Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Může způsobit výměna zásuvek zmagnetizování obrazovky TV?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může způsobit výměna zásuvek zmagnetizování obrazovky TV?  (Přečteno 20339 krát)
Josef Pentoda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 20.02.2011, 21:45 »

Tak se pokusím shrnout přehršel odpovědí.  Je velice nepravděpodobn é, že u obou TV je stejná závada vadné pozistory.  Neznáme typ TV tak jakákoliv spekulace, že při zapnutí TV do zásuvky automaticky spustí obvod demagnetizace při jejím zapnutí  dálkovým ovladačem je sporná. Lze vyloučit i zkrat při výměně zásuvek. Svoji roly zmagnetizování hraje i přemístění TV z místa, kde je dlouhodobě provozovaná.
Většinou nevnímáme jemné rozdíly v barevném podání v rozích obrazovky, které jsou dobře vidět při bílém celoplošném zobrazení.  Když již naše oko vidí nějaké barevné zabarvení, které neodpovídá barvou podání, stačí TV vypnout vypínačem a cca po 10 minutách zapnou. To několikrát zopakovat.
Demagnetizace pistolovou pájkou, rozptylovým polem jádra je možné použít, ale není to nic moc a flek se objeví v blízkosti opět po nějaké době . 
Rozhodně nedoporučuji léčení přibližováním a rychlím vzdalováním trvalého magnetu.
Může klidně dojít k deformaci masky a to je stav nevratný a barevné čmouhy na věky věků.  Potom je jediné řešení demagnetizační vzduchová cívka.
K hoření sovětských TV asi tolik:  naše TV v určité době používaly stejný materiál plošných spojů jako sovětské.  A taky nehořely. Důležité je TV po  určité době vyčistit od prachu.   

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #19 kdy: 21.02.2011, 08:08 »



K hoření sovětských TV asi tolik:  naše TV v určité době používaly stejný materiál plošných spojů jako sovětské.  A taky nehořely. Důležité je TV po  určité době vyčistit od prachu.  



Nejenom naše televizory, většina spotřební elektroniky, TV, ale i videa, satelitní receivery, radiomagnetofo ny, CD playery a mnoho dalších přístrojů z celého světa, které jsou osazeny klasickými součástkami, jsou vyrobeny na deskách z lisovaného papíru (dříve ozn. cuprexcart),  který je napuštěn a lepen prakticky nehořlavými  pryskyřicemi a důvod je docela prozaický. Desky, jejichž nosným materiálem je skelný laminát se musí vrtat a frézovat, do desek na bázi tvrzeného papíru lze otvory lisovat, což výrazně zlevní a hlavně zrychlí výrobu.

Jak píše kol. Pentoda, přístroje je třeba čistit uvnitř od prachu, který bývá v domácnosti hořlavý. Nejpravděpodob něji v případě nevyčistění vznikne potom požár v TV, kde se na usazování prachu a iniciaci požáru podílí - na rozdíl od ostatních přístrojů - vysokonapěťový díl (náboj přitahující prach a případné přeskoky vn v případě narušené izolace vodičů, trafa nebo násobiče). I v ostatních přístrojích může vzniknou požár např. jiskřením v nedokonalém spoji v místech kde prochází vyšší proud, je to však méně časté. Nedávno proběhla médii zpráva o požáru domu od LCD TV, kde se snad na iniciaci podílel síťový filtrační kondenzátor.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.