Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaké aktuální knihy vybrat ke zkouškám?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké aktuální knihy vybrat ke zkouškám?  (Přečteno 9577 krát)
Zdeněk Káčer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 13.11.2012, 20:38 »

Před pár lety jsem složil zkoušku vyhl. 50/ 78 sb §6. Pracuji jako provozní elektrikář.
A neustále přemýšlím, jak volit další studium, protože je stále se co učit, a poznávám, že také opakovat.
Proto prosím doporučení, třeba i více knih, nejen ale hlavně ke zkouškám, protože na webu elektriky je jich skutečně hodně, a už se v tom docela ztrácím.
Za rok mě čeká obnovení §6 a zvažuji i zvýšení (potřebnou výši praxe znám),  ovšem nevím co je potřeba znát navíc pro §7, §8 či §9
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 15.11.2012, 18:44 »

Před pár lety jsem složil zkoušku vyhl. 50/ 78 sb §6. Pracuji jako provozní elektrikář.
A neustále přemýšlím, jak volit další studium, protože je stále se co učit, a poznávám, že také opakovat.
Proto prosím doporučení, třeba i více knih, nejen ale hlavně ke zkouškám, protože na webu elektriky je jich skutečně hodně, a už se v tom docela ztrácím.
Za rok mě čeká obnovení §6 a zvažuji i zvýšení (potřebnou výši praxe znám),  ovšem nevím co je potřeba znát navíc pro §7, §8 či §9
Máte nějaké odborně nadřízené? Z čeho se učili oni?
Resp. jako provozní elektrikář pracujete v jaké části průmyslu?
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 15.11.2012, 19:03 »

Asi základ bude přístup k normám....
Věstníky jsou na netu zdarma.....
Sebelepší publikace nebude zahrnovat nové věci......Když sledujete normy, někde je normální edice 3 a více.... Mrknutí
Na "50" tam až tak to není problém.....pa r9 už chce trochu více znát i ze zákonů, mimo norem!

Podle "50" by si měl každý podnik vyzkoušet lidi dle svých provozních záležitostí !
Dnes není výjimka, že děláte "50" v průmyslu a pracujete v zemědělství... .a to je zásadní rozdíl!!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 15.11.2012, 19:25 »

Doufám, že to nebude bráno jako nepovolená reklama, ale já jsem dost informací načerpal z publikací Elektro v praxi od Solid Elektro Teamu a i dnes si je občas otevřu.
Tím netvrdím, že jsou jediné nebo že musejí být nejlepší... Různí lidé mohou mít různé názory, zkušenosti,...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 15.11.2012, 20:01 »

Souhlas, pro základní rozhled jsou super, pro pochopení širšich souvislostí je třeba mít kontakt na zkušené kolegy a věci diskutovat a hlavně se neuzavřít do ulity
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 15.11.2012, 20:11 »

Málem bych zapoměl na knihy od p. Honyse, nejsou již aktuální s ohledem k novým normám, ale jsou úžasně čtivé pro pochopení obecných principů, no a k tomu pár diskuzí třeba zde a máte kýžený základ
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 15.11.2012, 20:29 »

Doufám, že to nebude bráno jako nepovolená reklama, ale já jsem dost informací načerpal z publikací Elektro v praxi od Solid Elektro Teamu a i dnes si je občas otevřu.
Tím netvrdím, že jsou jediné nebo že musejí být nejlepší... Různí lidé mohou mít různé názory, zkušenosti,...

Hmmm nepovolená reklama? Když o uvedených dílech píšeme zde, pak to asi nebude nepovolená reklama, že?  podivej podivej podivej

http://elektrika.cz/data/clanky/solid-aktualizace-textu-elektro-v-praxi-dil-1

A úplně dole jsou odkazy na další díly!
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Zdeněk Káčer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 16.11.2012, 18:46 »

Máte nějaké odborně nadřízené? Z čeho se učili oni?
Resp. jako provozní elektrikář pracujete v jaké části průmyslu?
Odborné nadřízené nemám.
Pracuji v potravinářském průmyslu, konkrétně zpracování bylin. Rozvody po halách, suché prašné prostředí, a samozřejmě motory.
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 16.11.2012, 19:24 »

Hm, to neni zrovna ideální prostředí pro skokové zvyšování kvalifikace, např. existují silice vznikající při sušeni některých rostlin, které dokáží naleptat elektromateriá ly atd
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 23 dotazů.