Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?

<< < (2/7) > >>

Pavel Ryšavý:
Kořínek:

Hmm.. a co takhle Živnostenský zákon

(znění platné k dnešnímu dni - ty kvanta změn nehodlám opisovat ani kopírovat)

 Živnostenská oprávnění získaná přede dnem účinnosti tohoto zákona pro  provozování živnosti vázané  skupiny 205 přílohy  č. 2 živnostenského   zákona   "Projektování   elektrických   zařízení"
a živnostenská  oprávnění vydaná  k  výrobě  rozvaděčů se  ode dne účinnosti  tohoto zákona  považují za  živnostenská oprávnění  pro provozování živnosti ohlašovací volné s tímto předmětem podnikání.

Otázka z právních věd: Co má větší váhu, vyhláška nebo zákon?

Je-li něco živností volnou, pak se danou živností může zabývati ten, kdo - nadneseně - udrží tužku (v dnešní době myš)

Jaroslav Kořínek:
Nás učili postup=
1)zákon
2)vyhlášky
3)norma
4)postup v souladu se vším
------------------
Vtip pro dnešní den:
?? Jaký je rozdíl mezi vládcem minulých časů a tím dnešním?
Dříve vládce vládl tak dlouho dokavad udržel meč!
Dnes vládne i přesto, že neudrží ani moc(moč?¨)

Pavel Ryšavý:
Nás to učili:

1. Ústava
2. Zákon
3. Vyhláška
4. Norma
....

No jo, teď mne napadlo ..

1. Nevím kam zařadit Nařízení vlády
2. Kam patří směrnice (nebo jak se to jmenuje) z Bruselu??

Milan Selezan:
KRESLENIE VýKRESOV ROBí KRESLIč-KRESLIčKA PODĽA PODKLADOV KONšTRUKTÉRA ALEBO PROJEKTANTA. LEN TÍTO ZODPOVEDAJÚ A PARAFUJÚ DOKUMENTÁCIU A MUSIA SPLŇAŤ vyhl.č.50/78. kRESLIČ LEN KRESLÍ, JE TO JEDNO ČI V NEJAKOM CADE ALEBO PEROM A TUŠOM, STAČÍ LEN ABY VEDEL PREKRESLIŤ A NEZODPOVEDÁ ZA TO ČO KRESLÍ. VO FIRME U NÁS TO ROBILI PRACOVNÍČKY S UKONČENOU ZÁKLADNOU ŠKOLOU.

Richtár Daniel:
.
Tak pokud tomuto tedy dobře rozumím, tak kdybych chtěl být výrobce například rozvaděče pro řídící systém (ne seriově vyráběný),  musí mi nějaký projektant s §10 vyhlášky 50/78Sb tento rozvaděč vyprojektovat (komponenty jako relátka jističe atd.,  kabeláž ....) já si mohu nakreslit na základě jeho vyprojektování technickou dokumentaci (výkresy zapojení) a poté mohu já jako elektrikář s §6 vyhlášky 50/78Sb tento rozvaděč vyrobit. Je to tak? Nebo je to ještě složitější.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana