorem do některého z mnoha relevantních zdrojů.
 tanecek
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Petr Bláha BP
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 19.07.2019, 07:38 »

Bohužel, nebo naštěstí jsem neměl v rukách poslední červenou verzi. Ve žluté bylo několik po sobě jdoucích otázek stejných. Asi to nikdo nečetl před vydáním! Do toho mám pochybnosti ke správnosti některých výpočtů, které jsou tam uvedeny. Osobně mohu doporučit PŠIS, které má vynikající materiály. K tomu doplnit IN-EL publikace a samozřejmě ČSN ONLINE. To je asi základ všeho. Rovněž se lze hodně dovědět z publíkací Jána Meravého. Pro ty, kteří si chtějí oživit slovenčinu.  Úsměv
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #26 kdy: 19.07.2019, 09:56 »

Několik po sobě jdoucích stejných otázek bylo v testech schválně. Má to zvýšit pravděpodobnos t, že otázka padne v testu (například, losuje se cca 25 otázek ze 100).

Pravda je, že v poslední aktualizaci už tyto duplicity nejsou.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Marek Laube
*
Offline Offline



elmara@atlas.cz


« Odpověď #27 kdy: 19.07.2019, 18:16 »

Osobně mohu doporučit PŠIS, které má vynikající materiály.

Tady bych se chtěl pozastavit. Byť ten kurz mají dražší, cca kolem 20k, ale vypadá to velmi zajímavě. A to i ta forma výuky, jak osobně v Nymburce, tak i poštou. Toto jsem pouze četl a zajímal by mne názor někoho, kdo tímto kurzem prošel.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.