Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  ..jakým kabelem připojit elektrokotel ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: ..jakým kabelem připojit elektrokotel ?  (Přečteno 8764 krát)
Rudolf Parisch
*
Offline Offline


Elektromontáže, revize


WWW
« kdy: 05.11.2006, 19:11 »

...v připojovacích podmínkách pro Elektrokotel Protherm Rejnok 15 kW jsem našel v doporučených podmínkách připojení,že mám kotel odjistit jističem 25 A a připojit kabelem o průřezu žil 2,5 mm ...pokud si ale spočítám proud ( I = P/U vyjde mi proud 37,5 A a pokud budu počítat s tím co nás ve škole naučili (tj každý milimetr mědi snese 8 A )...zdají se mi tyto podmínky nereálné ...jsem dlouho ze školy nebo nám výrobce věší nosy na bulík?  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 05.11.2006, 19:52 »

Zřejmě jste 15 kW podělil 400 V a vyšlo vám 37,5 A. To je ale špatný výpočet, zapomněl jste ještě dělit odmocninou ze 3.
Jednoduchý výpočet, kdy se vyhnete odmocnině ze 3 je :  15 kW dělit 3 =5 kW na fázi a dále dělit 230 V = 21,7 A. Nejbližší vyšší jistič 25 A.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #2 kdy: 06.11.2006, 09:32 »

Ten přívodní kabel bych použil raději CYKY 5Cx 4, CYKY 5Cx 2,5 nemusí pro jištění 25A vždy vyhovovat, je to na hraně...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jan Šlosárek
státní zaměstnanec,energetik,revizní technik
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 06.11.2006, 22:27 »

Nechápu proč hledáte nesrovnalosti v připojovacích PODMÍNKÁCH výrobce,potažmo dodavatele? I následná  revize na ně musí brát ohled !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když venku prší, dají se dělat jen dvě věci a já karty nehraji...
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #4 kdy: 07.11.2006, 23:53 »

Kabel CYKY 5Cx 2,5 bych bral jako minimum, zřejmě to tak nějak bude napsáno i v připojovacích podmínkách výrobce.
Při revizi je nutné zohlednit nejen připojovací podmínky výrobce, ale také např.  způsob uložení přívodního kabelu, dovolené úbytky napětí, impedanci poruchové smyčky atd.
Kabel CYKY 5Cx 2,5 tomuto nemusí vyhovovat, proto bych raději použil CYKY 5Cx 4.
Pro jistotu Mrknutí
A nebo to předem důkladně spočítat...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Milan Jaškanič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 08.11.2006, 12:39 »

Elektrokotel PROTHERM REJNOK 15K
 NÁŠ TIP

Výrobce: Protherm
Katalog. číslo: proth.15k
Hmotnost položky: 34 kg
Běžná cena: 21 182 Kč (vč. DPH)
Cena po slevě: 14 503 Kč (vč. DPH)
Naše speciální cena: 14 503 Kč (vč. DPH)
DPH: 19%
SLEVA: 31.53%
Ušetříte: 6 679 Kč
 
Typ   elektrický
Provedení   závěsné
Výkon min. 6 kW
max. 15 kW
Odtah spalin   bez odtahu
Rozměry š 410 mm
v 745 mm
h 240 mm
kotel PROTHERM REJNOK závěsné provedení, postupné spínání výkonu, možnost omezení max. výkonu, veškeré bezpečnostní prvky, nastavitelná maximální teplota otopné vody, zobrazení teploty a tlaku otopné vody, diagnostika, vestavěné čerpadlo a expanzní nádoba, možnost zapojení do kaskády (verze 21-24K),  systém spínání HDO



 
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Mrázek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.11.2006, 08:32 »

Tento typ kotle nemá vlastní jištění, proto výrobce určil výrobce určil velikost jmenovitého proudu předřazeného jističe. K tomu určil i minimální průřez vodičů přívodního kabelu. Nezohledňuje ovšem místní podmínky, tak jak psal již pan Hasala.

Pane Jaškanič, dobrá reklama. Opisovat katalog umíte. Co jste tím chtěl říct? Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Jaškanič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 09.11.2006, 09:00 »

- že všetko je tam toho povedane čo sa tu len okrajmo/neisto pre prax nepoužiteľne  opisuje.... NIC VIC. prajem pekný deň. (o.i. zmazalí mi "tereoticky" v praxi nepoužiteľný prepočet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 09.11.2006, 09:18 »

To Jaškanič> ačkoliv jsem žil pět let na východním slovensku a dodnes vládnu slovenštinou víc než dobře, z vašich příspěvků mám pocit, že se něco muselo změnit. Obvykle vůbec nepochopím, co vlastně píšete. Vy sám tomu rozumíte?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Jaškanič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 09.11.2006, 09:45 »

AK BY SOM VŠETKEMU ROZUMEL ... TAK TU NIE SOM.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 09.11.2006, 10:14 »

- že všetko je tam toho povedane čo sa tu len okrajmo/neisto pre prax nepoužiteľne  opisuje.... NIC VIC. prajem pekný deň. (o.i. zmazalí mi "tereoticky" v praxi nepoužiteľný prepočet.
Já nemyslím rozumět odborně, ale jazykově. Vůbec nechápu vaší předešlou větu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #11 kdy: 10.11.2006, 06:59 »

To Jaškanič :
Pokud  si správně vzpomínám, uváděl jste zde nějaký výpočet proudu. Ale ten byl chybný, nedivím se, že to administrátor vymazal ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Milan Jaškanič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 11.11.2006, 18:12 »

.. myliť sa je ľudske...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Jaškanič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 13.11.2006, 14:37 »

.. myliť sa je ľudske...
  ...len raz...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.018 sekund, 21 dotazů.