{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Může provést výměnu svítidla v prostředí s nebezpečím výbuchu pracovník s §6?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Může provést výměnu svítidla v prostředí s nebezpečím výbuchu pracovník s §6?  (Přečteno 4609 krát)
Martin Mašláň
*
Offline Offline



« kdy: 01.04.2015, 12:40 »

Moderátor: Jedno téma = jedna otázka!

U potiskovacího stroje potřebujeme vyměnit svítidlo s vadným předřadníkem, které je umístěno v prostředí s nebezpečím výbuchu. Od výrobce původního svítidla máme zakoupeno nové se stejnými vlastnostmi, ale jiný model. Původní se už nevyrábí. Instalace je ze zatěsněného rozvaděče vedena vodiči v trubkách - viz foto.

Může výměnu provést elektrikář s osvědčením (§6,  vyhl. 50/78 Sb.)?


* svitidlo_ex.GIF (350.58 KB, 897x879 - prohlédnuto 366 krát.)
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 01.04.2015, 12:57 »

Pokud má organizace Oprávnění na montáže v prostoru s nebezpečím výbuchu tak si myslím, že může.
Když se dodrží další věci okolo, jako například příkaz "V".
Zaznamenáno

Revizní technik začátečník  :-)
Kdybych někdy psal bez diakritiky tak se omlouvám. Píšu z HUAWEI Ascend Y300 a diakritika se tam píše blbě :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 01.04.2015, 13:23 »

Citace
Může výměnu provést elektrikář s osvědčením (§6,  vyhl. 50/78 Sb.)?

Může, ale musí mít "50" na prostředí s neb. výbuchu..... tanecek
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Miroslav Liška
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 01.04.2015, 15:09 »

Může, ale musí mít "50" na prostředí s neb. výbuchu..... tanecek
A musí být seznámen s místními provozními bezpečnostními předpisy.
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 01.04.2015, 17:06 »

Moderátor: Jedno téma = jedna otázka!

U potiskovacího stroje potřebujeme vyměnit svítidlo s vadným předřadníkem, které je umístěno v prostředí s nebezpečím výbuchu. Od výrobce původního svítidla máme zakoupeno nové se stejnými vlastnostmi, ale jiný model. Původní se už nevyrábí. Instalace je ze zatěsněného rozvaděče vedena vodiči v trubkách - viz foto.

Může výměnu provést elektrikář s osvědčením (§6,  vyhl. 50/78 Sb.)?


Pro každé elektrické zařízení musí být určená osoba odpovědná za elektrické zařízení.
Před zahájením pracovní činnosti musí být proveden rozbor její složitosti, aby pro její vykonání byla zvolená vhodná znalá osoba v elektrotechnic e...

Osoba znalá v elektrotechnic e je osoba s odpovídajícím vzděláním, znalostmi a zkušenostmi, umožňující ji vyvarovat se nebezpečí a vyhodnotit rizika, která elektřina může vytvořit.

To vše je jen citace z normy Obsluha a práce na elektrických zařízením ČSN EN 50110-1 ed. 2, dřívější ČSN 34 3100 případně i komentář TNI 34 3100

Kvalifikaci s Osvědčením §6 má každý elektrikář.
Ale je zapotřebí mít dostatečnou znalost pracovních postupů pro danou činnost a býti vybaven dostatečně pracovními a ochrannými pomůckami.

Pokud nejsou ale zkušenosti s montáži s technologii označenou EX, pak bych to svěřil firmě, která má zkušenosti a předají vám to i s protokolem jakosti nebo osvědčení o montáži.

Děláme servis v tiskárnách, ale tuto práci raději přenecháváme pracovníkům od Heidelbergu. Dávají na to pak i záruku.

PS Jsou to technologická svítidla a jejich cena mnohokrát převyšuje cenu zářivky.

Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Mohu instalovat rozvaděč v prostředí s hořlavým prachem?
 Kde zohnať klúč na stare zámky na Ex zariadeniach
 Čím nahradit 200W žárovky v nevýbušných svítidlech?
 Je nutné odpínat nulový vodič v rozvaděči s nebezpečím výbuchu?
 Jaká světla mohou být instalovaná světla v prostoru výbuchu zóny 0?
 Redakční fárání v dole Darkov
 Ako sa prakticky meria impedancia na zariadeniach vo výbušných prostrediach?
 Provádíte revize v EX prostředí? A máte dost informací?
 V jakých termínech by měla být provedena elektrická měření LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu?
 V jakých termínech by měl být vizuálně kontrolován LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu při hladině
 V jakých termínech by měla být prováděna úplná revize LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu s hladino
 Jaké prostory staveb s nebezpečím výbuchu lze použít pro výpočet dostatečné vzdálenosti „s“?
 Jaké informace by měl mít projektant k dispozici při návrhu LPS u objektů s nebezpečím výbuchu?
 Jak se označuje prostor, ve kterém může výbušná atmosféra tvořená oblakem zvířeného hořlavého prachu
 Jak se označuje prostor, ve kterém je výbušná atmosféra tvořená oblakem zvířeného hořlavého prachu v
 Jak se označuje prostor, ve kterém není vznik výbušné plynné atmosféry tvořené směsí hořlavých látek
 Jak se označuje prostor, ve kterém je za normálního provozu pravděpodobnost vzniku výbušné plynné at
 Jak se označuje prostor, ve kterém je přítomna výbušná plynná atmosféra tvořená směsí hořlavých láte
 Je pro stanovení umístění jímací soustavy u staveb s nebezpečím výbuchu vhodná metoda valící se koul
 Jakou metodu lze použít pro stanovení umístění jímací soustavy u staveb s nebezpečím výbuchu?
 Jak je u zařízení s nebezpečím výbuchu definováno riziko R a co tato hodnota představuje?
 Jak musí být provedena konstrukce a utěsnění trubkového systému v prostoru s hořlavým prachem?
 Jak může být prováděna kontrola utažení kabelové vývodky v prostoru s hořlavým prachem při detailní
 Co musí vždy obsahovat dokumentace a označení obvodů zařízení umístěných v prost
 Je možné v prostoru s hořlavým prachem provádět práce pod napětím za podmínek, které jsou běžně použ
 Jak je definována dolní mez výbušnosti plynů a par?
 Jak označujeme směs hořlavých látek ve formě plynů nebo par se vzduchem za atmosférických podmínek,
 GENERI: Novinky k AMPERu 2014
 Znáte produkty Generi do prostředí (Ex) s nebezpečím výbuchu?
 Nemá být na skladech výbušnin oddálený hromosvod?
 Kde je možné zakúpiť kľúče na otváranie pevných záverov typ "d" ?
 Školení Elektrotechnika v prostředí s nebezpečím výbuchu se uskuteční pod hradem Buchlovem
 Jaký kabel pro připojení motoru použít do prostředí s nebezpečím výbuchu?
 Je možné používať vypínače s popraskaným těsněním vo výbušnom prostredí?
 Katalog nevýbušných elektrických zařízení Generi
 Jaké jsou typy "bezjiskrových" zvonků?
 Je nutné mít v BE2N3 instalaci chráněnou proudovým 300mA chráničem?
 Nová přepěťová ochrana, zařízení pro ohřev plynu a svítidlo do Ex prostředí
 Ako je nutné ošetriť styčné plochy krytov pevných nevýbušných uzáverov D ?
 S jakým provedením přepěťovek jste se v nebezpečných zónách setkali vy?
 TIP na lineární svítidlo do zóny 2 a 22
 Mám s §6 kvalifikaci k revizi vysoušečů zdiva?
 Jaká kvalifikace je potřeba pro výměnu baterie v UPS?
 Kde je možné někde zjistit jakou má elektrikář kvalifikaci v elektrotechnice?
 Musím splňovat pro ŽL pro výrobu slaboproudých zařízení nějaký § vyhlášky 50/78?
 Jakou potřebuji kvalifikaci pro provádění kontrol (revizí) dle ČSN EN 60974-4?
 Kdo bude opravovat hybdridni auta? Budou muset mit servismani vyhlasku 50?
 Opravdu nepotřebuji kvalifikaci pro výrobu zařízení pro malé napětí?
 Jsou i nějaké kurzy pro projektování el.instalací ?
 Byl tam opravdu elektrikář?
 Kdo nese odpovědnost za elektroinstalaci?
 Jakou minimální kvalifikaci má mít obsluha vn zkušebního přístroje?
 Je obor Informační technologie (kód 18-20-M/01) pro získání §8 vyhlášky 50?
 Jaké znalosti by měl mít elektromontér?
 Opravdu mohou fasádníci zapojovat elektroinstalaci bez kvalifikace?
 Může mít zaměstnavatel problémy pokud jeho zaměstnanec lhal o své kvalifikaci?
 Môže zamestnavateľ bez osvedčenia zamestavať ľudí s osvedčením?
 Odborná způsobilost v elektrotechnice
 Bude možné brzy získat el.technickou kvalifikaci bez vzdělání?
 Je možné využít projektanta s razítkem na Slovensku u nás v ČR?
 Jaké minimální vzdělání musí mít žadatel o zkoušky RT E2/A v České republice ?
 Co musí splňovat osoba nebo firma abych u ní mohl vykonávat praxi?
 Musí mít servisní technik plynových kotlů §6 vyhl. 50?
 Jakou kvalifikaci musí servisní technik PC pro Živnostenský úřad?
 Jak má uživatel poznat zda mu odpovídá opravdu odborník?
 Kdo zajištuje odbornou způsobilost soudních znalců a jaké jsou požadavky?
 Jak poradíte laikovi ve výběru toho správného, nejsprávnějšího odborníka?
 Kdo je to ten správný, nejsprávnější odborník?
 Dáte tip na elektrotechnické učiliště, které dnes generuje nadějné elektrikáře?
 Je potřeba mít §8 pro připojení EZS na zrevidovaný přívod?
 Jak na obnovení kvalifikace po 17 letech v jiném oboru?
 NP8# Přesahy budou nutné, elektrika zasahuje do všech VTZ, říká Radek Roušar
 Je podle tebe elektrikář řemeslník nebo není?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.14 sekund, 23 dotazů.