Musí pracovník který kreslí elektro dokumentaci mít §10 vyhlášky 50/78Sb.?

<< < (3/7) > >>

Jaroslav Jonáš:
Pokud je to "jenom" kreslič a před ním to někdo vyprojektuje, tak to není projektant a žádný §10 nepotřebuje.

J Lhava:
Citace: Pavel Ryšavý  08.03.2006, 15:01

No jo, teď mne napadlo ..
1. Nevím kam zařadit Nařízení vlády
2. Kam patří směrnice (nebo jak se to jmenuje) z Bruselu??</p>
Otevřete si Ustavu, tam to najdete ...
1. Ústava
2. Mezinárodní smlouvy
3. Zákon
4. Nařízení vlády
5. Vyhláška
....

Citace: Milan Selezan  08.03.2006, 16:23

LEN TÍTO ZODPOVEDAJÚ A PARAFUJÚ DOKUMENTÁCIU A MUSIA SPLŇAŤ vyhl.č.50/78.
Kde máte napsáno, že projektant musí něco parafovat? A bez parafy odpovídá nebo neodpovídá? A komu? Pokud je to projektant zaměstnanec, tak odpovídá za škody z nedbalosti pouze vůči zaměstnavateli do výše 4.5 násobku své mzdy, nikoli však už vůči třetím osobám (a to dokonce i autorizovaná osoba) ...


Doporučuji si přečíst § 12 vyhlášky č. 50/1978 Sb.
Citace

Povinnosti organizace
(1) Organizace jsou povinny zajišťovat trvalé zvyšování odborné úrovně pracovníků uvedených v této vyhlášce,  soustavné doplňování jejich znalostí v souladu s nejnovějšími poznatky vědy a techniky, zejména v oblasti předpisů k zajištění bezpečnosti práce a technických zařízení,  včetně technických norem, souvisejících s jejich činností.
(2) Organizace smí pověřovat činností,  řízením činnosti, samostatným projektováním nebo řízením projektování a prováděním revizí jen pracovníky, kteří mají odpovídající kvalifikaci ve smyslu této vyhlášky.
...
(5) Projektující organizace je povinna ustanovit pracovníka, který odpovídá za řízení projektování,  popřípadě i jeho zástupce. Tito pracovníci musí mít kvalifikaci podle § 10.
Je samozřejmě otázkou, co je to "projektující organizace".
Mě z toho vyplývá,  že musíte mít ve firmě někoho s § 10 ...

Jirka Š. Svejkovský:
10 let staré vlákno ...

Nepletete si projektanta s konstruktérem?

Richtár Daniel:
Jasně tzn. že, pokud nebudu mít někoho na začátku celého procesu s §10 vyhlášky 50/78Sb, co vyprojektuje rozvaděč jako sestavu, tak tento rozvaděč nemůže být vyroben. Aaaaale pokud já s §6 vyhlášky 50/78Sb si nakreslím výkresy (něco tedy , ,vyprojektuji" i když bych neměl) a vyrobím rozvaděč ,projde to revizí ,  rozvaděč funguje (vše je podle platných norem a předpisů, protože se pod to podepsal revizní technik a revizní technik ho také překontroloval),  jsme firma uznaná jako výrobce rozvaděčů, tak přes to všechno nesmí jít ke konečnému zákazníkovi, protože nebyl splněn ten počáteční požadavek na nějakého , ,  pytlíka" s §10 vyhlášky 50/78Sb???

Richtár Daniel:
Já vím, že je vlákno 10 let staré, ale tohle mi není jasné a nechtěl jsem zakládat nové vlákno.


A pokud jde o projektanta a konstruktéra ,  tak jasně projektant musí mít §10 vyhlášky 50/78Sb, to už jsem se dozvěděl. Konstruktér si myslím stačí §6 vyhlášky 50/78Sb a ten rozvaděč může vyrobit ,ale potřeboval jsem se dozvědět za jakých podmínek vlastně mohu tento rozvaděč vyrobit, protože jsem narazil na toto vlákno a nějak jsem mu nerozuměl.
Nechápu totiž, že rozvaděč projde revizí revizním technikem i když nemá dokumentaci od projektanta jen nakreslené schéma ,  které jak jsem se dozvěděl výše, může nakreslit kdejaká kráska se základním vzděláním.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana