Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  PROFI zóna.
| |-+  OSVĚTLOVÁNÍ, svítidla, světelné zdroje, technika a principy
| | |-+  Technologie LED od L po D - Světelné zdroje LED aneb LED žárovky
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Technologie LED od L po D - Světelné zdroje LED aneb LED žárovky  (Přečteno 12618 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 18.02.2011, 09:02 »

Technologie LED od L po D - Světelné zdroje LED aneb LED žárovky
LED samy o sobě v běžném životě v mnoha aplikacích neužijeme – většinou jsou stavebním kamenem pro světelné zdroje (např. žárovky) nebo pro celá svítidla. V tomto díle našeho seriálu představíme LED žárovky určené pro náhradu klasických světelných zdrojů ...
Zdroj: zde...




Co vás napadá v souvislosti s touto informací?
Technologie LED od L po D - Světelné zdroje LED aneb LED žárovky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 18.02.2011, 09:49 »

Celkem mi vadí ty "obchodní bláboly" ve smyslu tato LED žárovka je náhradou za tradiční světelný zdroj.
Dodnes neexistuje adekvátní náhrada za tradiční světelný zdroj ani ve sféře kompaktů, ani ve sféře LED a celkem mi toto tvrzení, které z laické veřejnosti dělá idioty začíná hóóódně móóóc vadit.

To opravdu jsou obchodníci s čínským zbožím na tom tak špatně, že se musejí proppůjčovat na taková laciná tvrzení? Proč neřeknou narovinu, že kompakt je vhodný na aplikace typu A-G, a LED na aplikace typu H-P, ale v aplikacích  typu R-Z nahradit tradiční zdroj nelze. Proč neustále někdo za honbou zisku vymývá lidem mozky a nechá je kazit si oči? Proč se pod takovou snůškou podepisují inženýři Philipsu? Mimochodem jsem až do teď Philips považoval za seriózní firmu. A proč si tímto blábolem ještě špiní jinak dobré jméno tento výborný portál?

Začíná mě to celkem s.át. A že jsem už LEDkových aplikací namontoval. Nejsem jejich odpůrcem, jen tvrdím, že každý zdroj má své místo v dané aplikaci a nedělám ze zákazníků voly.

A teď do mě. Omlouvám se za velmi ostrý příspěvek, ale takto to opravdu dál nejde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #2 kdy: 18.02.2011, 12:39 »

Ano, souhlasím s Vámi, taky mě to pomalu, ale jistě štve, jak se mluví a mluví o náhradách světelných zdrojů aplikacemi LED...a do konce roku prý bude náhrada za 60W žárovku? Hmm hm.. zle

Výpočty  a vzorečky jsou sice jedna věc, ale jako náhradu si je já osobně určitě nevezmu.

Už mi to pomalu přijde, že kdo nemá doma LED, tak není přece IN zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Martin1548
« Odpověď #3 kdy: 18.02.2011, 12:46 »

Technologie LED od L po D - Světelné zdroje LED aneb LED žárovky

Nic takového jako LED žárovka neexistuje:

Světlo emitující dioda žárovka zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 21 dotazů.