Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Omylem zadělané živé kabely ve zdi - poradíte, co s nimi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Omylem zadělané živé kabely ve zdi - poradíte, co s nimi?  (Přečteno 1724 krát)
nat
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 11.06.2018, 22:29 »

Moderátor: Jediná správná odpověď zní: Sežeňte si seriózního elektrikáře!



Bohužel se stalo, co se stalo.
Při rekonstrukci bytu čouhaly ze zdi poslední kabely (původně pro kuchyňské světlo k lince, ale pro mě nepotřebné),  které jsem si myslela, že jsme se dohodli s pánem, který mi pomáhal s rekonstrukcí, že je "vypnul". Nějak. Nevím jak, jsem žena, umím vařit, žehlit, prát a tomuhle nerozumím Smích

Včera - PŘESVĚDČENÁ o tom, že kabely ustřihnuté skoro úplně u zdi v malé díře jsou 100% mrtvé a k ničemu jsem ehm, šla zatmelit tyto díry a nehezké věci.

Asi si dokážete představit tu ránu, ohně a bouře, když se dotknete něčím mokrým živých konců kabelů Úsměv

ŽIJU - to je hlavní.

Na lince havárie elektřiny mi řekli, že to teda už mám nechat zatmelený (vypnuté pojistky samozřejmě po celou dobu) než to zaschne a nechat to už bejt. Takže bych měla živý kabely ve zdi, nepřijde mi to ok.

Co s tím mohu udělat? Nerozhodný

Kdosi radil, že vymlátit tu trochu tmelu zase pryč a klidně i na špinavé kabely od tmelu dát takovou tu pásku (zvlášť každý kabel),  pořádně obalit co nejvíc každý kabel a až pak zatmelit zpět.

Ráda bych si nechala poradit od odborníků. Že jsem blbá, to vím, to psát nemusíte, rady uvítám! Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.032 sekund, 21 dotazů.