Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Co způsobuje bzučení většiny spotřebičů asi po hodině zapnutí?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co způsobuje bzučení většiny spotřebičů asi po hodině zapnutí?  (Přečteno 3598 krát)
Martin1978
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 02.10.2011, 09:57 »


Asi po hodině zapnutí televize, počítače druhého počítače(je v jiné místnosti) a druhé televize(taky je v jiné místnosti) začnou tyto spotřebiče bzučet a myslím, že víc než je zdrávo.
Zjistil jsem, že jakmile to začne tak jen z jedné zasuvky v bytě je slyšet identické bzučení.
Jakmile se všechno vypne tak to přestane.
I bzučení v zásuvce.
Nevíte v čem je problém?
Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #1 kdy: 02.10.2011, 10:16 »

V zásuvce, která bzučí máte nedokonalý spoj, který se postupně zatížením zahřívá a dotyk se zhoršuje. Zavolejte elektrikáře nebo ještě lépe rev. technika, který Vaše zřejmě hliníkové rozvody proměří a zjistí případné problémy a doporučí opravu nebo rekonstrukci. Siruaci nepodceňujte, hrozí nebezpečí úrazu el. proudem i požár!
Zaznamenáno
Martin1978
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 02.10.2011, 10:33 »

Děkuji provedu. A máte pravdu máme ještě staré hliníkové rozvody.
P.S. Tak elektrikář přijde v úterý. Ale myslíte, že do té doby můžem používat uvedené spotřebiče? Ještě mě napadlo dannou zasůvku zatím odpojit. To zvládnu i já. Ale nevím jestli to pomůže když ji odpojím.
Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 02.10.2011, 11:01 »

Sám se do toho raději nepouštějte, hliníkové vodiče se velice rychle lámou Nerozhodný
Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 02.10.2011, 11:11 »

...Ještě mě napadlo dannou zasůvku zatím odpojit. To zvládnu i já. Ale nevím jestli to pomůže když ji odpojím.
Dotyčná zásuvka bude nejspíše průchozí (2 příchozí a dva odchozí vodiče),  takže se v tom radši nevrtejte.
Nezbytné spotřebiče si zatím (nouzově) připojte prodlužovačkou z jiné zásuvky blíže rozvodnici.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin1978
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 02.10.2011, 11:13 »

Dobře. Hlavně, aby to do té doby nějak nepoškodilo ty spotřebiče o to mi jde...

Edit: No právě, že v té zasuvce, která bzučí nemám připojený žádny spotřebič jen zesilovač na TV a Adaptérm na Wifi připojení.
Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #6 kdy: 03.10.2011, 07:27 »

Zásuvky jsou obvykle zapojené tzv. smyčkováním, čili proud do ní přichází od předcházející zásuvky na jedny šroubky a z druhých odchází k následující zásuvce, je tedy třeba najít zásuvku, která je zapojena před tou vadnou. V panelové výstavbě bývá první zásuvka hned pod jističi, takže do té by bylo vhodné potřebné spotřebiče zapojit pomocí prodlužovací šňůry, jak zde již psal někdo z kolegů.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 22 dotazů.