Musí být pro rodinný dům určeny vnější vlivy?

(1/18) > >>

milhaushk:


Dnes jsem se dozvěděl že udajně pro revizi RD - elektroinstala ce nemusí být určení vnějších vlivů?
 
Citace emailu :
Podle ČSN 33 2000-5-51 ed.3 i podle původní ČSN 33 2000-3 není nutné zpracovávat pro rodinné domy protokol o vnějších vlivech. V TZ je zdůrazněno, že v RD působí normální vnější vlivy a pro koupelny platí ČSN 33 2000-7-701 ed.2, pro sauny ČSN 33 2000-7-703 ed.2. Venkovní prostor při působení AB8 je z hlediska NDN prostorem nebezpečným. Pro případný bazén platí ČSN 33 2000-7-702 ed.2."

Je či není to pravda?

Radim Strycharski:
Zdůvodnění "podle ČSN" mám nejradši. Nikdo nikdy nenapíše "podle čl. ČSN". Obvykle proto, že takový čl. nelze nalézt. Vnější vlivy se určují obecně, nevím o tom, že by byla pro nějaké konkrétní stavby zvláštní ustanovení. Protokol VV se nezpracovává jen pro prostory s normálními vnějšími vlivy a pokud pro nějaký prostor platí část 7 souboru ČSN 33 2000, neznamená to, že se protokol nezpracovává, ale že se v protokolu uvede odkaz na tuto normu. V praxi často protokol VV nahrazuje technická zpráva PD, kde jsou náležitosti protokolu VV uvedeny. Podstatné je, že se z toho dá zjistit, kdo a jaké VV určil. Proto by kromě identifikace projektanta neměl chybět jeho podpis.

Milan Hudec:
Pokud nejsou určeny VV, musí výsledná instalace odpovídat VV v nejpřísnější kombinaci, takže teoreticky ne

milhaushk:
Děkuji za info prošel jsem normu a nikde ani zmínka o tom že to být nemusí.

Michal Šenkýř:
Ve výchozí revizi na svůj dům mám napsáno toto:
1.5. Určení vnějších vlivů:
Posuzováno dle ČSN 33 2000-5-5l ed.3 Národní příloha NA čl.NA 512.2,5
pro jednoznačné vnější vlivy u objektů, či prostorů, které jsou považovány za normální, není nutno vypracovávat protokol )

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana