Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Moze sa HOP pripojit na jednu skusobnu svorku so zvodom bleskozvodu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Moze sa HOP pripojit na jednu skusobnu svorku so zvodom bleskozvodu?  (Přečteno 85357 krát)
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #108 kdy: 18.01.2013, 11:38 »

Která norma a legislativní předpis nařizuje spojování hromosvodu a PEN vodiče.

62305-3, 6.2.2 a) - ...pripojenie prípojnice vyrovnania potenciálov na uzemňovaciu sústavu...
62305-3, 6.2.4. - ...vodiče PE alebo PEN v sieťach TN sa musia pospájať s LPS buď priamo alebo cez SPD...
62305-3, 6.2.5. - ...vodiče PE alebo PEN v sieťach TN sa musia pospájať s LPS buď priamo alebo cez SPD...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #109 kdy: 18.01.2013, 11:43 »

Uveďte těch několik norem a legislativních předpisů včetně příslušných paragrafů a článků ,které nařizují vše, jak vy uvádíte, spojit.
Bude konečně jasno.
Něco z norem, viz předchozí př.,  no a pokud půjdeme výš, tak tu máme vyhlášku 268/2009 paragraf 36, poslední odstavec, či paragraf 34, odstavec 6 oné vyhlášky.
Předpokládám, že uznáte skutečnost, že vyhláška ke stavebnímu zákonu má vyšší právní sílu, než informativní článek normy.
Další tah je na vás, ale upozorňuji, abyste moji argumentaci nyní přebil, musíte uvést zákon, se kterým je "moje" vyhláška v rozporu, jsem zvědav Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #110 kdy: 18.01.2013, 12:00 »

Něco z norem, viz předchozí př.,  no a pokud půjdeme výš, tak tu máme vyhlášku 268/2009 paragraf 36, poslední odstavec, či paragraf 34, odstavec 6 oné vyhlášky.
Předpokládám, že uznáte skutečnost, že vyhláška ke stavebnímu zákonu má vyšší právní sílu, než informativní článek normy.
Další tah je na vás, ale upozorňuji, abyste moji argumentaci nyní přebil, musíte uvést zákon, se kterým je "moje" vyhláška v rozporu, jsem zvědav Úsměv
Ve vyhlášce 268/2009 paragraf 36 uvedeno
v odstavci 3   Pro  uzemnění  systému  ochrany  před  bleskem se u staveb zřizuje přednostně základový zemnič.
Přednostně pro mne znamená jen jednu z možností nic více nebo méně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hájek Jaroslav
*
Offline Offline



« Odpověď #111 kdy: 18.01.2013, 12:02 »

realita je taka, ze vnutorne rozvody elektroinstala cie som robil sam (strojny inzinier co vela studoval internet). aj PD skutocneho stavu som zosmolil sam. Snad som vela zasadnych chyb neurobil. Objekt je trojpodlazny, chyba este dotahat kable v suterene. Budem vdacny ked sa niekto podujme mi ten skutocny stav skontrolovat podla prilozenych vykresov. Hlavne chcem overit dimenzie ochranneho pospajanie.
Můžete popsat ochranné pospojování v koupelně, případně dodržení vzdáleností v zónách ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #112 kdy: 18.01.2013, 12:10 »

Ve vyhlášce 268/2009 paragraf 36 uvedeno
v odstavci 3   Pro  uzemnění  systému  ochrany  před  bleskem se u staveb zřizuje přednostně základový zemnič.
Přednostně pro mne znamená jen jednu z možností nic více nebo méně.

Ano, souhlasím, ale to hovoříme o stavbách s hromosvodem, bez přípojky elektriky, pokud tam budete chtít svítit, tak si musíte zkombinovat požadavky obou paragrafů a mám pravdu já, a v tomto oboru si věřím skoro tak hodně, jako v otázkách plavajících žen tanecek
Nechcete to čestně vzdát?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #113 kdy: 18.01.2013, 13:02 »

Ano, souhlasím, ale to hovoříme o stavbách s hromosvodem, bez přípojky elektriky, pokud tam budete chtít svítit, tak si musíte zkombinovat požadavky obou paragrafů a mám pravdu já, a v tomto oboru si věřím skoro tak hodně, jako v otázkách plavajících žen tanecek
Nechcete to čestně vzdát?
V § 34 Připojení  staveb  k  distribučním sítím, vnitřní silnoproudé rozvody a
   vnitřní rozvody sítí elektronických komunikací
odstavci 6  U  staveb se zřizuje hlavní ochranná přípojnice a její uzemnění se  provede propojením se základovým zemničem.

