Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Má být jistič na přívodu dimenzovaný podle jmenovitého proudu rozvaděče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Má být jistič na přívodu dimenzovaný podle jmenovitého proudu rozvaděče?  (Přečteno 17289 krát)
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 18.08.2015, 11:04 »

A proč normy? Pokud výrobce řekne, že maximální dovolené předjištění je 16 nebo 20 A, tak s tím nemusíte polemizovat. Výrobek (vypínač) je navržen/použit v rozporu s pokyny výrobce.

Pokud "pseudo"projektant tvrdí něco jiného, nechť předloží katalogový list vypínače 20 A, který může být předjištěn pojistkami 32 A.
Zaznamenáno
Oto Strnad
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 18.08.2015, 11:09 »

rozumím vám, typ vypínače právě zjišťuji, díky
Zaznamenáno
Oto Strnad
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 18.08.2015, 15:17 »

tak typ vypínače je OT25FT3 od ABB
Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 18.08.2015, 16:00 »

V zásadě ještě záleží na tom, jaká je za ním zátěž, ale obecně jej jako vypínač na 32 A použít nelze. Lze jej asi použít jako odpojovač do 32 A, tedy kategorie AC-20A (spínání bez zatížení),  a to ještě pouze do teploty 40 stupňů (byť bych o tom měl pochybnosti, když je hned v záhlaví napsáno 25 A).

Pro všechny ostatní případy pak do 25 A, případě i méně (např AC-23, tzn. motorové či indukční zátěže do 20 A).


* OT25FT.jpg (289.91 KB, 1104x1064 - prohlédnuto 318 krát.)

* Kategorie.jpg (109.67 KB, 697x382 - prohlédnuto 298 krát.)
Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 18.08.2015, 17:16 »

Pořád přemýšlím nad tím vypínačem a utekla mi ještě zásadnější :-)

Jak může být předjištění 32 A, když máte štítkový jmenovitý proud rozvaděče 20 A?

Citace
ČSN EN 61439-1 ed. 2, čl. 5.3.1.
Jmenovitý proud rozvaděče je menší než:
– součet jmenovitých proudů přívodních obvodů v rozvaděči, které pracují paralelně;
– celkový proud, který může hlavní přípojnice rozvádět v konkrétním uspořádání
Zaznamenáno
Oto Strnad
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 18.08.2015, 18:00 »

to je další věc, rozvaděč slouží pro napájení řídícího systému, dalo by se tedy uvažovat o typu zátěže AC-21A nebo AC-22A, žádný motor napájen není. Z pohledu vypínače by maximální jištění mělo být tedy 25A.
Zaznamenáno
Oto Strnad
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 18.08.2015, 18:29 »

Ještě si všimněte kolonky v té tabulce co jste mi ukazoval:  pro tento typ vychází 40/32A
a to char. gG/aM


Jmenovitý podmíněný zkratový proud
efektivní hodnota a odpovídající proud
předřazené pojistky v jednofázovém testu
podle IEC 269

Otázkou je, zda je tím opravdu myšleno to co potřebujem??
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaký hlavní jistič zvolit pro lis 6,5kW a příkon motoru 0,75kW?
  Jaký správný postup návrhu hlavního jističe před elektroměrem?
 Musím v lokální distribuční síti (LDS) použít jistič před elektroměrem?
 Kam patří hlavní jistič u podružného měření, před nebo za elektroměr?
 Mohu pro vypinani hlavniho jistice/vypinace pouzit jeho napetovou spoust?
 Budou problémy s provedením hlavního jističe EATON PL7?
 Už lze montovat bez problémů jističe PL7 do elektrického měření?
 Kdy je nutné spřažení 3f jističe?
 Proč musí mít jistič pro hlavní jistič před elektroměrem označení CZ?
 Jakou značku jističů používáte před elektroměr s přívodem Al?
 Hlavní vypínač, spínač zařízení a požadavky
 Jističe LTN před elektroměr u všech energetik!
 Proběhne výměna hl. jističe ITM 25A za 25A char C u e.on hladce?
 Může být motorový spouštěč jako hlavní jistič budovy?
 Optimalizovali byste velikost hlavního jističe při zvýšení poplatků?
 Je možné blokovat páčku jističe před elektroměrem?
 Kdo má při změně stavby upřesnit velikost hlavního jističe?
 Musím při výměně HL. jističe upravit ER dle aktuálních přip. podmínek?
 Proč nemohu mít před elektroměrem výkonový jistič místo běžného modulárního?
 Je možné umístění deonu v panelákovém rozvaděči na přívodu?
 Je hlavní jistič 63A v rozvaděči s In50A v pořádku?
 Jaký je vhodný hlavní jistič pro plně elektrifikovanou domácnost?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 23 dotazů.