Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Moze sa HOP pripojit na jednu skusobnu svorku so zvodom bleskozvodu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 6 7 8 [9] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Moze sa HOP pripojit na jednu skusobnu svorku so zvodom bleskozvodu?  (Přečteno 85014 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #144 kdy: 24.01.2013, 15:15 »

Trochu mi to připomíná dilema, kdy připojovací vodič k SPD hodnotit ještě jako vodič s nějakou délkou a kdy už ho lze považovat rovnou za sběrnici.
Tohle jsem si "sám pro sebe" vyřešil, pokud bude onen vodič nejméně průřezu 50, a ke sběrnici ho připojím nejméně 2ks paralelních předepsaných svorek (dle požadavků normy na přípojnice),  pak va výjmečných případech nazírám na tento vodič coby na pokračování sběrny, (podmínkou je jakési seskupení "důležitých" vodičů na sběrně vedle sebe).
Pokud si pamatuji, tak kolega Buben měl na toto hezkou malůvku, jak řadí na přípojniciPEN rozdělení vodičů, škoda, že nezasahuje do tématu, jeho názor bych chtěl znát, vážím si ho jako špičkového odborníka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #145 kdy: 24.01.2013, 19:28 »

Dle platné normy.   
Tato věta ve mně evokuje vzpomínku, kdy jsem měl navrhout připojení instalace v obchodě v přízemí bytového domu.
Jednalo se o měřený odběr, tak jsem chtěl napojení konzultovat s techničkou JME (nyní E.ON). Odpověděla mi:
"Udělejte to podle norem".  Jsem v rozpacích To je opravdu rada k nezaplacení. Vyšší specifikace je pak: "Podle platné normy".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #146 kdy: 24.01.2013, 20:38 »

.... Vyšší specifikace je pak: "Podle platné normy".
Taky občas používám alibistický výraz "podle aktuálně platných připojovacích podmínek"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: 1 ... 6 7 8 [9] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 23 dotazů.