P.S. Možno konstatovat,že se to hochům povedlo a je to z pohledu této vyhlášky zcela neprůstřelné.J iná věc je praxe a v budoucnu praktické důsledky zavedení mohou být různé.
Spousta zákonů dříve vyhlášená již byla zrušena nebo pozměněna.Osob ně bych si toto ostanovení v domě jehož jsem majitel nikdy nerealizoval.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #114 kdy: 18.01.2013, 13:11 »

No vida a je konečně po letech jasno, díky za partii Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #115 kdy: 18.01.2013, 13:17 »

No vida a je konečně po letech jasno, díky za partii Úsměv
Nemáte zač.
I mne to obohatilo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ján Garaj
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #116 kdy: 18.01.2013, 13:31 »

Smekám klobouk, pánové! (po Česku) Bol to tvrdý ale čistý zápas. Palce mám červené od strachu, aby sa to nezvrhlo na nejaké osobné osočovanie. Ale vidím, že rekové ešte všetci predsa len neodišli do ameriky. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #117 kdy: 20.01.2013, 19:55 »

Milane, Tvoje argumentace byla brilantní a vysloveně ukázková, jak vytáhnout protivníka na konstrukci z jeho argumentů a pak jí zbořit.
Co je na celé diskusi smutné, je ukázka toho, jak část elektrotechnik ů bude hledat jakoukoliv nesmyslnou výmluvu proto, aby svoje fušerství a neznalost toho co dělají, mohli vydávat za normální.
Je smutné, že proto, aby se tak nedělo, nestačí obyčejný odpovědný přístup k práci, profesní čest, která nedovolí mávnout rukou nad pro zákazníka nebezpečnou instalací, ale musí existovat detailní návod ve vyhláškách či zákonech.

Je to ukázkový příklad toho, proč je situace v elektrotechnic kém oboru taková jaká je.
Pokud bude elektrotechnik a oborem přístupným i lidem bez znalostí fyziky základní školy, situace se nezlepší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #118 kdy: 22.01.2013, 07:53 »

Začínal jsem věřit,že z tohoto diskuzního fóra
zmizela nadutost a začínal jsem věřit,že skončilo věčné osočování a hlásání ,že já a nikdo jiný mám pravdu
-viz příspěvky č.110-115-
bohužel zase jsem se přesvědčil z vyjádření diskutujícího viz příspěvek č. 117 ze dne 20.1.2013 jak jsem se mýlil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #119 kdy: 22.01.2013, 08:23 »

Šmarjá, já se lekl, že zas začnete s těmi 5m dance
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #120 kdy: 22.01.2013, 11:27 »

Šmarjá, já se lekl, že zas začnete s těmi 5m dance
Tak se nelekejte,nemáte čeho.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #121 kdy: 22.01.2013, 13:06 »

... hlásání ,že já a nikdo jiný mám pravdu...
Obávám se, že tento postoj tu zaujímáte především Vy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #122 kdy: 22.01.2013, 13:35 »

Ve vyhlášce 268/2009 paragraf 36 uvedeno
v odstavci 3   Pro  uzemnění  systému  ochrany  před  bleskem se u staveb zřizuje přednostně základový zemnič.
Přednostně pro mne znamená jen jednu z možností nic více nebo méně.

Já bych si výraz "přednostně" dokázal v tomto případě vysvětlit tak, že tam, kde tomu nic nebrání, použiji základový zemnič, protože... a jen tam, kde je to problém (kde kromě zpackaných projektů?),  použiji jiné provedení zemniče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #123 kdy: 22.01.2013, 13:56 »

Ve vyhlášce 268/2009 paragraf 36 uvedeno
v odstavci 3   Pro  uzemnění  systému  ochrany  před  bleskem se u staveb zřizuje přednostně základový zemnič.
Přednostně pro mne znamená jen jednu z možností nic více nebo méně.

To je omyl.  nenene
Nejedná se o jednu z možností, ale o tu první!

Lze dohledat, že "přednostnost" je výrazem pro :
- prvenství,
- prvotnost,
- časová předchůdnost,
- věc mající přednost.
Nebo cizím slovem - prorita.
Prostě v tomto případě není co řešit a dál pitvat.  podivej


Já bych si výraz "přednostně" dokázal v tomto případě vysvětlit tak, že tam, kde tomu nic nebrání, ...

Přesně tak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #124 kdy: 22.01.2013, 13:58 »

Obávám se.... .
Nemáte čeho.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
pegas100
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #125 kdy: 23.01.2013, 14:51 »

Ve čtvrtek jsem byl na TIČR a tak jsem se jich tam zeptal na názor. Bylo mi zděleno, že nevidí důvod, proč nenapojit HOP na svod od hromosvodu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.